EasyJet Ερώτηση για easyjet

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Δεν ξέρω συγκεκριμένα για την easy, αλλά συνήθως οι αεροπορικές ζητούν μόνο ονοματεπώνυμο και αν είναι κύριος ή κυρία. Περαιτέρω στοιχεία ζητούν μόνο από τους card holders
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
λοιπον τα βρηκα για 3 ατομα 226€ και θα τα κλεισω αυριο(βεβαια πολυ νωρις μεχρι το σεπτεμβριο) αλλα αμα γινει τιποτα και δε μπορεσουμε να παμε ας τα χασω, που θα ξαναβρω τετοια τιμη.ας ελπισουμε οτι θα μας πανε ολα καλα μεχρι την αναχωρηση.:clap::clap::clap:

Όσο ψάχνεις, βρίσκεις!:clap::clap::clap: Για πότε θα έρθει ο Σεπτέμβριος, ούτε που θα το καταλάβεις!:xalara:
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
βοηθεια.......

ρε παιδια προσπαθω να κλεισω τα εισητηρια με την visa της aegean(ειναι πιστωτικη,εχω κανει αγορα μ'αυτη) και δε μου τη δεχεται.
προσπαθησα να κλεισω και με visa electron (του ταχ. ταμιευτηριου,οχι πιστωτικη αλλα εχω κλεισει στο booking μ'αυτη). γιατι? τι να κανω?
να συμπληρωσω οτι βαζω και τα στοιχεια του αντρα μου με τη καρτα του απο την atebank που visa και αυτη και παλι δε τη δεχεται
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
ρε παιδια προσπαθω να κλεισω τα εισητηρια με την visa της aegean(ειναι πιστωτικη,εχω κανει αγορα μ'αυτη) και δε μου τη δεχεται.
προσπαθησα να κλεισω και με visa electron (του ταχ. ταμιευτηριου,οχι πιστωτικη αλλα εχω κλεισει στο booking μ'αυτη). γιατι? τι να κανω?
να συμπληρωσω οτι βαζω και τα στοιχεια του αντρα μου με τη καρτα του απο την atebank που visa και αυτη και παλι δε τη δεχεται
Τι εννοείς δε σου τη δέχεται; Τι μήνυμα σου βγάζει;
Για δες εδώ μήπως σε βοηθάει κάτι από αυτά: Why has my credit card has been rejected?
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
Τι εννοείς δε σου τη δέχεται; Τι μήνυμα σου βγάζει;
Για δες εδώ μήπως σε βοηθάει κάτι από αυτά: Why has my credit card has been rejected?

δοκιμαζω 3 διαφορετικες καρτες και μου βγαζει οτι ο αριθμος δεν ειναι σωστος, τους εβαλα 10 φορες, δε τους γραφω λαθος.
και αν κανω τηλ κρατηση παει 55 παραπανω.
μου την εχουνε σπασει μιλαμε, αφου τις εχω χρησιμοποιησει και τις 3 καρτες σε αγορα και κρατηση, δε καταλαβαινω τι γινεται.
το διαβασα αυτο που μου ειπες αλλα δεν βρισκω ακρη.:mad::mad::mad:
 

argiro

Member
Μηνύματα
250
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Ταξίδια με το νου...
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ, ΗΠΑ, Αίγυπτο
την visa electron του ταχ. ταμιευτηρίου δεν γίνεται να την χρησιμοποιήσεις σε κρατήσεις..εγώ τουλάχιστον δεν τα κατάφερα ποτέ και ρώτησα στο ταμιευτήριο και μου το επιβεβαίωσαν....δεν ξέρω πως μπόρεσες στο booking.com...
όμως περίεργο που δεν μπορείς ούτε με την πιστωτική σου :shock:

ρε παιδια προσπαθω να κλεισω τα εισητηρια με την visa της aegean(ειναι πιστωτικη,εχω κανει αγορα μ'αυτη) και δε μου τη δεχεται.
προσπαθησα να κλεισω και με visa electron (του ταχ. ταμιευτηριου,οχι πιστωτικη αλλα εχω κλεισει στο booking μ'αυτη). γιατι? τι να κανω?
να συμπληρωσω οτι βαζω και τα στοιχεια του αντρα μου με τη καρτα του απο την atebank που visa και αυτη και παλι δε τη δεχεται
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
λοιπον τα κλεισα. πηρα τηλεφωνο και εκανα την κρατηση με 226€ 3 ατομα με επιστροφη.τωρα το θεμα ειναι οτι με αυτον που μιλαγα μου εκανε την κρατηση με τη καρτα μου σαν να την εκανα εγω απο το ιντερνετ,δηλ του εδωσα τα στοιχεια μου και ολα τα στοιχεια της καρτας , εκανα βλακεια? υπαρχει περιπτωση να μου χρεωνει τη καρτα αυτος αφου εχει ολα μου τα στοιχεια?να παω να την ακυρωσω?
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
λοιπον τα κλεισα. πηρα τηλεφωνο και εκανα την κρατηση με 226? 3 ατομα με επιστροφη.τωρα το θεμα ειναι οτι με αυτον που μιλαγα μου εκανε την κρατηση με τη καρτα μου σαν να την εκανα εγω απο το ιντερνετ,δηλ του εδωσα τα στοιχεια μου και ολα τα στοιχεια της καρτας , εκανα βλακεια? υπαρχει περιπτωση να μου χρεωνει τη καρτα αυτος αφου εχει ολα μου τα στοιχεια?να παω να την ακυρωσω?
Έχω κλείσει αρκετές φορές τηλεφωνικά στις αεροπορικές εταιρείες. Γενικώς το θεωρώ ασφαλές. Φυσικά θεωρητικά πάντα υπάρχει ο κίνδυνος να χρησιμοποιήσει κάποιος την κάρτα σου, ακόμη κι αν πας σε κάποιο κατάστημα ή αν κάνεις ηλεκτρονική συναλλαγή. Θεωρώ όμως τον κίνδυνο αμελητέο στη συγκεκριμένη περίπτωση.

Άσχετο, τελικά σου εξήγησε γιατί δεν μπορούσες να την κάνεις ονλάιν;
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
Άσχετο, τελικά σου εξήγησε γιατί δεν μπορούσες να την κάνεις ονλάιν;[/quote]


πλακα κανεις...που να καταλαβω με τα μετρια αγγλικα μου, αφου τον εβαλα να μου συλλαβισει τα ονοματα μας 3 φορεσ για να σιγουρευτω οτι τα εχει γραψει σωστα , στο τελος ο ανθρωπος μου συλαβιζε καθε γραμμα ετσι : a for apple, t for tommy και παει λεγοντας:haha::haha:, μπα και μιλαγαμε μιση ωρα...αλλα επρεπε να σιγουρευτω οτι ολα θα ειναι οκ.
 

magdouil

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Everywhere
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
giota1 χαχαχα ελιωσα! τουλαχιστον συνεννοηθηκατε!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.040
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
λοιπον τα κλεισα. πηρα τηλεφωνο και εκανα την κρατηση με 226? 3 ατομα με επιστροφη.τωρα το θεμα ειναι οτι με αυτον που μιλαγα μου εκανε την κρατηση με τη καρτα μου σαν να την εκανα εγω απο το ιντερνετ,δηλ του εδωσα τα στοιχεια μου και ολα τα στοιχεια της καρτας , εκανα βλακεια? υπαρχει περιπτωση να μου χρεωνει τη καρτα αυτος αφου εχει ολα μου τα στοιχεια?να παω να την ακυρωσω?
Όταν χρησιμοποιείς την κάρτα σου αυτοπροσώπως σε ένα κατάστημα, υπάρχει διαφορά? Δίνεις λιγότερα στοιχεία? Γιατί η συναλλαγή αυτή δηλαδή είναι διαφορετική? Ίσα ίσα που δεν έχεις βάλει και πουθενά την υπογραφή σου, άρα μπορείς να πας στην τράπεζά σου και να την αμφισβητήσεις αν κάτι παρ' ελπίδα πάει στραβά, κάτι που δε μπορείς να κάνεις (εύκολα) όταν τη χρησιμοποιείς σε ένα κατάστημα.
 

argiro

Member
Μηνύματα
250
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Ταξίδια με το νου...
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ, ΗΠΑ, Αίγυπτο
πλακα κανεις...που να καταλαβω με τα μετρια αγγλικα μου, αφου τον εβαλα να μου συλλαβισει τα ονοματα μας 3 φορεσ για να σιγουρευτω οτι τα εχει γραψει σωστα , στο τελος ο ανθρωπος μου συλαβιζε καθε γραμμα ετσι : a for apple, t for tommy και παει λεγοντας:haha::haha:, μπα και μιλαγαμε μιση ωρα...αλλα επρεπε να σιγουρευτω οτι ολα θα ειναι οκ.
άντε όλα καλά! :clap: τώρα μπορείς να ηρεμήσεις και να περιμένεις το Σεπτέμβριο! :p
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom