Τουρκία Θεσσαλονίκη - Κωνσταντινούπολη με τρένο

fanoula_k

Member
Μηνύματα
13
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Χαλκιδική
Ταξίδι-Όνειρο
Χριστούγεννα στο Παρίσι
Μόλις γυρισα από την Πόλη και πέρασα καταπληκτικα!!!
Πήγα με λεωφορειο από Θεσσαλονίκη, έμεινα στην πλατεία Ταξίμ στο ξενοδοχείο Cartoon το οποίο ήταν πολύ καλο, πήγα για χαμαμ που με ξετρέλανε, έφαγα προφιτερόλ στο inci και είδα όλη την Πόλη πίνοντας το καφεδάκι μου στον πύργο του Γαλατά..Αυτά ήταν τα πίο σημάντικα τα οποια πιστευω οτι πρέπει να κάνετε όλοι!!Για περισσότερες πληροφορίες ρωτήστε!!!
Ευχαριστώ πολύ τον Glossoli που με απάλαξε από το αγχος που είχα για την ταυτότητα!
Φιλάκια σε όλους!!!!!!!!!!!!
 

Nikos_K

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Τουρκία
Ταξίδι-Όνειρο
Βενεζουέλα
Καταργήθηκε?

Όχι ρε γαμώτο.... Το ξενοδοχείο πόσο πήγε? Το λεοφωρίο είναι με κάποια εταιρεία? αν ναι, με ποια? Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Το ψάχνω για Τουρκία και πέρα από Κωσταντινούπολη...:D
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Όχι ρε γαμώτο.... Το ξενοδοχείο πόσο πήγε? Το λεοφωρίο είναι με κάποια εταιρεία? αν ναι, με ποια? Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Το ψάχνω για Τουρκία και πέρα από Κωσταντινούπολη...:D
METRO TURISM , εχει καθημερινα δρομολογια απο θεσσαλονικη, 66 ευρω πηγαινελα.....φευγεουν απο το σταθμο του οσε..Μεσα στη Τουρκια εχει απειρες εταιρειες πολυ καλες και οικονομικες, πας παντου με ανετα λεωφορεια....
 

bavcathy

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
παντού........
Γεια κι απο μένα,

Είμαι καινούρια στο forum και σχεδιάζω ταξίδι στην Κωνσταντινούπολη σε δύο μήνες!!! Είμαι πολύ ενθουσιασμένη!! Αρχικά είχα κανονίσει για αεροπορικά, αλλά έγινε ένα μπερδεμα, δεν συνέφεραν οι τιμές και τελικά λέμε να πάμε με λεωφορείο ή τρένο. Διάβασα στα παραπάνω σχόλια ότι η εμπειρία του τρένου είναι πολύ καλή και για να πώ την αλήθεια προτιμώ να μπορώ να κινούμε από το να κάθομαι σε μια θέση λεωφορείου τόσες ώρες. Βέβαια είναι πιο γρήγορα με το λεωφορείο, αλλά... Δεν ξέρω, εσείς τι προτείνετε? Θα χαρώ πόλυ να ακούσω τις απόψεις σας.
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Γεια κι απο μένα,

Είμαι καινούρια στο forum και σχεδιάζω ταξίδι στην Κωνσταντινούπολη σε δύο μήνες!!! Είμαι πολύ ενθουσιασμένη!! Αρχικά είχα κανονίσει για αεροπορικά, αλλά έγινε ένα μπερδεμα, δεν συνέφεραν οι τιμές και τελικά λέμε να πάμε με λεωφορείο ή τρένο. Διάβασα στα παραπάνω σχόλια ότι η εμπειρία του τρένου είναι πολύ καλή και για να πώ την αλήθεια προτιμώ να μπορώ να κινούμε από το να κάθομαι σε μια θέση λεωφορείου τόσες ώρες. Βέβαια είναι πιο γρήγορα με το λεωφορείο, αλλά... Δεν ξέρω, εσείς τι προτείνετε? Θα χαρώ πόλυ να ακούσω τις απόψεις σας.
δεν υπαρχει διλλημα, το τρενο εχει καταργηθει εδω και 2-3 μηνες....Οπως αναφερθηκε παραπανω εχει λεωφορεια(απο τον οσε ξεκινουν) της METRO TURIZM ....γυρω στα 65 πηγαινε ελα.....36 αν θυμαμαι καλα η μια διαδρομη
 

fanoula_k

Member
Μηνύματα
13
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Χαλκιδική
Ταξίδι-Όνειρο
Χριστούγεννα στο Παρίσι
Μιά χαρά είναι το λεωφορείο

Και αν είσαι με παρέα ακόμη καλύτερα!!! Θα κοιμηθείς και λιγάκι και όλα ΟΚ!!
Ελπίζω να περάσεις τέλεια!!!
 

bavcathy

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
παντού........
Ευχαριστω πολύ fanoula! Θα είμαι με μια φίλη και θα βρούμε εκεί άλλη μια φίλη μας, οπότε δεν θα είμαστε πολύ. Αλλά θα είμαστε full από ενέργεια!!!!
 

Marina-JS

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
α και κατι ακομα! αν πχ αγορασω εισιτηριο λεοφωρειου με επιστροφη απο την κων/πολη, για ποσες μερες ισχυει?
 

the Lycan

Member
Μηνύματα
215
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη...10 και σήμερα..
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
θέλω πολύ να κάνω το ταξίδι Αθήνα - Κωνσταντινούπολη με τρένο και πριν από λίγο κοίταζα διάφορα σχετικά site..έπεσα λοιπόν πάνω σε αυτό το site Train travel in Turkey | Timetables, fares, how to buy tickets
στο οποίο υπήρχε η παρακάτω δημοσίευση.....

TRAIN CANCELLED UNTIL FURTHER NOTICE AS FROM 13 FEBRUARY 2011
Greece is in a dire economic state, and massive rail cuts are being implemented. All international trains between Greece and the rest of Europe (including the Thessaloniki-Istanbul train) are cancelled until further notice from February 2011. Greece is now cut off from the rest of Europe!

με τις υγείες μας.....
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
θέλω πολύ να κάνω το ταξίδι Αθήνα - Κωνσταντινούπολη με τρένο και πριν από λίγο κοίταζα διάφορα σχετικά site..έπεσα λοιπόν πάνω σε αυτό το site Train travel in Turkey | Timetables, fares, how to buy tickets
στο οποίο υπήρχε η παρακάτω δημοσίευση.....

TRAIN CANCELLED UNTIL FURTHER NOTICE AS FROM 13 FEBRUARY 2011
Greece is in a dire economic state, and massive rail cuts are being implemented. All international trains between Greece and the rest of Europe (including the Thessaloniki-Istanbul train) are cancelled until further notice from February 2011. Greece is now cut off from the rest of Europe!

με τις υγείες μας.....
Το έχουμε αναφέρει και πιο πάνω, το τρένο αυτό έχει καταργηθεί...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.552
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom