EasyJet Ερώτηση για easyjet

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Αν είχες βάλει ότι έχεις βαλίτσα στην κράτηση που έκανες από το νετ πας κατευθείαν στο γκισέ που κάνουν το τσεκ ιν στο αεροδρόμιο.
 

vicky_pl

Member
Μηνύματα
175
Likes
466
Επόμενο Ταξίδι
Ζαγοροχώρια
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Την βαλιτσα την εχω βαλει στην κρατηση που εκανα μεσω νετ, οποτε παω κατευθειαν στο γκισε... εκει θα πρεπει να πληρωσω τιποτα?
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Ε όχι, αφού έκανες την κράτηση από το νετ, τα χρήματα στα έχουν κρατήσει από την κάρτα σου.
 

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Παιδιά, αν η χειραποσκευή χωράει, αλλά με λίγο ζούλιγμα, στην θήκη που έχει η easy στα αεροδρόμια, την περνάνε ή όχι??

Γιατί κάπου διάβασα οτι πρέπει να μπαίνει με μια κίνηση... :shock:
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Παιδιά, αν η χειραποσκευή χωράει, αλλά με λίγο ζούλιγμα, στην θήκη που έχει η easy στα αεροδρόμια, την περνάνε ή όχι??

Γιατί κάπου διάβασα οτι πρέπει να μπαίνει με μια κίνηση... :shock:
Στην Ελλάδα ποτέ δε μου ζητήσαν να περάσω την χειραποσκευή από το καλαθάκι. Απλά ήθελαν να βεβαιωθούν ότι ήταν μία μόνο. Στο Λονδίνο όμως, πχ, είναι πάρα πολύ αυστηροί. Αλλά χαλάρωσε, αν χωράει στο καλαθάκι, ακόμη και με ζόρι, δεν μπορεί να σου πει κανείς τίποτα.
 

vicky_pl

Member
Μηνύματα
175
Likes
466
Επόμενο Ταξίδι
Ζαγοροχώρια
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Α! Τι θυμηθηκα....το ενα ατομο απο την κρατηση εχει βαλιτσα (οποτε γκισε κατευθειαν) και το αλλο χειραποσκευη (εδω τι κανουμε?).....
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Θα πάτε κι οι 2 στο γκισέ για τσεκ-ιν και τελείωσε η ιστορία. Αφού είναι η πρώτη σου φορά, κάνε το κανονικά για να καταλάβεις την διαδικασία. Πάντως όλοι οι επιβάτες δικαιούνται χειραποσκευή εντός του αεροπλάνου και αυτό δεν αλλάζει τη διαδικασία τσεκ-ιν. Το τσεκ-ιν ανοίγει 2 ώρες πριν και κλείνει μισή ώρα πριν από την πτήση.
 

ioannisp

Member
Μηνύματα
242
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
το σκέφτομαι ...
Η Easyjet υποστηρίζει Οnline Check In που θα το συνιστούσα οπωσδήποτε καθώς στο πλαίσιο της μείωσης κόστους έχουν πολύ λίγα γκισέ για την εξυπηρέτηση πάρα πολλών επιβατών. Μπορείς να κάνεις Online Check In ακόμη και αν έχεις να παραδώσεις βαλίτσα καθώς υπάρχει ειδικό γκισέ για αυτή τη χρήση.
 

sophakos

Member
Μηνύματα
135
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία κ δε συμμαζεύεσαι!
Ταξίδι-Όνειρο
Αίγυπτος
Στην Ελλάδα ποτέ δε μου ζητήσαν να περάσω την χειραποσκευή από το καλαθάκι. Απλά ήθελαν να βεβαιωθούν ότι ήταν μία μόνο. Στο Λονδίνο όμως, πχ, είναι πάρα πολύ αυστηροί. Αλλά χαλάρωσε, αν χωράει στο καλαθάκι, ακόμη και με ζόρι, δεν μπορεί να σου πει κανείς τίποτα.
Παιδιά πάντος εγώ ταξίδεψα από ΛΟνδίνο με Easy και δεν είχαμε πρόβλημα. οΎτε αυτό με την μέτρηση της χειραποσκευής. Οι φίλες μου, μάλιστα, είχαν από μία τσάντα I love london, full γεμάτη, μία τσάντα χειρός, μία τεράστια σακούλα με μπότες από Λονδίνο και τέλος μία σακούλα με φαγητάκια....και ναι!!! περάσαν όλα χωρίς πρόβλημα!
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Παιδιά πάντος εγώ ταξίδεψα από ΛΟνδίνο με Easy και δεν είχαμε πρόβλημα. οΎτε αυτό με την μέτρηση της χειραποσκευής. Οι φίλες μου, μάλιστα, είχαν από μία τσάντα I love london, full γεμάτη, μία τσάντα χειρός, μία τεράστια σακούλα με μπότες από Λονδίνο και τέλος μία σακούλα με φαγητάκια....και ναι!!! περάσαν όλα χωρίς πρόβλημα!
μαλλον εχεις πολυ ομορφες φιλες:haha::haha:
 

ioannisp

Member
Μηνύματα
242
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
το σκέφτομαι ...
Παιδιά πάντος εγώ ταξίδεψα από ΛΟνδίνο με Easy και δεν είχαμε πρόβλημα. οΎτε αυτό με την μέτρηση της χειραποσκευής. Οι φίλες μου, μάλιστα, είχαν από μία τσάντα I love london, full γεμάτη, μία τσάντα χειρός, μία τεράστια σακούλα με μπότες από Λονδίνο και τέλος μία σακούλα με φαγητάκια....και ναι!!! περάσαν όλα χωρίς πρόβλημα!
Όταν επέστρεφα από Ρώμη - Αθήνα επίσης δεν γινόταν ουσιαστικός έλεγχος στον αριθμό και μέγεθος των αποσκευών. Θυμάμαι χαρακτηριστικά που κάποιος είχε ένα τεράστιο τρόλεϊ που είχε πάνω του δεμένη και μια επίσης μεγάλη τσάντα και στο gate του είπαν απλά να τα ξεχωρίσει γιατί δεν θα μπορούσε να τα βάλει στο ντουλάπι των αποσκευών.
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Εντάξει, εξαρτάται από τον υπάλληλο κι από την περίοδο του ταξιδιού. Αν πας σε τουριστική περίοδο που οι υπάλληλοι τρέχουν και δε φτάνουν για να προλάβουν να εξυπηρετήσουν τις ωρδές, ε τότε μάλλον δεν θα κάτσει κανείς να ασχοληθεί με το αν η χειραποσκευή σου χωράει στο καλαθάκι.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.271
Μηνύματα
885.849
Μέλη
38.949
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom