Γενικά Ζευγαράκια...hotels and restos in Europe... by traveller...

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Το θέμα αυτό έχει ανοιχθεί στην ενότητα αναζήτησης πληροφοριών για την Ευρώπη.

Επειδή περιλαμβάνει πολλές χρήσιμες και ενδιαφέρουσες πληροφορίες και για προορισμούς εκτός αυτής και όπως φαίνεται συνεχώς επεκτείνεται, μήπως θα ήταν καλύτερα να μεταφερθεί κάπου αλλού?
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Το θέμα αυτό έχει ανοιχθεί στην ενότητα αναζήτησης πληροφοριών για την Ευρώπη.

Επειδή περιλαμβάνει πολλές χρήσιμες και ενδιαφέρουσες πληροφορίες και για προορισμούς εκτός αυτής και όπως φαίνεται συνεχώς επεκτείνεται, μήπως θα ήταν καλύτερα να μεταφερθεί κάπου αλλού?
Το έχω επισημάνει από αρχές Μαίου...

Προς τους διαχειριστές...
Επειδή το πράγμα ξεφεύγει από την Ευρώπη μήπως θα έπρεπε να μεταφέρουμε το topic κάπου αλλού?
 

daskalitsa

Member
Μηνύματα
35
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αχ, πότε με το καλό;
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού εκτός Ευρώπης
Απαιχτος Traveller!! Τολμώ να ζητήσω πρόταση και για περιοχή Insbruk, Κόμο-Ματζόρε. Καλά ταξίδια !!...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Ιταλία... πολλοί με ρωτάτε για καλοκαιρινές διακοπές στην πιο ωραία ίσως χώρα του κόσμου... δεν θα μιλήσω σήμερα για την Τοσκάνη... η πρόταση μου έρχετε από τo αγαπημένo μου βόρειο Lazio... η Casperia είναι ένα υπέροχο μεσαιωνικό χωριό στα σύνορα με την ονειρική Umbria... το La Torretta είναι το ιδανικό b&b... παραδοσιακό , στυλάτο με καταπληκτικό φαγητό... 60 μόλις χιλιόμετρα από την Ρώμη, ιδανικό day trip και πολύ κοντά στο Spolleto , την Αssisi , το Orvieto... κάθε μέρα και μια εκδρομή υπερθέαμα... συστήνετε ανεπιφύλακτα σε όσους θέλουν να περάσουν αξέχαστες διακοπές στην αγαπημένη Ιταλία...

La Torretta Bed and Breakfast - a unique Italian B&B in 15th century Italian home, one hour north of Rome
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Ζευγαράκια...hotels and restos in U.S.A.... by traveller

Προς τους κ.κ. ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ:
...και με όσους ετοιμάζονται (Θεού θέλοντος!!!) για ταξίδι στη ΝΥ, τι θα γίνει, τώρα που το θέμα κόπηκε σε Ευρωπαϊκό, Αμερικάνικο και Ασιατικό???
Πότε θα πάρουμε..."χρησμό" από την Πυθία, συστατικές επιστολές δηλαδή, για να ξέρουμε που να πάμε (εκτός από αξιοθέατα & διαμονή). Έχω καταθέσει "Αίτηση" από 10-4 εδώ: http://www.travelstories.gr/%E2%FC%F1%E5%E9%E1-%E1%EC%E5%F1%E9%EA%DE/17563-%E6%E5%F5%E3%E1%F1%DC%EA%E9%E1-hotels-restos-u-s-traveller.html
.....και ο Μετρ δεν με είδε ακόμη.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Τώρα που ανοίγει ο καιρός μια εκδρομή στη Φλωρεντία είναι ιδανική... το κακό με την πόλη είναι ότι είναι πάρα πολύ τουριστική και συνεπώς γεμάτη από εστιατόρια turist traps... διαλέγουμε λοιπόν για να το ευχαριστηθούμε...

H Trattoria Sostanza είναι ένα καταπληκτικό μέρος... απλό, κεντρικό και με υπέροχες τιμές... εκεί δοκίμασα ίσως την ωραιότερη bistecca της ζωής μου... κρατήσεις υπεραπαραίτητες...

Trattoria Sostanza - Restaurant Review in Florence at Frommer's

Για τους λάτρεις του καλού κρασιού και του φίνου φαγητού η Enoteca Fuori Porta είναι ιδανική επιλογή... τεράστια ποικιλία κρασιών πλήθος ψαγμένων τοπικών γεύσεων...

Dove siamo - Fuoriporta

Η τρίτη λύση για εστίαση στην αγαπημένη Firenze είναι είναι το Baldovino... κυρίως για τους εραστές της pizza χωρίς όμως αυτό να σημαίνει ότι υστερεί και σε τοπικές γεύσεις...

:::Baldovino:::Enoteca:::Caff?:::
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Εξαιρετικό topic! Thank you!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Θέλω να κάνω μια special αφιέρωση για κάποιον που λατρεύει το Παρίσι και που με τιμά με την φιλία του... Έρση μου για σένα... είμαι σίγουρος ότι θα τα εκτιμήσεις...

Το Marais είναι υπέροχο... ειδικά τώρα την άνοιξη δεν χορταίνεις να κάνεις βόλτα στα σοκκάκια του και να χαζεύεις στις ψαγμένες βιτρίνες του... το Pavillon de la Reine είναι ξενοδοχείο υπερπαραγωγή με όλη την σημασία της λέξης... ναι δεν είναι για όλους γιατί είναι πανάκριβο αλλά όταν θα βρεθείτε στην Place de Vosges ρίξτε του μιά ματιά θα μαγευτείτε...

→ PAVILLON DE LA REINE - HOTEL LUXE PARIS 3 - OFFICIAL WEB SITE - PAVILLON REINE - CHARME 4 ETOILES MARAIS

Η άνοιξη είναι η εποχή των σπαραγγιών... αν βρεθείτε λοιπόν τώρα στο Παρίσι κλείστe τα μάτια στα θλιβερά ταχυφαγεία γύρω από της Les Halles και διαβείτε την πύλη του παραδείσου... Benoit και σπαράγγια με σος hollandaise...

Benoit Paris - Bistrot parisien cuisine traditionnelle fran?aise et familiale - L'Esprit Bistrot par Alain Ducasse (etoile au Guide Michelin)
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Κάτι καλό και φτηνό για Άμστερνταμ υπάρχει;
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Μπα πλέον δεν το ψάχνω ;) Πάμε γι' άλλα μέρη :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.945
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom