Εστιατόρια με Διεθνή κουζίνα

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
οργανωσε το εσυ!!!παριζιανοι του φορουμ, ενωθειτε!!!
σε 2-3 μέρες θα έχω κάνει το πλάνο μου και σας έρχομαι:D. θα το ανοίξω εγώ το θέμα αν μου το επιτρέπει η discolata.
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat
σε 2-3 μέρες θα έχω κάνει το πλάνο μου και σας έρχομαι:D. θα το ανοίξω εγώ το θέμα αν μου το επιτρέπει η discolata.

φυσικά και σου το επιτρέπω! και μην ξεχνάς οτι το μαγαζί δεν κανει κρατήσεις! ελπιζω να βρεθει μια μερα που να βολευει ολους..
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
φυσικά και σου το επιτρέπω! και μην ξεχνάς οτι το μαγαζί δεν κανει κρατήσεις! ελπιζω να βρεθει μια μερα που να βολευει ολους..
για δες ομορφόπαιδο και κανά άλλο γαλλικό που να κάνει και κρατήσεις;) και εν ανάγκη ας μην είναι και γαλλικό θα κάνουμε ένα γκρουπ ''ερωτευμένοι με το φαγητό'' και μετά κλείνουμε όπου θέλουμε:D από μέλη άλλο τίποτα
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat
καλά θα το κοιτάξω... την αλλη βδομάδα θα παω με φιλους πολωνους σε πολωνικό στον αγιο ελευθέριο οποτε θα εχω ρεπορτάζ!
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Το chez lucien πραγματικα πολυ καλο.!!Φιλικο,οικειο,και το φαγητο του οπως θα μαγειρευαν στη Γαλλικη επαρχια!!!Αυτο ομως που πραγματικα ειναι συγκλονιστικο ειναι η Σπονδή !!!Υψηλου επιπεδου γαλλικη κουζινα,εξαιρετικη λιστα κρασιων ο μαγειρας ζωγραφιζει δεν μαγειρευει.Αν και εχω φαει στα καλυτερα στο Παρισι στη Λυων και στη Νικαια η Σπονδη ειναι η απογειωση του ουρανισκου....
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.028
Δικαίως βραβεύεται επί σειρά ετών....απλά είναι πολύ πολύ ακριβό!
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
καλά είπαμε να φάμε όχι να μας φάνε....:D
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
σε αυτό συμφωνούμε;)
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat
παιδιά εγω πηγα σπονδη πριν 3 χρονια ... ευτυχώς πλήρωνε αλλος :p
φετος ειχα την τυχη να παω στους χρυσους σκουφους του αθηνοράματος οπου εφαγα απο τα χεράκια του heinz winkler - εχει παρει 21 φορες απο 3 αστερια μισελίν..
οποτε οπως καταλαβαίνετε πλεον η σπονδή ειναι πολύ λίγη για μένα.. τα στανταρντ εχουν μπει πολύ ψηλά ( just kidding )
 

vicky_pl

Member
Μηνύματα
174
Likes
459
Επόμενο Ταξίδι
Ζαγοροχώρια
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
ξερω οτι στο πανοραμα υπαρχει ενα αργεντινικο ,το el toro. εχει παει κανεις να μας πει εντυπωσεις?
Το el toro το επισκεπτομαι συχνα, δεν θα ελεγα οτι ειναι αργεντινικο ή τουλαχιστον δεν εχει τετοια πιατα...Αλλα αυτο που πραγματικα μου αρεσει εκει ειναι αυτες ο μεγαλες καυτες πετρες που ανεφερε η erminathess, στις οποιες μπορεις να ψησεις μονος σου τα φιλετακια που σου φερνουνε!:clap:
Επισης η ατμοσφαιρα του εκπεμπει ιδιαιτερη ζεστασια...!
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat
xτες το βραδυ ενας φιλος μας πήγε σ' ενα ινδο-πακιστανικο εστιατοριο στο μεταξουργειο δεληγιωργη 43 * Noor* τηλ 5246644
ειναι πολυ κοντα στο σταθμό μεταξουργειο -1 λεπτό περπάτημα απο την πλατεια καραισκάκη - η αλήθεια ειναι οτι η περιοχή θελει λιγο προσοχή - αν και νιώθαμε πολύ μεγαλύτερη ασφάλεια απ΄οτι στο *γκετο* της ομονοιας.. θα δειτε μετανάστες και ισως και κανενα junkie να κοιμάται σε καμια γωνιά..

τα φαγητά πεντανοστιμα ,το Ταζ Μαχαλ πανταχού παρόν, φάγαμε το μισο μενου του μαγαζιου και δώσαμε 15 ευρώ το ατομο .. στο τελος μας κεράσαν και γκουλαμπ τζαμουν και chai masala !

διπλα σας τρωνε οικογενειες ινδων και πακιστανών ενώ μπορειτε να βλέπετε και ινδικά videoclip τρώγοντας
το δε μπανιο αστράφτει!
highly recommended!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.982
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom