Εστιατόρια με Διεθνή κουζίνα

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.772
Likes
1.097
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
Να κάνω κι εγώ τις προτάσεις μου αρχίζοντας από συμπρωτεύουσα
  • [FONT=Tahoma, sans-serif]Da Vinci Ristorante Italiano
    Hotel Nikopolis Thessaloniki ιταλική κουζίνα (όχι πίτσα) σε πολύ ωραίο περιβάλλον live music Παρασκευή και Σάββατο ιταλική φυσικά.κοντά στην IKEA θεσ/κης.
  • [FONT=Tahoma, sans-serif]Block House
    νοτιοαμερικάνικη κουζίνα με έμφαση στο μοσχαρίσιο κρέας, απίθανες σαλάτες.. στα λαδάδικα Θεσ/κης
πάμε Αθήνα
  • tike restaurant στη κηφισιά πολίτικη κουζίνα στη καλύτερη της εκδοχή μεγάλες μερίδες κι ανάλογες τιμές μη το χάσετε!
  • wabi lounge στην Πολιτεία συνδυάζοντας την ιαπωνική αφαιρετικότητα με τη ζεν φιλοσοφία. Μάλλον σύγχρονη ελληνική κουζίνα σε περιβάλλον που σε χαλαρώνει (ειδικά το καλοκαίρι) εξαιρετικό service.
  • Bayern Bierhaus βαυαρική κουζίνα που δύσκολα θα βρείτε αντάξια της, η πατατοσαλάτα είναι η καλύτερη που έχω δοκιμάσει! στη Γλυφάδα.
 
Last edited by a moderator:

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κοσμου
για την αθηνα ψηφιζω το far -east στο νεο ψυχικο, ευγενια servise,ποιοτητα στο φαγητο.
πηγα με τη ξαδελφη μου που ειναι το πρωτο ΄'πειρουνι' στη αθηνα (ψαγμενη ενοώ) και πραγματικα εντυπωσιαστηκα
la strada ιταλικο εστιατοριο στα συνορα ψυχικου - χαλανδριου οποιος δεν εχει δοκιμασει τη σαλατα la strada δεν εχει δει τιποτα....
απο τα περιφερειακα asikiko στη παλια πολη του ρεθυμνου με λιβανεζικη και ανατολιτικη κουζινα:roll::roll:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
  • [FONT=Tahoma, sans-serif]Block House
    νοτιοαμερικάνικη κουζίνα με έμφαση στο μοσχαρίσιο κρέας, απίθανες σαλάτες.. στα λαδάδικα Θεσ/κης
Έχει και στην Αθήνα (στην Κηφησιά, στον τροχονόμο), καθώς και κάπου 200 μαγαζιά στη Γερμανία. Το ότι είναι αλυσίδα, βέβαια, δεν αλλοιώνει τη γεύση - από τα καλύτερα κρέατα που κυκλοφορούν.

  • Bayern Bierhaus βαυαρική κουζίνα που δύσκολα θα βρείτε αντάξια της, η πατατοσαλάτα είναι η καλύτερη που έχω δοκιμάσει! στη Γλυφάδα.
Επιβεβαιώνω απόλυτα.
 
Last edited by a moderator:

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
κούβα και ινδία
δοκιμασα χτες και ενα εστιατοριο με ισπανικη κουζινα και σας το προτεινω!
ειναι το "salero", βρισκεται στα εξαρχεια,στην οδο βαλτετσιου!
ο χωρος υπεροχος!ισογειο, πανω οροφος και αυλιτσα(το καλοκαιρι τα τραπεζακια μεταφερονται εκει)!το ντεκορ αλμοδοβαρικο, πολλα χρωματα, αφισες και πινακες στους τοιχους!!το φαγητο πολυ καλο, μεγαλη ποικιλια απο tapas, κυριως πιατα με κρεας και ψαρι,
ζυμαρικα, μεγαλη γκαμα κρασιων και γλυκα σουπερ!περιπου 20-25 ευρω το ατομο!!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Έχει και στην Αθήνα (στην Κηφησιά, στον τροχονόμο), καθώς και κάπου 200 μαγαζιά στη Γερμανία. Το ότι είναι αλυσίδα, βέβαια, δεν αλλοιώνει τη γεύση - από τα καλύτερα κρέατα που κυκλοφορούν.


Επιβεβαιώνω απόλυτα.
μια και από γερμανικα ξερετε, θυμαμαι ένα στο παγκρατι καλό παλιά, Rittenburg. έχει πάει κανείς, υπάρχει ακόμα?
 

andreas_n1k

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Να προσθέσω 2 ακόμα που επισκέφθηκα πρόσφατα και μου άρεσαν πολύ?

Pepe Nero: ιταλικό στη Γλυφάδα. Πεντανόστιμα πιάτα, αλλά λίγο τσιμπημένο.
Buffalo Bill: μεξικάνικο, επίσης στη Γλυφάδα. Μου άρεσε πιο πολύ από όλα τα μεξικάνικα που έχω πάει μέχρι στιγμής. Πολύ ωραίες γεύσεις και εξαιρετική μαργαρίτα.
andreas_n1k:το μεξικανικο αυτο στη γληφαδα ειναι απαραδεκτο!!τη μαργαριτα που ειναι νεροζουμι στη φερνουν σ ενα κοινο ποτηρι νερου ενω ο κιμας εχει καπως μια γευση..γραφουνε μοσχαρισιο κρεας και σου φερνουν κιμα χωρις τιποτε αλλο στις πιτες.και το τσιλι τους ειναι μεσ το λαδι και το λιπος.το AMIGO'S στη γλυφαδα ειναι μακραν καλυτερο..ειναι μεξικανικη κουζινα!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
κούβα και ινδία
Το αγαπημένο μου εστιατόριο στην Αθήνα είναι, φυσικά, το Altamira. Πολυεθνικό με τέσσερις διαφορετικές κουζίνες: μεξικάνικη, αραβική, ινδική και ασιατική και τεράστια ποικιλία πιάτων!
Ό,τι έχω φάει εκεί (με μία αδυναμία στα μεξικάνικα - αλλά και μερικά φανταστικά αραβικά ορεκτικά) είναι πραγματικά υπέροχο! Έχω πάει αρκετές φορές και πραγματικά δε το βαριέμαι ποτέ.
Υπάρχουν δύο στην Αθήνα (Κολωνάκι & Μαρούσι) και σου έρχεται γύρω στο 50ρικο το άτομο (από τα λίγα εστιατόρια που αξίζουν τα λεφτά τους και με το παραπά.
χτες το επισκεφτηκα για πρωτη φορα και εχω τις καλυτερες εντυπωσεις!!τα φαγητα ενα κι ενα!!ποικιλια μεγαλη, μια ωρα κοιταζα τον καταλογο και ολο αλλαζα γνωμη!εν τελει πηραμε αραβικα ορεκτικα, μεξικανικη σαλατα και ινδικα κυριως..!ηταν ολα υπεροχα!το σερβις γρηγορο και ολοι ηταν με το χαμογελο στα χειλη..για τα γλυκα δεν εχω λογια!!!!!!!!:p:p
χαλαλι τα λεφτα!!!η σχεση ποιοτητας τιμης ειναι ικανοποιητικοτατη!
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη ξανά...
ακριβως οπως τα περιγραφεις! :)

αξίζει τα λεφτά του μέχρι του τελευταίου σεντ!:p

(αχ αυτα τα γλυκάαααααααα... εχει ενα κιουνεφε, που δεν υπαρχει πουθενα αλλου στην αθηνα.. ενα παγωτο με παπαρουνα κολαση.. ένα αλλο με καρύδα... τι να πρωτοθυμηθω)
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.772
Likes
1.097
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
να συμπληρώσω ένα γνήσιο ιταλικό στους Νέους Επιβάτες Θεσ/κης Ristorante Casa Mantovani, με ωραία κρασιά παραγωγής του σε όμορφο περιβάλλον πολύ καλή κουζίνα, εξαιρετικό σέρβις τηλ. 23920.28319.
έχει και υποκατάστημα στο κέντρο της πόλης κομνηνών 3, μα αυτό δεν το επισκέφτηκα φαντάζομαι θα είναι εξίσου καλό.;)
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
κούβα και ινδία
ακριβως οπως τα περιγραφεις! :)

αξίζει τα λεφτά του μέχρι του τελευταίου σεντ!:p

(αχ αυτα τα γλυκάαααααααα... εχει ενα κιουνεφε, που δεν υπαρχει πουθενα αλλου στην αθηνα.. ενα παγωτο με παπαρουνα κολαση.. ένα αλλο με καρύδα... τι να πρωτοθυμηθω)
εγω τσακισα ενα που λεγοταν μεξικανα(ειχε τρεις στρωσεις απο διαφορετικη σοκολατα και αναμεσα τους ψημενη τορτιγια και απο πανω σαντιγι και ενα αλλο που ηταν κρεμα μοκα!)
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη ξανά...
εγω τσακισα ενα που λεγοταν μεξικανα(ειχε τρεις στρωσεις απο διαφορετικη σοκολατα και αναμεσα τους ψημενη τορτιγια και απο πανω σαντιγι και ενα αλλο που ηταν κρεμα μοκα!)
και η μεξικάνα καλή :p το άλλο δεν το εχω δοκιμασει.. μου ξέφυγε :bleh:
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
κούβα και ινδία
next time θα φαω αυτο με την παπαρουνα που μου χει κατσει!!!
αλλα ειχε το παγωτο μεσα, εγω ακομη δεν εχω καλοσυνελθει απο την ιωση και ειπα να το αποφυγω!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.601
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom