Γενικά Ζευγαράκια...hotels and restos in Europe... by traveller...

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μάλιστα, σα να μου λέτε ότι κακώς ξεκλείδωσα το τόπικ. Καλά να πάθω o αφελής που πίστευα ότι η ωριμότητα των μελών θα δώσει στο τόπικ συνέχεια επί του αντικειμένου του.

Για να ξεκαθαρίσω ορισμένα πράγματα:

Κανένας moderator δεν κάνει του κεφαλιού του, επομένως η όποια κατηγορία προς mod είναι άστοχη, αφού γραμμή παίρνουν από Defkalion + Spor_os.

Κατά δεύτερον, στ'αλήθεια δεν καταλαβαίνω προς τι οι κραυγές. Το ότι ένα τόπικ έχει το όνομα ενός μέλους ή το ότι το έχει ανοίξει ένα μέλος, απαγορεύει να γράφονται σχόλια; όχι βέβαια, ούτε έχουμε καμία ενότητα στην οποία επιτρέπεται να γράφουν μόνο οι topic starters. Φυσικά, πάντα πρέπει να σεβόμαστε κάθε τόπικ που ανοίγει. Εδώ όμως δεν υπήρξε καμία επίθεση στον topic starter, παρά μόνο η παράθεση ενός link με κριτικές για ένα από τα ξενοδοχεία που προτάθηκαν, το οποίο λινκ έτυχε να έχει αντίθετες κριτικές από αυτές που του έδινε ο topic starter. Δεν υπάρχει τίποτα το μεμπτό στην όλη διαδικασία.

Τα όσα έγιναν μετά είναι εντελώς απαράδεκτα. Όποιος θέλει να μοιράζεται αυτά που γνωρίζει το κάνει. Όποιος δε θέλει, δεν το κάνει.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Στη Ρώμη λοιπόν κάτι ημιχλιδάτο, ήσυχο, κεντρικό και ρομαντικούλι, στο Trastevere... η πρόταση μου λοιπόν είναι αυτή... Buonanotte Garibaldi... Buonanotte Garibaldi - luxury guest house b&b bed and breakfast Trastevere, Rome, Italy, atelier di Luisa Longo ιδιοκτησίας της φίλης μου της Λουίζας... προσοχή εδώ... θα πάρεις το πράσινο δωμάτιο...

Το Suite Dreams Suite Dreams - Accoglienti e moderne Suite nel centro di Roma συνδιάζει τα πάντα... εξαιρετικό location, στυλ, απομόνωση και εξαιρετική τιμή...


Για το φαί τώρα... λύσεις υπάρχουν πολλές αλλά Antico Arco ένα...
Antico Arco Ristorante Winebar ψηλά στο λόφο μακριά από τα κακά τα μάτια... φαγητό σικάτο και εκλεπτισμένο...
 
Last edited by a moderator:

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Πάμε Φλωρεντία...και θα σου προτείνω το αλυσίδας μεν αλλά ουχί λαικής Boscolo Hotel Astoria...
Luxury Hotel Florence - 4 Star Hotels Boscolo

Hotel Berchielli βρίσκεται στην ιδανική περιοχή με υπέροχη θέα του Άρνου και οι τιμούλες είναι απλά συμπαθητικές... σου πιάνουν τα οπίσθια με τάκτ...

Και μια τελευταία πρόταση...μπας και σας ξυπνήσω και καταλάβετε τι σημαίνει πραγματικό στυλ...Floroom - Premium bed and breakfast in Florence


Alle Murate Ristorante nel centro di Firenze con il vero volto di Dante Alighieri... μιλάμε για ένα εστιατόριο υπερπαραγωγή... αναγεννησιακά φρέσκος, καντηλέρια, υψηλή γαστρονομία ...
 
Last edited by a moderator:

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
To θέμα άνοιξε και πάλι, και έχουν προστεθεί άλλα 2 ποστ με πληροφορίες από τον topic starter. :)
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Αγαπητέ Traveller για φαγητό στη Μαδρίτη έχω δει ότι αναφέρεις την περιοχή της Chueca. Κάποια συγκεκριμένη πρόταση?

Ευχαριστώ
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Η Room Mate είναι μια Ισπανική μοδάτη αλυσίδα ξενοδοχείων που τώρα τελευταία κάνει άνοιγμα και εκτός Ισπανίας... στη Μαδρίτη έχω μείνει στο Mario... το location είναι άριστο και το design προχωρημένο... οκ τα δωμάτια δεν είναι και τεράστια αλλά τώρα τον χειμώνα έχει βγάλει μια προσφορά -15% μούρλια...

Room Mate Hotels - Hotel in Madrid, Granada, Malaga, Barcelona, New York, Miami Beach, Mexico, Buenos Aires, Salamanca, Oviedo, Madrid Hotel, Hotel Madrid, Madrid Hotels, Hotels Madrid, Hotel in Madrid, Hotels in Madrid, Madrid Hoteles, Hotel en Madr

Aν δεν βρείτε στο Mario ή σας φαίνεται λίγο τσιμπιμένο προσπαθήστε στο Ada Palace...
Στην πιο τουριστική περιοχή της πόλης, πάνω στην Gran Via είναι μια τίμιο φτηνή αξιοπρεπέστατη λύση ίσως και κάτω από 100?...

Hotel Ada Palace, Madrid, Spain

Πάμε τώρα στο φαγητό... στο Ricardo τρώω πάντα όταν πηγαίνω στη Μαδρίτη... παραδοσιακό εστιατόριο με καταπληκτική ντόπια κουζίνα...

???????

Πάρτε και τρία tapas bar για την λιγούρα... δοκιμασμένα και τα τρία...

Restaurante Bocaito

Bodegas ROSELL

Casa Labra - Restaurante - Taberna - Tapas en Madrid. Especialidad en Bacalao ::.
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Mου ανοιξες την ορεξη για λατρεμενη Μαδριτη... :roll:
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Δάσκαλε Traveller σε Μόσχα έχουμε κάτι; Κυρίως εστιατόρια...
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Ποπο ρε Traveller τι μου έκανες τώρα με τη Casa Lambra....Απίστευτο ντεκόρ, μοναδικό ταβερνείο και καρακέντρο...Προτείνεται και από εμένα ασυζητητί!

Σα να πείνασα:D
 

sisidemy

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
Ταιλανδη
traveller μπορεις να προτεινεις κατι για ελβετια.ειμαι καινουρια και βλεπω οτι εχεις πολλες πληροφοριες αν μπορεις γραψε κατι!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom