EasyJet Ερώτηση για easyjet

nikoletta1982

Member
Μηνύματα
139
Likes
25
Καλησπέρα σ όλους!!!χρειαζομαι τη βοήθεια σας!
Εχω μια κράτηση για Μιλανο για 23/12 κ επιστροφή 26/12.. εχουμε κανει τσεκ ιν κ για το πηγαινε κ για το ελα κ θελω να ακυρώσω μονο το πηγαινε.. ξέρετε αν γινεται;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Καλησπέρα σ όλους!!!χρειαζομαι τη βοήθεια σας!
Εχω μια κράτηση για Μιλανο για 23/12 κ επιστροφή 26/12.. εχουμε κανει τσεκ ιν κ για το πηγαινε κ για το ελα κ θελω να ακυρώσω μονο το πηγαινε.. ξέρετε αν γινεται;
Σε αντίστοιχη περίπτωση με την ίδια εταιρεία εγώ απλά δεν είχα ταξιδέψει στο πήγαινε, όπως εσύ δηλαδή. Και αν θυμαμαι καλά πρέπει να τους είχα ρωτήσει και μου απάντησαν πως δεν υπάρχει πρόβλημα.
 

nikoletta1982

Member
Μηνύματα
139
Likes
25
Σ ευχαριστω για την απάντηση.
Θυμασαι πως ειχες επικοινωνήσει μαζι τους;με τηλεφωνο;θα ηθελα καποιον να συνενοηθω στα ελληνικα αν υπάρχει.. :)
 

skiace

Member
Μηνύματα
82
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο-Σάλτζμπουργκ-Βιένν
καλησπερα, κατα την αγορα των εισιτηριων, επελεξα και τις θεσεις μας πληρωνοντας 5 ευρω ανα ατομο ανα πτηση συνολο 20 ευρω για 2 ατομα. στην συνεχεια αλλαξα τις θεσεις και επελεξα αυτες με τον περισσοτερο χωρο πληρωνοντας αλλα 11 ευρω ανα ατομο και πτηση, συνολο 44 ευρω.
Τωρα θελησα να ακυρωσω τις μεγαλυτερες θεσεις και να ξανακλεισω τις απλες και να προσθεσω μια αποσκευη με κοστος 54,60.
Περιμενα οτι θα μου επεστρεφε τα 44 και θα με χρεωνε την διαφορα απο τα 54,60. Κατι τετοιο ομως δεν συνεβη. Κανενα πιστωτικο δεν φαινεται και μονο η επιπλεον χρεωση της βαλιτσας εμφανιζεται.
Γνωριζετε τι συμβαινει ;
Χαθηκαν τα χρηματα απο την αλλαγη θεσεων ;
Υπαρχει καποιος τροπος επικοινωνιας με την εταιρεια, τηλεφωνο, κτλ ;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
καλησπερα, κατα την αγορα των εισιτηριων, επελεξα και τις θεσεις μας πληρωνοντας 5 ευρω ανα ατομο ανα πτηση συνολο 20 ευρω για 2 ατομα. στην συνεχεια αλλαξα τις θεσεις και επελεξα αυτες με τον περισσοτερο χωρο πληρωνοντας αλλα 11 ευρω ανα ατομο και πτηση, συνολο 44 ευρω.
Τωρα θελησα να ακυρωσω τις μεγαλυτερες θεσεις και να ξανακλεισω τις απλες και να προσθεσω μια αποσκευη με κοστος 54,60.
Περιμενα οτι θα μου επεστρεφε τα 44 και θα με χρεωνε την διαφορα απο τα 54,60. Κατι τετοιο ομως δεν συνεβη. Κανενα πιστωτικο δεν φαινεται και μονο η επιπλεον χρεωση της βαλιτσας εμφανιζεται.
Γνωριζετε τι συμβαινει ;
Χαθηκαν τα χρηματα απο την αλλαγη θεσεων ;
Υπαρχει καποιος τροπος επικοινωνιας με την εταιρεια, τηλεφωνο, κτλ ;
Καλησπέρα.
http://www.easyjet.com/el/terms-and-conditions
14.5.4
 

skiace

Member
Μηνύματα
82
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο-Σάλτζμπουργκ-Βιένν
Σε ευχαριστω για την απαντηση.
Σαφεστατο.
Τα χασαμε τα 44. Τουλαχιστον να ξανακλεισω τις xl θεσεις πριν τις χασουμε και αυτες.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλησπέρα παιδιά. Την Τρίτη πεταμε για Λονδινο. Εγω προχτες πήγα και εβγαλα νεα Ταυτότητα γιατι η παλια ειχε τα χαλια της. Λετε να εχω θεμα με τα εισιτήρια η γενικα επειδη εχει αλλαξει ο αριθμος ταυτοτητας?
 

Nicolas

Member
Μηνύματα
188
Likes
436
Επόμενο Ταξίδι
......
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καραϊβική
Εφόσον τα εισιτήρια εχουν εκδοθεί με τον παλιό αριθμό ταυτότητας προφανως θα πρεπει αυτος ν'αλλαχθει, αν καταλαθος το κοιταξει καποιος θα εχεις αλλο νουμερο στο εισιτήριο και αλλο στην ταυτοτητα, ειναι θεμα.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Εφόσον τα εισιτήρια εχουν εκδοθεί με τον παλιό αριθμό ταυτότητας προφανως θα πρεπει αυτος ν'αλλαχθει, αν καταλαθος το κοιταξει καποιος θα εχεις αλλο νουμερο στο εισιτήριο και αλλο στην ταυτοτητα, ειναι θεμα.
Και πως μπορω να το αλλξω αυτο ?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Καλησπέρα παιδιά. Την Τρίτη πεταμε για Λονδινο. Εγω προχτες πήγα και εβγαλα νεα Ταυτότητα γιατι η παλια ειχε τα χαλια της. Λετε να εχω θεμα με τα εισιτήρια η γενικα επειδη εχει αλλαξει ο αριθμος ταυτοτητας?
Έχεις ήδη κάνει check-in, φαντάζομαι. Θα πρέπει να κάνεις ξανά, βάζοντας τον νέο αριθμό ΑΤ και να λάβεις νέο boarding pass.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.541
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom