Εστιατόρια με Διεθνή κουζίνα

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
σε ποια περιοχη εισαι? μηπως ξερουμε κανα καλο τυροπιταδικο!:haha:
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
30 χιλιομερτρα απο πατρα...........παιζει τιποτα?:bleh::bleh:
Αλήθεια ,είσαι γείτονας;
To καλύτερο τυροπιταδικο στην Πάτρα ,το έχει στην Ερμού η πατρική οικογένεια του άντρα μου ,αλλά αν το αναφέρω στο θέμα με τα καλύτερα εστιατόρια καταλαβαίνεις τι θα γίνει...:roll:
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat
χτες το βράδυ έφαγα στη βραζιλιάνικη τσουρασκαρία Maracana Grill στην Καλλιθέα.. ( http://en.wikipedia.org/wiki/Churrascaria )
το σετ μενού ειναι 21 ευρω (υπαρχει και μινι μενου με 17 ευρώ) οπου τρως απεριοριστες σάλάτες ( πχ τονοσαλάτα , διαφορα τουρσιά , διαφορες σαλατες με μαρούλι .. ωραια ήταν αυτη με ανανά και καρύδα και σταφίδες..) και μετα στο τραπεζι σου βαζουν ενα μπολακι φεζοάδα ( η εθνικη φασολαδα της βραζιλιας.. εγω δεν πολυτρελλαθηκα - ειχα ξαναφαει και στον κιτρινο σκίουρο και εκει αδιάφορη μου φάνηκε..) και μετα έρχεται ο σερβιτορος με μια σουβλα και ανα διαστηματα σου βαζει κομματακια κρεας πχ καρδια κοτας , κοτοπουλο , κοτοπουλο με μπεικον , αρνί , ενα κρεας ψητο μαζι με ανανά , μπριζολες και διαφορα αλλα.. ήταν ολα καλοψημένα & νόστιμα , υποτιθεται οτι ειναι 10 διαφορετικα είδη και μετα ξανα απο την αρχή .. εμεις αντεξαμε μεχρι το νουμερο 9 ..
μετα μπορεις να παραγγειλεις γλυκο με εξτρα χρεωση .. γλυκά οπως ντουλσε ντε λετσε και κατι σα σοκολατινα με καρυδα και αλλα που δεν τα θυμαμαι..
πηραμε λοιπον 3 γλυκα , 2 κανατες καιπιρινια και 6 ατομα μενου των 21 ευρω και δωσαμε συνολο 200 ευρώ
το περιβαλλον ειχε πλακα , στα συν η βραζιλιανικη μουσική ( απο σιντι) μας εκανε να λικνιζομαστε ενω τρώγαμε..
για μια φορά εχει πλάκα.. αλλά δεν νομιζω να το κανω στέκι..
εδωσα 34 ευρώ και το φαγητο περα απο την ποσότητα ήταν νόστιμο αλλα όχι συγκλονιστικό!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
χτες το βράδυ έφαγα στη βραζιλιάνικη τσουρασκαρία Maracana Grill στην Καλλιθέα.. ( Churrascaria - Wikipedia, the free encyclopedia )
το σετ μενού ειναι 21 ευρω (υπαρχει και μινι μενου με 17 ευρώ) οπου τρως απεριοριστες σάλάτες ( πχ τονοσαλάτα , διαφορα τουρσιά , διαφορες σαλατες με μαρούλι .. ωραια ήταν αυτη με ανανά και καρύδα και σταφίδες..) και μετα στο τραπεζι σου βαζουν ενα μπολακι φεζοάδα ( η εθνικη φασολαδα της βραζιλιας.. εγω δεν πολυτρελλαθηκα - ειχα ξαναφαει και στον κιτρινο σκίουρο και εκει αδιάφορη μου φάνηκε..) και μετα έρχεται ο σερβιτορος με μια σουβλα και ανα διαστηματα σου βαζει κομματακια κρεας πχ καρδια κοτας , κοτοπουλο , κοτοπουλο με μπεικον , αρνί , ενα κρεας ψητο μαζι με ανανά , μπριζολες και διαφορα αλλα.. ήταν ολα καλοψημένα & νόστιμα , υποτιθεται οτι ειναι 10 διαφορετικα είδη και μετα ξανα απο την αρχή .. εμεις αντεξαμε μεχρι το νουμερο 9 ..
μετα μπορεις να παραγγειλεις γλυκο με εξτρα χρεωση .. γλυκά οπως ντουλσε ντε λετσε και κατι σα σοκολατινα με καρυδα και αλλα που δεν τα θυμαμαι..
πηραμε λοιπον 3 γλυκα , 2 κανατες καιπιρινια και 6 ατομα μενου των 21 ευρω και δωσαμε συνολο 200 ευρώ
το περιβαλλον ειχε πλακα , στα συν η βραζιλιανικη μουσική ( απο σιντι) μας εκανε να λικνιζομαστε ενω τρώγαμε..
για μια φορά εχει πλάκα.. αλλά δεν νομιζω να το κανω στέκι..
εδωσα 34 ευρώ και το φαγητο περα απο την ποσότητα ήταν νόστιμο αλλα όχι συγκλονιστικό!
αυτο εχω ακουσει κεγω για το maracana!!πολυ φαι αλλα οχι κατι το συγκλονιστικο!
φτασατε παντως μεχρι το νουμερο 9??μπραβο βρε discolata και δεν σου φαινεται!!
θα παω κεγω να το δοκιμασω τωρα που μου το θυμισες!!
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Αλήθεια ,είσαι γείτονας;
To καλύτερο τυροπιταδικο στην Πάτρα ,το έχει στην Ερμού η πατρική οικογένεια του άντρα μου ,αλλά αν το αναφέρω στο θέμα με τα καλύτερα εστιατόρια καταλαβαίνεις τι θα γίνει...:roll:
...δωστο δαφνη και τα gps θα παρουν φωτια:bleh::bleh:
στη πατρα μενω...αλλα δουλευω εξω:clap:
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
τελικα με τυροπιττα την εβγαλες???με αυτα που γραφουμε δεν σου ανοιξαμε την ορεξη για τιποτα πιο εξωτικο???
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
τελικα με τυροπιττα την εβγαλες???με αυτα που γραφουμε δεν σου ανοιξαμε την ορεξη για τιποτα πιο εξωτικο???
αστα Mrs latina...
ουτε τυροπιττα πηρα και στο σπιτι βρηκα σπανακορυζο...:(
για να με ανεβασετε θελω επισκεψεις σε ιταλικη και πολυνησιακη κουζνα:)
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
αστα Mrs latina...
ουτε τυροπιττα πηρα και στο σπιτι βρηκα σπανακορυζο...:(
για να με ανεβασετε θελω επισκεψεις σε ιταλικη και πολυνησιακη κουζνα:)
χαχαχα!!η εκπληξη σε περιμενε στο σπιτι!!ελληνικη κουζινα!!χαχαχα!!
οκ, εμεις θα σου φερουμε ανταποκρισεις απο ιταλικη και πολυνησιακη κουζινα, αλλα κεσυ
πρεπει καποια στιγμη να τα τιμησεις!!
παω να οργανωθω για kona kai!!
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
χαχαχα!!η εκπληξη σε περιμενε στο σπιτι!!ελληνικη κουζινα!!χαχαχα!!
οκ, εμεις θα σου φερουμε ανταποκρισεις απο ιταλικη και πολυνησιακη κουζινα, αλλα κεσυ
πρεπει καποια στιγμη να τα τιμησεις!!
παω να οργανωθω για kona kai!!
...για να δεις οτι το προσπαθουμε και εμεις:clap::clap:
σου λεω οτι ειμαι member στο ledra marriot και οταν ανεβαινω το τιμω.
επι τη ευκαιρια
για τους αθηναιους με 200 ευρω το χρονο σας παρεχει πολλες παροχες.και καποιες διαμονες και εκπτωσεις εως 50%(αναλογως των ατομων) στα εστιατορια και στη πισινα το καλοκαιρι:)
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
...για να δεις οτι το προσπαθουμε και εμεις:clap::clap:
σου λεω οτι ειμαι member στο ledra marriot και οταν ανεβαινω το τιμω.
επι τη ευκαιρια
για τους αθηναιους με 200 ευρω το χρονο σας παρεχει πολλες παροχες.και καποιες διαμονες και εκπτωσεις εως 50%(αναλογως των ατομων) στα εστιατορια και στη πισινα το καλοκαιρι:)
ετσι ετσι mio gps!!!!ξερω για την καρτα!!
εγω ειμαι member στο far east!οσοι πηγαινετε συχνα ζητηστε τους να σας κανουν μελη!η εκπτωση ειναι μεγαλη!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.315
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom