EasyJet Ερώτηση για easyjet

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
τσάμπα στεναχωριεσαι. Η easyjet δεν ζητά τα στοιχεία της ταυτότητας στο τσεκ ιν. Ταξίδεψα πρόσφατα από Βερολίνο για Αθήνα και δεν μου ζητήθηκε αριθμός ταυτότητας κατά την διάρκεια του τσεκ ιν. Ταξίδεψα κανονικότατα
 

georgeofi

Member
Μηνύματα
18
Likes
1
Καλησπέρα,
έχουμε ήδη κλείσει εισιτήρια με την easyjet, θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να προσθέσω στην πτήση μας εισιτήριο για ένα παιδί 12 ετών,αφού δεν γίνεται να αγοράσω εισιτήριο για το παιδί αν δεν συνοδεύεται.
 

Kyriakosm

Member
Μηνύματα
291
Likes
830
Μια βοήθεια σας παρακαλώ.Εκλεισα δυο εισιτήρια με την easyJet σε δυο φίλους μου.Θα πρέπει να κάνω τώρα τσεκ ινν ,μπαίνω μέσα στο σάιτ της εταιρείας και μου ζητάει τηλέφωνο και email .Να δώσω το τηλέφωνο και το email των φίλων μου η το δικό μου.Σας ευχαριστω πολύ.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.431
Likes
4.415
Μια βοήθεια σας παρακαλώ.Εκλεισα δυο εισιτήρια με την easyJet σε δυο φίλους μου.Θα πρέπει να κάνω τώρα τσεκ ινν ,μπαίνω μέσα στο σάιτ της εταιρείας και μου ζητάει τηλέφωνο και email .Να δώσω το τηλέφωνο και το email των φίλων μου η το δικό μου.Σας ευχαριστω πολύ.
Εξαρτάται
Αν γίνει π.χ. μια ακύρωση ή αλλαγή στην πτήση, η ενημέρωση θα γίνει μέσω των στοχείων επικοινωνίας που θα έχεις δώσει.
Το λογικό είναι δώσεις τα δικά τους στοιχεία
 

Kyriakosm

Member
Μηνύματα
291
Likes
830
Ευχαριστω πολύ.Το έκανα έτσι όπως μου λες και όλα ειναι ο.κ.Υπαρχει όμως ένα άλλο θεματάκι.Αφου τους έκανα τσεκ ινν τώρα μου είπαν πως χρειάζονται και μια μεγάλη βαλίτσα.πως μπορώ να τους αγοράσω μια τώρα που έχω κάνει τσεκ ινν.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.029
Likes
41.018
Ας την πληρωσουν διπλη τιμη στο αεροδρομιο. Οποιος αργει να πει τι θελει, πληρωνει...
 

Kyriakosm

Member
Μηνύματα
291
Likes
830
Εεεεε δεν ειναι έτσι.Αν μπορώ να εξυπηρετήσω τα φιλαράκια καλώς.Τι να κάνουμε πρώτο ταξίδι στο εξωτερικό φυσικό ειναι να κάνουνε λάθη.θα μάθουν και αυτοί σιγά σιγά όπως όλοι μας.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.029
Likes
41.018
Επειδη το βαρος ειναι απεριοριστο στη χειραποσκευη με τη συγκεκριμενη εταιρεια, με τα καταλληλα σακκιδια μπορει να βολευτουν, παντως. Αυτος ειναι ενας λογος που την προτιμαμε.
 
Μηνύματα
36
Likes
8
Εεεεε δεν ειναι έτσι.Αν μπορώ να εξυπηρετήσω τα φιλαράκια καλώς.Τι να κάνουμε πρώτο ταξίδι στο εξωτερικό φυσικό ειναι να κάνουνε λάθη.θα μάθουν και αυτοί σιγά σιγά όπως όλοι μας.
Προσοχή στη χειραποσκευη.
Το καλοκαίρι που πήγα Λονδίνο μου ζήτησαν στο Βενιζέλος να τοποθετήσω την χειραποσκευη στην ειδική υποδοχή της easy jet.
Επίσης δεν μπορείς να κρατάς και την τσάντα σου γιατί θεωρείται ότι έχεις 2 χειραποσκευές.
Πρέπει να τοποθετήσεις την τσάντα σε μια χειραποσκευη και οταν περάσεις την πύλη να την βγάλεις.
Εμένα τουλάχιστον μου το ζήτησαν
 

Ntonmar

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Εχω να ρωτησω και εγω το εξης σχετικα με το τσεκ ιν και χρειαζομαι τη βοηθεια σας. Ενας φιλος μου μου ειχε κανει κρατηση με easyjet για λονδινο και δηλωσε τα ελληνικα μου στοιχεια και στο mail επιβεβαιωσης πραγματι ηταν στα ελληνικα το ονοματεπωνυμο μου. Επικοινωνησα με την εταιρια και η υπαλληλος με διαβεβαιωσε οτι δεν υπαρχει προβλημα γιατι εμφανιζεται με λατινικους χαρακτηρες οπως ειναι στην ταυτοτητα μου (μου το εκανε σπελινγκ). Αναρωτιεμαι ομως οταν μου ζητηθουν τα σοιχεια μου στο τσεκ ιν , αν θα πρεπει να γραψω το ονοματεπωνυμο με ελληνικους (οπως στην κρατηση) ή με λατινικους χαρακτηρες. Καθε γνωμη θα ειναι πολυτιμη. Ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.917
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Εχω να ρωτησω και εγω το εξης σχετικα με το τσεκ ιν και χρειαζομαι τη βοηθεια σας. Ενας φιλος μου μου ειχε κανει κρατηση με easyjet για λονδινο και δηλωσε τα ελληνικα μου στοιχεια και στο mail επιβεβαιωσης πραγματι ηταν στα ελληνικα το ονοματεπωνυμο μου. Επικοινωνησα με την εταιρια και η υπαλληλος με διαβεβαιωσε οτι δεν υπαρχει προβλημα γιατι εμφανιζεται με λατινικους χαρακτηρες οπως ειναι στην ταυτοτητα μου (μου το εκανε σπελινγκ). Αναρωτιεμαι ομως οταν μου ζητηθουν τα σοιχεια μου στο τσεκ ιν , αν θα πρεπει να γραψω το ονοματεπωνυμο με ελληνικους (οπως στην κρατηση) ή με λατινικους χαρακτηρες. Καθε γνωμη θα ειναι πολυτιμη. Ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας
Κανονικά με λατινικούς χαρακτήρες πρέπει να το γράψεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.447
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom