Γενικά Ζευγαράκια...hotels and restos in Europe... by traveller...

BILL

Member
Μηνύματα
23
Likes
1
Για Αθηνα καπια προταση :)
Καλησπερα τον επομενο μηνα θα κατεβουμε στη Αθηνα με την γυναικα μου και ελεγα μηπως εχετε ανα προτινετε καπιο ξενοδωχεια μιας και της προυγουμενες φορες που ημασταν μας φιλοξενισαν καποιο φιλοι.
Εχω διαβαση καπια ποστ για ξενοδωχεια στην Αθηνα...αλλα...δεν με καληψαν...α! το budget μας ειναι γυρο στα 70-80 ευρο.

Ευχαριστω :roll:
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Στο μπάτζετ σου θα έκλεινα στο President... απαραίτητα ζήτα ψηλό όροφο με θέα...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Καλησπερα τον επομενο μηνα θα κατεβουμε στη Αθηνα με την γυναικα μου και ελεγα μηπως εχετε ανα προτινετε καπιο ξενοδωχεια μιας και της προυγουμενες φορες που ημασταν μας φιλοξενισαν καποιο φιλοι.
Εχω διαβαση καπια ποστ για ξενοδωχεια στην Αθηνα...αλλα...δεν με καληψαν...α! το budget μας ειναι γυρο στα 70-80 ευρο.

Ευχαριστο :roll:
Ρίξε μια ματιά και στο Polis Grand. Πόρτα έχει 130 αλλά το δίνει στα μισά.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Καλησπερα τον επομενο μηνα θα κατεβουμε στη Αθηνα με την γυναικα μου και ελεγα μηπως εχετε ανα προτινετε καπιο ξενοδωχεια μιας και της προυγουμενες φορες που ημασταν μας φιλοξενισαν καποιο φιλοι.
Εχω διαβαση καπια ποστ για ξενοδωχεια στην Αθηνα...αλλα...δεν με καληψαν...α! το budget μας ειναι γυρο στα 70-80 ευρο.

Ευχαριστο :roll:
Athens Lotus Hotel σε Αθήνα, Ελλάδα - Εγγυημένη στην καλύτερη τιμή | LetsBookHotel

Εμεινα προσφατα σε αυτο και ηταν τελειο...απο καθαριοτητα....πρωινο καταπληκτικο και αψογη εξυπηρετηση με 65 ευρω το δικλινο
Στα 50 μετρα απο το Μετρο....λιγο η περιοχη δεν μου αρεσε....αλλα δεν ειχα προβλημα αποζημιωθηκα απο το ξενοδοχειο...
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Δεν μου λές εσύ ..τι επέστρεψες..δηλαδή εισαι σιγκαπουρη?? το love απο που το στέλνεις??
πετάς και ένα ωκλαντ μετα λές για αρνιά,ρεστοράν,καγκουρά,ήμαρτον !!!:rolleyes:
 
Μηνύματα
107
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινούπολη!
Ταξίδι-Όνειρο
O γύροs του κόσμου!
κάνεις πλάκα έτσι ????

παντως για Πράγα θα δωσω 2 προτασεις του traveller ( sorry φίλε αν τρέχω .. και τα δυο ειναι δικες σου χρυσές επιλογές )

Hotel in Prague - Czech Republic Hotel - Barcelo Old Town Praha Hotel - Barcelo.com

και για φαγητο το all time
KOLKOVNA
Για διανυκτέρευση, θα μου επιτρέψετε να προσθέσω το Corinthia Towers, δίπλα σε στάση του μετρό μόλις 5 λεπτά απο το κέντρο σε πολύ καλές τιμές και για φαγητό το γνωστό U Supa. Συγνώμη δεν βάζω τα links αλλά δεν ξέρω πως:roll:. Πάντως βάζοντας τα ονόματα στο google δεν θα δυσκολευτείτε καθόλου να τα βρείτε!
 
Μηνύματα
107
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινούπολη!
Ταξίδι-Όνειρο
O γύροs του κόσμου!
Traveller καλώς ήλθες!
Ήθελα να σου πω οτι είσαι απλά απίθανος με τα ταξίδια, τις περιγραφές και τις προτάσεις σου. Τα σέβη μου!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Για το U SUPA δεν έχω ιδέα τι σούπα μπορεί να είναι...

Για το Corinthia Towers όμως έχω... είναι κλασικό τουριστάδικο ξενοδοχείο που μαζεύει κυρίως γκρουπς... ιδανικό για να σου σπάσει τα νεύρα με τις εκατοντάδες των γκρουπαρισμένων Ελλήνων που μαζεύει... πως λέμε κλασάτο boutique hotel... ε καμία σχέση...
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Καλώς όρισες!!!
Θα θέλαμε όμως και τις εντυπώσεις σου από αυτό το ταξίδι, μιας που είναι μακρυνό και δύσκολο για να το πραγματοποιήσουμε.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Για το U SUPA δεν έχω ιδέα τι σούπα μπορεί να είναι...

Για το Corinthia Towers όμως έχω... είναι κλασικό τουριστάδικο ξενοδοχείο που μαζεύει κυρίως γκρουπς... ιδανικό για να σου σπάσει τα νεύρα με τις εκατοντάδες των γκρουπαρισμένων Ελλήνων που μαζεύει... πως λέμε κλασάτο boutique hotel... ε καμία σχέση...
Εκτός αυτών, είναι και εκτός κέντρου (αρκετά μακριά), οπότε είσαι περιορισμένος στις βόλτες σου, ιδίως το βράδυ.....για μένα μείνετε μακριά...
 
Μηνύματα
107
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινούπολη!
Ταξίδι-Όνειρο
O γύροs του κόσμου!
Το U Supa είναι γνωστό εστιατόριο της Πράγας με καλό φαγητό και καλές τιμές και είναι στο κέντρο στην οδο CELETNA 22. Όσο για το Corinthia towers, όντως μαζεύει Έλληνες τους οποίους όμως συναντάς κυρίως στο πρωινό γιατί κατά τ'άλλα το ξενοδοχείο είναι τεράστιο με τους 30 ορόφους του κι ούτως ή άλλως τους Έλληνες δεν μπορείς να τους αποφύγεις αφου το κέντρο της Πράγας είναι σχετικά μικρό κι όπου και να πας Έλληνες θα βρεις μπροστά σου! Για την ακρίβεια, αν δεν θες να συναντάς συμπατριώτες με τέτοια συχνότητα ΜΗΝ ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΑ: ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΥ!
Τώρα, όσον αφορά στη θέση του δεν ενδείκνυται μόνο για αυτούς που θέλουν να γυρίσουν τα ξημερώματα που δεν λειτουργεί το μετρό. Εγω πάντως θα ξαναπήγαινα για τα πολύ όμορφα -μεγάλα δωμάτια με τα μαλακά στρώματα, το χορταστικότατο πρωινό, τη θέα στην πόλη και όλα αυτά με 237 Ευρω για 3 νύχτες για 2 άτομα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.275
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom