EasyJet Ερώτηση για easyjet

mikaelpap

Member
Μηνύματα
44
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΏΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
κινα
Θενξ α λοτ, Καρφίτσα.[/QUOT
Θενξ α λοτ, Καρφίτσα.
επιβεβαιώνω οτι το τηλ.ισχύει.Το γράφω σε παράθεση γιατί αφενώς δυσκολεύτηκα να το βρώ(ευχαριστώ και εγώ Καρφίτσα),αφετέρου χρειαζοντας να κάνω δύο αλλαγές σε πτήσεις αλλα και σε ονόματα επιβατών ,ευγενέστατη υπάλληλος -παρά τα φτωχά αγγλικά μου - με βοήθησε και μάλιστα free να γίνουν οι αλλαγές που on line μου χρέωναν αρκετά.....
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Παιδια μια ερωτηση:αν εχω πληρωσει πχ 2 βαλιτσες στην ιζι με ορια 32 η μεγαλη κ 20 η μικρη.αν πχ εχω 35στη μεγαλη κ 17 στη μικρη εχω προβλημα ?(παρ ολο που το αθροισμα ειναι το ιδιο)
 

alreadygone

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Καλησπέρα,
Έκανα χθες μία κράτηση για αεροπορικά εισητήρια της easyjet. Ενώ μου εστάλει κανονικά στο εμαιλ τo boarding pass και η επιβεβαίωση πληρωμής τα χρήματα δεν φαίνεται να έχουν τραβηχθεί (χρεωστική κάρτα). Και σκέφτομαι μήπως έχω κάνει βλακεία.
Ξέρει κάνεις πότε θα έπρεπε να τραβηχθούν?
Ευχαριστώ
 

dimivar

Member
Μηνύματα
54
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Moscow
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Καλησπέρα,
Έκανα χθες μία κράτηση για αεροπορικά εισητήρια της easyjet. Ενώ μου εστάλει κανονικά στο εμαιλ τo boarding pass και η επιβεβαίωση πληρωμής τα χρήματα δεν φαίνεται να έχουν τραβηχθεί (χρεωστική κάρτα). Και σκέφτομαι μήπως έχω κάνει βλακεία.
Ξέρει κάνεις πότε θα έπρεπε να τραβηχθούν?
Ευχαριστώ
Καλησπέρα ,
Δεν ξερω πότε θα έπρεπε να τραβηχθούν τα χρήματα αλλά αφου σου ήρθε κανονικά το επιβεβαιωτικό εμαιλ δεν εχεις κανένα πρόβλημα!! Αν μάλιστα απόότι κατάλαβα σου ήρθε και το μποαρντινγκ πας δεν έχεις κανένα πρόβλημα. Επίσης η πληρωμή μπορεί να μην φαίνεται γιατί ειναι Σάββατο και το διατραπεζικό κλείνει Παρασκευή 19.00 και ανοίγει παλι δευτερα. Αλλα λογικά δεν έχεις κανένα πρόβλημα
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Καλησπέρα,
Έκανα χθες μία κράτηση για αεροπορικά εισητήρια της easyjet. Ενώ μου εστάλει κανονικά στο εμαιλ τo boarding pass και η επιβεβαίωση πληρωμής τα χρήματα δεν φαίνεται να έχουν τραβηχθεί (χρεωστική κάρτα). Και σκέφτομαι μήπως έχω κάνει βλακεία.
Ξέρει κάνεις πότε θα έπρεπε να τραβηχθούν?
Ευχαριστώ
Μημπως σου εστειλαν κωδικό επιβεβαιωσης?? και οχι boarding pass?...αν εχεις κωδικο μπες στο site τους manage booking και δες αν υπαρχει..θα υπαρχει δλδ αλλα ετσι για να σου φυγει η εννοια. Tα χρηματα τα τραβάνε αμεσως...ισως τωρα να ειναι δεσμευμενα για αυτο να μην φαίνεται η αναληψη
 

alreadygone

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Οχι boarding pass ειναι το γράφει πάνω πάνω. Ναι πρέπει να είναι οκ. Παδιά ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.
 

vourtsio

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπεριζω την παρεα και θα ηθελα τη βοηθεια σας στο εξης θεμα!

Μαζι με ενα φιλο εχουμε κλεισει για 26/03/2016 την πτηση Αθηνα - Μιλανο.
Κατα το check in ομως και το κατεβασμα των εισητηριων σε pdf περιεργως δεν ζητηθηκαν τα ταξιδιωτικα μας εγγραφα (ταυτοτητα η διαβατηριο) και απλα το εισητηριο αναγραφει ονοματεπωνυμο ωρα αναχωρησης αριθμο θεσης κτλπ...

Καλεσαμε στο ελληνικο κεντρο εξ.της easy οπου μετα απο συννενοηση με εγγλεζο υπαλληλο μας ειπε αν θελουμε να περασει αυτος μεσω του συστηματος τα εγγραφα (αρ.ταυτοτητας ημ ληξης διαβατηριου κτλπ) και πως μολις το κανει θα ερθει ενα νεο check in απευθειας στο email που εγινε η κρατηση με τα στοιχεια κανονικα! Ολα μας ειπε πως ειναι οκ και οταν ηρθε το email τα εισητηρια ηρθαν οπως πριν ακριβως χωρις τα ταξιδιωτικα εγγραφα απλα με το ονομα/νο και χωρις να φαινεται καποια αλλαγη στο barcode του εισητηριου!

Και ρωτω επειδη προκειται για πτηση εξωτερικου τι θα πρεπει να κανουμε;;;

Ευχαριστω εκ των προταιρων για το χρονο σας!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.468
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom