EasyJet Ερώτηση για easyjet

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Προσωπικά ποτέ δεν μου έχει τύχει να μας βάλει σε ξεχωριστές θέσεις.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
σε διπλανές θέσεις ή σε τυχαίες και θα πρέπει να πληρώσω έξτρα για να καθόμαστε όλοι μαζί; Ευχαριστώ
Θα πρέπει να πληρωσεις εξτρα για να εισαι σιγουρος. Η εταιρεια οπως αναφερει σαφως στους ορους της (κ θεμα σφοδρας κριτικης παλια...) ουτε για το παιδι σου δεν εγγυάται οτι θα καθησει διπλα σου. Αλλιως ειναι θεμα τυχης, ρουλεττα.
http://www.dailymail.co.uk/travel/t...d-seating-want-guaranteed-place-children.html
http://www.easyjet.com/en/help/booking-and-check-in/choosing-a-seat
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ναι σωστα ετσι ειναι. Εμεις για Λονδινο ειχαμε πληρωσει για να κατσουμε μαζι. Ενταξει στα τοσα εξοδα ενως ταξιδιου αλλο ενα μικρο ποσο ( Νομιζω ειναι πολυ λιγα τα λεφτα) δεν ειναι κατι πιστευω ωστε να ειστε σιγουροι.
 

Nicolas

Member
Μηνύματα
188
Likes
436
Επόμενο Ταξίδι
......
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καραϊβική
Καλησπέρα παιδια,

μια ερώτηση τελευταίας στιγμής και απο μένα, πριν λιγο μου εστειλε φιλη μήνυμα πως άλλαξαν μολις το αεροπλάνο της πτήσης της που ειναι σε 9 ώρες περιπου και μαζι τον αριθμο θεσης, της έστειλαν σε mail το νεο εισητηριο αλλά δεν εχει δυνατότητα εκτυπωσης ουτε και αυριο ξημερωματα φυσικά, θα το αλλαξουν επιτοπου στο γκισέ (θα παραδόσει αποσκευες) ή θα έχει θέμα?
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
3.598
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
N. Υόρκη
Ταξιδευω αύριο πρωτη φορά με easyjet για Βερολίνο με χειραποσκευη μόνο. Διαβάζοντας τους ορους του site συμπεραίνω οτι δεν μπορω να εχω και μια γυναικεία τσάντα στον ώμο. Ειναι τόσο αυστηροί οι έλεγχοι που θα αναγκαστώ να την βαλω μέσα στην βαλίτσα;
Την φωτογραφική μηχανή μπορω να την εχω στο χέρι;
Επίσης, με εντυπωσίασε το γεγονός οτι στο check in μας έδωσε συνεχόμενες και τις 4 θέσεις (με παράθυρο!!) και στις 2 πτήσεις, χωρίς να αγορασω τις θέσεις!
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Ταξιδευω αύριο πρωτη φορά με easyjet για Βερολίνο με χειραποσκευη μόνο. Διαβάζοντας τους ορους του site συμπεραίνω οτι δεν μπορω να εχω και μια γυναικεία τσάντα στον ώμο. Ειναι τόσο αυστηροί οι έλεγχοι που θα αναγκαστώ να την βαλω μέσα στην βαλίτσα;
Την φωτογραφική μηχανή μπορω να την εχω στο χέρι;
Επίσης, με εντυπωσίασε το γεγονός οτι στο check in μας έδωσε συνεχόμενες και τις 4 θέσεις (με παράθυρο!!) και στις 2 πτήσεις, χωρίς να αγορασω τις θέσεις!
Ναι, πρέπει να έχεις μία χειραποσκευή, η οποία θα πρέπει επίσης να μπεί πάνω στα ντουλάπια του αεροσκάφους, ότι μέγεθος και αν είναι. Αν θές να έχεις κάτι στο χέρι μπορείς. Εγώ είχα βγάλει το βιβλίο μου.
Για τις θέσεις, ήσουν απλά τυχερή !
 
Μηνύματα
10
Likes
4
Ταξιδευω αύριο πρωτη φορά με easyjet για Βερολίνο με χειραποσκευη μόνο. Διαβάζοντας τους ορους του site συμπεραίνω οτι δεν μπορω να εχω και μια γυναικεία τσάντα στον ώμο. Ειναι τόσο αυστηροί οι έλεγχοι που θα αναγκαστώ να την βαλω μέσα στην βαλίτσα;
Την φωτογραφική μηχανή μπορω να την εχω στο χέρι;
Επίσης, με εντυπωσίασε το γεγονός οτι στο check in μας έδωσε συνεχόμενες και τις 4 θέσεις (με παράθυρο!!) και στις 2 πτήσεις, χωρίς να αγορασω τις θέσεις!
Εγώ είχα την χειραποσκευή στις διαστάσεις που γράφει και μία τσάντα πλάτης φουσκωμένη και δεν μου είπανε τίποτα. Και αυτό από εξωτερικό, στην Ελλάδα είναι ακόμα πιο χαλαρά. Επίσης σε περίπτωση που η πτήση είναι γεμάτη πολύ πιθανό να σου ζητήσουν στην πύλη να δώσεις την χειραποσκευή να μπει κάτω οπότε ότι θες να έχεις πάνω στο αεροπλάνο φρόντισε να το έχεις σε δεύτερη τσάντα ή σε μια σακούλα.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Εγώ είχα την χειραποσκευή στις διαστάσεις που γράφει και μία τσάντα πλάτης φουσκωμένη και δεν μου είπανε τίποτα. Και αυτό από εξωτερικό, στην Ελλάδα είναι ακόμα πιο χαλαρά. Επίσης σε περίπτωση που η πτήση είναι γεμάτη πολύ πιθανό να σου ζητήσουν στην πύλη να δώσεις την χειραποσκευή να μπει κάτω οπότε ότι θες να έχεις πάνω στο αεροπλάνο φρόντισε να το έχεις σε δεύτερη τσάντα ή σε μια σακούλα.
Πότε ταξίδεψες;
 
Μηνύματα
10
Likes
4

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Ταξίδεψα στα μέσα Ιουλίου από Θεσσαλονίκη για Βερολίνο. Για την τσάντα πλάτης που γράφω ρώτησα και την κοπέλα στο counter στο Βερολίνο και μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα και μάλιστα σε φουλ πτήση.
Και εγώ πρίν ένα 1,5 μήνα ταξίδεψα για Ηνωμένο Βασίλειο όμως, και είχα ως χειραποσκευή μία τσάντα ώμου. Την έβαλα στην αρχή κάτω απο το κάθισμα, ανάμεσα στα πόδια μου και μου την πήραν για να μπεί στα ντουλάπια. Δεν είχα θέση στις εξόδους διαφυγής ! Με άφησαν να έχω οτι θέλω στα χέρια μου όμως.
 
Μηνύματα
10
Likes
4
Και εγώ πρίν ένα 1,5 μήνα ταξίδεψα για Ηνωμένο Βασίλειο όμως, και είχα ως χειραποσκευή μία τσάντα ώμου. Την έβαλα στην αρχή κάτω απο το κάθισμα, ανάμεσα στα πόδια μου και μου την πήραν για να μπεί στα ντουλάπια. Δεν είχα θέση στις εξόδους διαφυγής ! Με άφησαν να έχω οτι θέλω στα χέρια μου όμως.
Αυτό που έγραψα για την τσάντα είναι για την κοπέλα που ρωτάει επειδή έχει κλείσει μόνο με χειραποσκευή. Έτσι είχα κλείσει και γω αλλά εκτός από την βαλίτσα-χειραποσκευή μπόρεσα να πάρω και την τσάντα πλάτης χωρίς πρόβλημα. Πάνω στο αεροπλάνο την τσάντα την είχα είτε στα ντουλάπια είτε κάτω από το μπροστινό κάθισμα, δεν μου είπαν κάτι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.707
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom