EasyJet Ερώτηση για easyjet

sophakos

Member
Μηνύματα
135
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία κ δε συμμαζεύεσαι!
Ταξίδι-Όνειρο
Αίγυπτος
μαλλον εχεις πολυ ομορφες φιλες:haha::haha:
:haha::bleh::haha: έχω....αλλά η ομορφιά τους δεν έσωσε τη γυάλινη μπάλα με το LOndon eye που είχε αγοράσει η μία!! Άνοιξε ο άκαρδος τον κάδο και το πέταξε...γιατί πρώτον ήταν υγρό και δεύτερον criminal weapon!!! Γι' αυτό προσοχή!!! Όλα τα σουβενιρ στη βαλίτσα!!! Μπορούν να σκοτώσουν! :haha:
 

TAX78

Member
Μηνύματα
142
Likes
50
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
φευγω την παρασκευη με 2 φιλους για βερολινο.δηλαδη ακομα και αν καποιος εχει να παραδωσει αποσκευη ειναι καλυτερα να κανει ηλεκτρονικο check in?κερδιζεις χρονο στις ουρες που απλα δινεις αποσκευη?και κατι άλλο.εχω κανει μια κρατηση και για τους τρεις και εχουμε δηλωσει μια αποσκευη.φανταζομαι οτι δεν θα υπαρχει μπερδεμα αν κανω μονο εγω ηλεκτρονικο check in (γιατι θα γίνω λιγο βέγγος να προλαβω) ενω οι υπολοιποι θα πανε αεροδρομιο νωριτερα.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.708
Likes
6.339
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
στοιχεία επικοινωνίας, στοιχεία επιβάτη

παιδιά τα στοιχεία επικοινωνίας που ζητά η easy είναι άσχετα με τα στοιχεία επιβάτη;;θέλω να βγάλω εισιτήριο για άλλο άτομο και στα στοιχεία επικοινωνίας βγαίνουν τα δικά μου σαν παλιός πελάτης (δίνω τον κωδικό). οπότε θα βάλω μόνο το όνομα του επιβάτη και είναι οκ; ευχαριστώ
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Ναι, είναι ΟΚ. Απλά προωθείς εσύ μετά στο φίλο σου το email επιβεβαίωσης και οτιδήποτε άλλο σου στείλει η εταιρία μέχρι την πτήση.
Το ευχαριστώ στο προηγούμενο ποστ εκ παραδρομής.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.708
Likes
6.339
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Ναι, είναι ΟΚ. Απλά προωθείς εσύ μετά στο φίλο σου το email επιβεβαίωσης και οτιδήποτε άλλο σου στείλει η εταιρία μέχρι την πτήση.
Το ευχαριστώ στο προηγούμενο ποστ εκ παραδρομής.
OK το τακτοποίησα...έπρεπε ναμαι σίγουρος γιατί εδώ τα λάθη σε βάζουν σε περιπέτειες και έξοδα. ευχαριστώ
 

lazaros86

Member
Μηνύματα
22
Likes
1
check in easyjet

εκλεισα πτηση απο τον σεπτεμβριο με την easyjet θεσσαλονικη ντρορτμουντ με επιστροφη μολις 82 ευρω. τωρα παρατηρησα οτι εκανα λαθος στο επωνυμο μου σε σχεση με την ταυτοτητα, μπηκα στην κρατηση μου στην ιστοσελιδα της εταιριας προκειμενου να το διορθωσω και μου ζητανε 241 ευρω για ενα γραμμα, ξερετε αν θα εχω προβλημα αν το αφησω ως εχει. αντι για anthymiadis ταυτοτητα το εχω κλεισει ως antimiadis. ευχαριστω
 

tsikarita

Member
Μηνύματα
91
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ_ΚΟΥΒΑ
Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. Το κακό με αυτούς είναι οτι δεν έχουν γραφεία (από όσο ξέρω), πάρτους κανένα τηλέφωνο καλύτερα.
 
Last edited by a moderator:

lazaros86

Member
Μηνύματα
22
Likes
1
σας ευχαριστω παιδια για τις πληροφοριες. τελικα εψαξα απο το site το τηλεφωνο και τους πηρα, το τηλεφωνο ειναι 2103530300 μονο που η εξυπηρετηση γινεται στην αγγλικη γλωσσα και μιας κι εγω δεν το κατεχω το αθλημα εβαλα την αδελφη μου να μιλησει. τους εξηγησε το λαθος μου και μου ειπαν πως θα το διορθωσουν και θα μου στειλουν τα σωστα στοιχεια πλεον στο mail μου και μου τα εστειλαν. τωρα το μονο που εμεινε ειναι να εκτυπωσω την διορθωση. ευχαριστω
τελος ελπιζω να περασω καλα και αυτα που θα ζησω και δω να τα μοιραστω μαζι σας.
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Όταν επέστρεφα από Ρώμη - Αθήνα επίσης δεν γινόταν ουσιαστικός έλεγχος στον αριθμό και μέγεθος των αποσκευών. Θυμάμαι χαρακτηριστικά που κάποιος είχε ένα τεράστιο τρόλεϊ που είχε πάνω του δεμένη και μια επίσης μεγάλη τσάντα και στο gate του είπαν απλά να τα ξεχωρίσει γιατί δεν θα μπορούσε να τα βάλει στο ντουλάπι των αποσκευών.
Πριν από ενα μήνα που επιστρέφαμε από Μιλάνο, μου έκανε εντύπωση που μια ξινή αεροσυνοδός κάλεσε τον υπεύθυνο, μέσα στο αεροπλάνο και κατέβασαν τη χειραποσκευή ενος κυρίου που η αλήθεια είναι ότι ήταν πιο μεγάλη από όσο έπρεπε αλλά δεν έβγαζε και μάτι...τη χρέωσαν φαντάζομαι ως αποσκευή...Και φαντάζομαι ότι είχε περάσει από έλεγχο...Αλλα γενικώς δεν έχω διαπιστώσει να τραβανε και πολύ ζόρι με τις χειραποσκευές.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.719
Likes
50.736
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Γενικώς είναι πιο χαλαροί από άλλες lo-co, π.χ στη Ryanair ο έλεγχος μεγέθους αποσκευής είναι διπλός. Στην easyjet συνήθως είναι εύκολο να περάσεις ακόμη και μεγάλο backpack.
 

Babis19

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κρήτη
εκλεισα πτηση απο τον σεπτεμβριο με την easyjet θεσσαλονικη ντρορτμουντ με επιστροφη μολις 82 ευρω. τωρα παρατηρησα οτι εκανα λαθος στο επωνυμο μου σε σχεση με την ταυτοτητα, μπηκα στην κρατηση μου στην ιστοσελιδα της εταιριας προκειμενου να το διορθωσω και μου ζητανε 241 ευρω για ενα γραμμα, ξερετε αν θα εχω προβλημα αν το αφησω ως εχει. αντι για anthymiadis ταυτοτητα το εχω κλεισει ως antimiadis. ευχαριστω
Και μένα μου είχε τύχει κάτι παρόμοιο. Παρτους τηλ και θα στο αλλάξουν χωρίς χρέωση, αρκεί να μην πρόκειται για άλλο όνομα απλά για αλλαγή μερικών γραμμάτων. Είναι πολύ εξυπηρετικοι


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.399
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom