Ινδονησία Θέλω να πάω στο Μπαλί!

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Πάντως για 5 διανυκτερεύσεις τώρα που μιλάμε βλέπω γνωστό πρακτορείο που το δίνει 649? αεροπορικά (+φόροι δικοί σας εννοείται) ξενοδοχείο με πρωϊνό μέχρι τέλος Μαρτίου.

Πόσο πια καπέλο τρώνε οι τιμές μέχρι τον Αύγουστο και πόσοι να είναι οι φόροι;

Όσο και να πάνε νομίζω και πάλι πιο κάτω βγαίνει το συγκεκριμένο πακέτο.
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Πάντως για 5 διανυκτερεύσεις τώρα που μιλάμε βλέπω γνωστό πρακτορείο που το δίνει 649? αεροπορικά (+φόροι δικοί σας εννοείται) ξενοδοχείο με πρωϊνό μέχρι τέλος Μαρτίου.

Πόσο πια καπέλο τρώνε οι τιμές μέχρι τον Αύγουστο και πόσοι να είναι οι φόροι;

Όσο και να πάνε νομίζω και πάλι πιο κάτω βγαίνει το συγκεκριμένο πακέτο.
Για το Μπαλι ο Αυγουστος ειναι υψηλη περιοδος΅Επειδη το εψαξα και με πρακτορεια εβρισκα σχεδον ιδιες τιμες για το συγκεκριμενο ξενοδοχειο αλλα εδιναν μονο δωματιο με πρωινο χωρις τις επιπλεον παροχες.
Οι φοροι ειναι σημερα περιπου 250 ευρω και ακουσα οτι απο 1 Απριλιου αυξανεται ο επιναυλος καυσιμων.
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Αφηστε τα κοτσιδακια και πεστε καμια ιδεα για το πως περνανε εκει οι τουριστες.Εχω κοντο μαλλι και δεν κανω κοτσιδακια. Οσο για την Qatar δεν βρηκα φτηνοτερο εισιτηριο πουθενα.Ολες οι εταιρειες μου διναμε απο 1094 και πανω
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Οι παροχές είναι τα μασάζ και τα δείπνα;Στο νησί που τρως με 5? και κάθε 10 μέτρα έχει μασατζίδικο;

649? + 350? σου βάζω εγώ με την αύξηση των ναύλων + 5 διανυκτερεύσεις επιπλέον με 100?/τη βραδυά βγαίνει 1249?/άτομο και τα φούσκωσα όλα πολύ,γιατί δεν πιστεύω ότι από τώρα για τον Αύγουστο δεν θα πετύχαινες καλή τιμή στο δωμάτιο.

Το δικό σου είναι ήδη πάνω από 100? επιπλέον.
Βέβαια απ'τη στιγμή που τα έχεις ήδη κλείσει,δεν βρίσκω και νόημα στην όλη κουβέντα γύρω από το κόστος.Απλώς θεωρώ εντελώς foul να κλείνει κάποιος διατροφή όταν πάει ταξίδι.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.053
Likes
7.802
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
δε το χεις ψαξει καλα! Μπαλι, 30 ευρω αλλα τα κρατας 1-2 μηνες αν δε θες να γινεις Μπομπ Μαρλει
Έχεις δίκηο, δεν τό 'ψαξα γιατί δεν υπήρχε λόγος (τα δικά μου μαλλιά της κεφαλής) πλεξούδες δεν γίνονται. Αλλά, και να γίνονταν, αυτό θα ήταν το τελευταίο που θα μ' ενδιέφερε. Λανσάρω μόδα καλή μου, δεν την ακολουθώ! ;)

Πάντως, δεν ξέρω πού κυκλοφορούν αυτές που τα φτιάχνουν και τις είδες εσύ, εγώ πουθενά δεν είδα ασπροκώλισσες με τέτοιο μαλλί (και ούτε ντόπιες φυσικά).
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Εγώ, που έμεινα στη Νούσα Ντούα, θα έλεγα να την αφήσεις, γιατί είσαι μακριά από τα πάντα, με εξαίρεση το νοτιότερο κομμάτι. Η Ουμπούντ είναι και κουκλί και κεντρικότατη. Προτιμήστε αυτή. Νομίζω ότι έχει και κάποια χλιδάτα ξενοδοχεία εκεί, αν σας ενδιαφέρει να μείνετε σε τέτοιο οπωσδήποτε.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Το έχει ήδη κλείσει λέμε,τι να αφήσει;

Τι να κάνει αφού πάει εκεί ψάχνει.
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Το έχει ήδη κλείσει λέμε,τι να αφήσει;

Τι να κάνει αφού πάει εκεί ψάχνει.
Α, συγγνωμη, δεν διάβασα καλά τη συζήτηση. Τι να κάνει στο Μπαλί;! Μα, έχει πάμπολλα να κάνει κανείς! Θα μπορούσα, φαντάζομαι, να γράψω κάποια πράγματα που μου άρεσαν, αλλά τα ίδια θα βρει και σε έναν οδηγό.
Αν, παρόλ'αυτά, θέλεις να σου πω, θα σου πω. :rolleyes:
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Μπορεί και να διαβάσει πρώτα τις εκπληκτικές ιστορίες των μελών μας για το Μπαλί (πατώντας πάνω στην μπλε λεξούλα) και μετά να μας πει αν έχει απορίες.Αφού θα έχει μετανιώσει που δεν έκλεισε στο Ubud.:bleh:
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Α, συγγνωμη, δεν διάβασα καλά τη συζήτηση. Τι να κάνει στο Μπαλί;! Μα, έχει πάμπολλα να κάνει κανείς! Θα μπορούσα, φαντάζομαι, να γράψω κάποια πράγματα που μου άρεσαν, αλλά τα ίδια θα βρει και σε έναν οδηγό.
Αν, παρόλ'αυτά, θέλεις να σου πω, θα σου πω. :rolleyes:
Θα σας ημουν ευγνωμων αν μου λεγατε καποια πραγματα για το Μπαλι, οπως επισης και αν η περιοχη που διαλεξα ειναι απο τις καλες του νησιου.
Ευχαριστω εκ των προτερων
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.788
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom