Εστιατόρια με Διεθνή κουζίνα

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
εννοουσα το taj mahal στην παυλου μελα ,οτι εχει κλεισει.
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
εννοουσα το taj mahal στην παυλου μελα ,οτι εχει κλεισει.
Ναι, συγγνωμη, μετα καταλαβα τι εννοουσες (καιω καρβουνο τελευταια!).

Και να προσθεσω και το Otto Dix στην Βασ.Ολγας για γερμανικη κουζινα με μπυρες και λουκανικα, αν και οι τιμες ειναι καπως τσιμπημενες (καλυτερες παντως απο αυτες του Extra Blatt στη Σβωλου)
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
Δεν το ηξερα το Ταζ Μαχαλ, απλα ηταν μαζι με τα αλλα στην ιστοσελιδα που βρηκα (το εσβησα τωρα). Εγω εννοουσα το Ναργκις, κοντα στο Ινδονησιακο Ματαχαρι. Ειναι πολυ χωμενο αυτο του κεντρου, δεν φαινεται απο τον δρομο. Εμενα δεν μου αρεσε το φαγητο (απο διακοσμηση ειναι σουπερ), γιατι δεν τρωω καυτερα. Ομως οι υπολοιποι της παρεας ενθουσιαστηκαν.
είναι όντως τόσο καυτερό? μου το έχουν παινέψει φίλοι από θεσ/νίκη αλλά ούτε εμένα μου αρέσουν ιδιαίτερα τα καυτερά... δε θα μπορέσω να φάω δηλαδή? :D
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
είναι όντως τόσο καυτερό? μου το έχουν παινέψει φίλοι από θεσ/νίκη αλλά ούτε εμένα μου αρέσουν ιδιαίτερα τα καυτερά... δε θα μπορέσω να φάω δηλαδή? :D
Νομιζω οτι δεν θα μπορεσεις να φας. Τωρα βεβαια μη σε παρω και στο λαιμο μου, μια δοκιμη θα σε πεισει. Εγω παντως για να καταλαβεις, την εβγαλα με κατι πιτακια (ηταν τα μονα που δεν εκαιγαν)
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
παντως το καλυτερο ιταλικο της θεσσαλονικης με διαφορα κατα την άποψή μου
ειναι το Le due Terre, στην Βασ. Γεωργιου 22
Η κουζινα ειναι αυθεντικη ιταλικη, καταπληκτικες μακαροναδες και φανταστικο τιραμισου
Το εχει ιταλος, ο οποίος μαγειρευει άπαιχτα
και το παιδι που σερβίρει ιταλος ειναι απο την Καλαβρια
Ειναι βεβαια λιγο τσιμπημενες οι τιμες αλλα αξιζει !
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat
νομιζω πρεπει να ερθω για ενα γαστρονομικο ταξιδι θεσσαλονίκη!
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
ξερω οτι στο πανοραμα υπαρχει ενα αργεντινικο ,το el toro. εχει παει κανεις να μας πει εντυπωσεις?
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
ξερω οτι στο πανοραμα υπαρχει ενα αργεντινικο ,το el toro. εχει παει κανεις να μας πει εντυπωσεις?
εχω παει αλλα εχει περασει αρκετος καιρος..
ειναι στον κεντρικο δρόμο του πανοραματος, κοντα στα τριγωνα, οπως ανεβαινουμε, αριστερα
το εστιατοριο βρισκεται πιο χαμηλα σε σχεση με το δρομο χωρις να ειναι υπογειο,

Αυτο που θυμαμαι ειναι κατι μεγαλες πετρες που στις φερνουν επανω στο τραπεζι σου
για να έχεις τη χαρα να δημιοργησεις ψηνοντας μονος σου το φαγητο σου ..
μην αγχωνεστε προαιρετικο ειναι. Κατα τα αλλα νορμαλ φαγητο και καλουτσικες τιμες
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.498
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δοκίμασα προχθές το Αιγυπτιακό Luxor στο Ν. Ηράκλειο, πίσω από το εμπορικό κέντρο "2000". Είναι ολοκαίνουριο, πάμφθηνο, με 14-15 ευρώ το άτομο φάγαμε τα πόδια μας, συν τα δωρεάν ορεκτικά και τα κρασάκια που μας κερνούσαν (χικ), η κουζίνα πολύ πρωτότυπη, ο χώρος ωραίος, αν κι επειδή κομμάτι του εστιατορίου ντουμπλάρει ως καφέ, οι μεταμοντέρνες καρεκλίτσες ήταν κάπου ξεκάρφωτες με το υπόλοιπο ντεκόρ. Κάποιες βραδιές (Παρασκευή, Σάββατο και υποθέτω και τίποτε αργίες) σκάει μύτη και χορεύτρια με χορό της κοιλιάς και σπαθιά, που χορεύει και με τους πελάτες, αν πας με παρέα πέφτει πολύ γέλιο.

Φτηνό, ψυχαγωγικό και το φαγητό του είναι μια χαρούλα. Α, για όσους μένουν στην περιοχή (ακούει ο μπος; ) κάνει και παράδοση στο σπίτι.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.484
Likes
7.962
Να προσθέσω 2 ακόμα που επισκέφθηκα πρόσφατα και μου άρεσαν πολύ?

Pepe Nero: ιταλικό στη Γλυφάδα. Πεντανόστιμα πιάτα, αλλά λίγο τσιμπημένο.
Buffalo Bill: μεξικάνικο, επίσης στη Γλυφάδα. Μου άρεσε πιο πολύ από όλα τα μεξικάνικα που έχω πάει μέχρι στιγμής. Πολύ ωραίες γεύσεις και εξαιρετική μαργαρίτα.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Να προσθέσω 2 ακόμα που επισκέφθηκα πρόσφατα και μου άρεσαν πολύ?

Pepe Nero: ιταλικό στη Γλυφάδα. Πεντανόστιμα πιάτα, αλλά λίγο τσιμπημένο.
εχω ακουσει για αυτο!τωρα που λες και εσυ οτι σου αρεσε, λεω να το τιμησω!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom