Εσείς θα πηγαίνατε?

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Με αυτή τη λογική δεν θα έπρεπε να κάνουμε ποτέ τίποτα πιο περιπετειώδες και εξτρίμ! Ας πάει, τότε, με τον "Παυσανία" ομαδική εκδρομή με πούλμαν "Βυζαντινή Οχρίδα" παρέα με τους συνταξιούχους!!! :xmas_cheesygrin:


Μα ακριβώς επειδή δεν έχεις άντρα και παιδιά και δεδομένου ότι δεν θα κυκλοφορείς με καυτό σορτσάκι αλλά καλυμμένη πατόκορφα, είπαμε να πας!!! :xmas_wink:
Συμπλήρωσα απλά την συνεχεια αυτου που έγραψες
Δεν ειναι όλοι παντρεμενοι και με παιδιά ,καποιοι ειναι νεα παιδιά με οικογένεια πίσω .
Έγραψα κατι πολύ συγκεκριμένο για την Δωροθέα που ειναι φίλη μου και τον συγκεκριμένο προορισμό ,δεν μίλησα γενικά και για κανέναν άλλο

Τα περί Παυσανία τα αφήνω ασχολίαστα :cool:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.150
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Συμπλήρωσα απλά την συνεχεια αυτου που έγραψες
Δεν ειναι όλοι παντρεμενοι και με παιδιά ,καποιοι ειναι νεα παιδιά με οικογένεια πίσω .
Έγραψα κατι πολύ συγκεκριμένο για την Δωροθέα που ειναι φίλη μου και τον συγκεκριμένο προορισμό ,δεν μίλησα γενικά και για κανέναν άλλο

Τα περί Παυσανία τα αφήνω ασχολίαστα :cool:
Θυμωσαμε, θυμωσαμε;

Κοιτα, χιλιες φορες καλυτερο το Αφγανισταν απο την Βυζαντινη Οχριδα με τον "Παυσανια".

Βασικα τωρα που το σκεφτομαι Βυζαντινη Οχριδα δεν εχω παει, ειναι καλα;
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Για μένα το ότι είναι ένας ιδιαίτερος προορισμός θα με κανε να πω το Ναιαιαιαιαί με τη μία χωρίς να ψειρίζω τη μαιμού.
Άλλωστε εσύ έχεις κυκλοφορήσεις νύχτα στις πλέον κακόφημες γειτονιές,κι έχεις βγει αλώβητη,
θα κωλώσεις μπροστά σε μια χούφτα ταλιμπάν?
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.532
Likes
8.110
Συμπλήρωσα απλά την συνεχεια αυτου που έγραψες
Δεν ειναι όλοι παντρεμενοι και με παιδιά ,καποιοι ειναι νεα παιδιά με οικογένεια πίσω .
Έγραψα κατι πολύ συγκεκριμένο για την Δωροθέα που ειναι φίλη μου και τον συγκεκριμένο προορισμό ,δεν μίλησα γενικά και για κανέναν άλλο

Τα περί Παυσανία τα αφήνω ασχολίαστα :cool:
Δηλαδή άλλη συμβουλή για τη Δωροθέα που είναι φίλη σου και άλλη άμα ζητούσε συμβουλή ένας άσχετος? Ok! Βλέπουμε λίγο διαφορετικά τα πράγματα, αλλά ας μην χαλάσουμε το ξένο τόπικ! :cool:
 

kanaliotis

Member
Μηνύματα
143
Likes
58
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ας το εξετάσουμε αλλιώς το θέμα. Πέρα από του κινδύνους ή όχι, και πέρα από το ένστικτο αυτοσυντήρησης που διαφέρει από ανθρωπο σε άνθρωπο, το Αφγανιστάν είναι ένας συγκεκριμένος προορισμός, που αν τον επισκευτείς θα σου προσφέρει 5-10-100 πράγματα, όπως και κάθε προορισμός άλλωστε. Τώρα, ειλικρινά σε ενδιαφέρει τόσο πολύ να επισκευτείς συγκεκριμένα τη Καμπούλ?
Αν ναι, μπορείς να καταστρώσεις το ταξίδι με τέτοιο τρόπο, ώστε να αξιοποιήσεις το χρόνο σου καλύτερα, να έχεις ασφάλεια κτλ
Αν οχί, μπορείς να καταστρώσεις ενα ταξιδάκι σε άλλο προορισμό.

Εγώ προσωπικά, έχω την ανάγκη για άλλα ταξίδια, και δεν θα πήγαινα σε αυτή τη φάση στο συμπαθέστατο κατα τα άλλα Αφγανιστάν.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Δηλαδή άλλη συμβουλή για τη Δωροθέα που είναι φίλη σου και άλλη άμα ζητούσε συμβουλή ένας άσχετος? Ok! Βλέπουμε λίγο διαφορετικά τα πράγματα, αλλά ας μην χαλάσουμε το ξένο τόπικ! :cool:

Δεν χαλάμε τίποτα άπλά λαθος εχεις καταλάβει τι έγραψα και πρίν και τωρα

Το τόπικ ειναι συγκεκριμένο και αφορά την ερωτηση της Δωροθέα για την Καμπούλ τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο .

ΔΕΝ γενικέυω το θέμα ουτε εκανα καποιον διαχωρισμό σε φίλους και αγνώστους ,εσυ μαλλον γενικευσες το θέμα και μιλησες για άλλους προορισμούς κτλ .....

ΥΓ. Απο τον καναπέ του σπιτιού μας μπορούμε όλοι να γραφουμε και να λεμε οτι θέλουμε ,αλλά για σκέψου αν η Δωροθέα ηταν κόρη σου και σου έλεγε οτι σκεφτεται να παει !! τι θα της έλεγες ''Μπράβο κοριτσάκι μου να πας "
φιλικά ;);)
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.532
Likes
8.110
Δεν χαλάμε τίποτα άπλά λαθος εχεις καταλάβει τι έγραψα και πρίν και τωρα

Το τόπικ ειναι συγκεκριμένο και αφορά την ερωτηση της Δωροθέα για την Καμπούλ τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο .

ΔΕΝ γενικέυω το θέμα ουτε εκανα καποιον διαχωρισμό σε φίλους και αγνώστους ,εσυ μαλλον γενικευσες το θέμα και μιλησες για άλλους προορισμούς κτλ .....

ΥΓ. Απο τον καναπέ του σπιτιού μας μπορούμε όλοι να γραφουμε και να λεμε οτι θέλουμε ,αλλά για σκέψου αν η Δωροθέα ηταν κόρη σου και σου έλεγε οτι σκεφτεται να παει !! τι θα της έλεγες ''Μπράβο κοριτσάκι μου να πας "
φιλικά ;);)
Καλέ μου Χρήστο, δεν θες να ξέρεις με τι συμβουλές μεγαλώνω τα παιδιά μου...:lol: Μάλλον δεν θα ήθελες ποτέ να γίνουμε συμπέθεροι!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.459
Μέλη
38.940
Νεότερο μέλος
then8

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom