Ινδία ΙΝΔΙΑ - Η "Θεά" των Μικρών Πραγμάτων

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Ούτε εγώ,αλλά υπέθεσα οτι τα γράφει για να μας δείξει οτι και με stop over,με το αεροπλάνο κερδίζεις χρόνο....
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Ούτε εγώ,αλλά υπέθεσα οτι τα γράφει για να μας δείξει οτι και με stop over,με το αεροπλάνο κερδίζεις χρόνο....
Εμείς πάντως όταν το ψάχναμε το Varanasi-Agra-Jaipur δεν βόλευε καμία πτήση,χάναμε μία ολόκληρη μέρα στα αεροδρόμια,τα νυκτερινά τρένα αποδείχτηκαν η καλύτερη επιλογή παρά την 12ωρη καθυστέρηση από Agra για Jaipur (τελικά μεταβήκαμε με λεωφορείο).
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.800
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Τίποτε περισσότερο δεν ήθελα να πω από το να δώσω τις πληροφορίες με τις αεροπορικές συνδέσεις των πόλεων και τους χρόνους που απαιτούνται. Από 'κει και πέρα, ο καθένας κανονίζει ανάλογα με τις προτεραιότητές του και το χρόνο και το χρήμα που διαθέτει.
 

westdin

Member
Μηνύματα
20
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ινδια
Ονειρεμένο Ταξίδι
ινδια
.

βαρανασι......τελεια φανταζομαι
 

vrea

Member
Μηνύματα
232
Likes
209
Vario μου, διάβασα χθες την ιστορία σου και ομολογώ ότι όπως πάντα με εντυπωσίασες. Πλήρης σε οδηγίες και ζωντανή σε περιγραφές. Από τις πιο καλές ιστορίες που έχω διαβάσει στο φόρουμ. Σε ευχαριστούμε πάρα πολύ.
 

markos:)

Member
Μηνύματα
16
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΙΑ-ΝΕΠΑΛ
Ονειρεμένο Ταξίδι
τον κόσμο όλο ;)
:clap::clap:Μπράβο πίστευω πως όντως είναι ταξίδι εμπειρία ζωής, ελπίζω να το ζήσω εξίσου όμορφα με σένα τον άλλο μήνα!!!:lol::shock::haha: Ευχαριστήθηκα πραγματικά πολύ την αφήγηση σου :) !!!! Είχα και εγώ απόριες σχετικά με τις θρησκείες εκεί αλλά θεωρώ πως είναι τοοοόσα πολλά και γεμάτα λεπτομέρειες που είναι δύσκολο να τα μάθεις όλα!!:cool:;)
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.415
Likes
7.757
vrea και markos σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας σχόλια!

markos για πες, πότε φεύγεις ακριβώς (καλή εποχή πας!) και τι πρόγραμμα έχεις σκεφτεί?
 

markos:)

Member
Μηνύματα
16
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΙΑ-ΝΕΠΑΛ
Ονειρεμένο Ταξίδι
τον κόσμο όλο ;)
Κάτι εχω σκεφτεί:roll:, φτάνουμε Δέλχι στις 21 Σεπτ. καθόμαστε 3 βράδια, Τζαϊπούρ 2 βράδια, Άγρα θα κάτσουμε 1 μέρα, Βαρανάσι 2 βράδια, αεροπορικός στην Καλκούτα εκεί 4 βράδυα και τέλος παλι αεροπορικός :clap:Νεπάλ στο Κατμαντού 6 βράδια και γυρνάμε στισ 10 Οκτ., συνολικά είναι 20 μέρες. Αν θέλεις να προσθέσεις κάτι... Ψάχνω καιρό κάποιoς να μου πεί κάτι απο εμπειρία!! Συν πως έχω να σε ρώτησω τι ρούχα λες να παρω?:roll: και τι παπούτσια γιατι ξέρω πως έχει η κατάσταση;) σύν οτι διαβάζω συνέχεια για λάσπες και βρωμιά!!
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
τέλος παλι αεροπορικός :clap:Νεπάλ στο Κατμαντού 6 βράδια Συν πως έχω να σε ρώτησω τι ρούχα λες να παρω?:roll: και τι παπούτσια γιατι ξέρω πως έχει η κατάσταση;) σύν οτι διαβάζω συνέχεια για λάσπες και βρωμιά!!
Γιατί 6 βραδια στο Κατμαντού?Όχι ότι θα βαρεθείς αλλά θα σου πρότεινα να μείνεις 4 και 2 στην Ποκάρα που έχει ωραίες πεζοπορίες και κοντινές εικόνες των Ιμαλαίων.Για Νεπάλ επειδή πήγα την ίδια εποχή,καλοκαιρινά ρούχα αλλά ευπρεπή για τους ναούς(μακρυά παντελόνια,κοντομάνικα μπλουζάκια,ελαφρύ μπουφανάκι για το βράδυ και καλά αθλητικά παπούτσια για πολύ περπάτημα.Λάσπες και ιδιαίτερη βρωμιά δε θα συναντήσεις στο Νεπάλ εκτός αν πας για τρέκινγκ οπότε θέλει το ανάλογο παπούτσι.Για Ινδία θα σου πει η VarioAthens.
 

markos:)

Member
Μηνύματα
16
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΙΑ-ΝΕΠΑΛ
Ονειρεμένο Ταξίδι
τον κόσμο όλο ;)
Villi έχεις απόλυτο δίκιο πως θα βαρεθούμε, απλά έχω διαβάσει και ψάξει για το τι παίζει αλλα δεν έχω καταλήξει ακόμα... η Ποκάρα έχει και μία λίμνη κοντά; Το είχα σκεφτεί πιό πολύ για βόλτα στα χωριά, θέλω βεβαια να δω και τα βούνα!! Εσύ που έχεις πάει τι θα μου πρότινες;:)
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Villi έχεις απόλυτο δίκιο πως θα βαρεθούμε, απλά έχω διαβάσει και ψάξει για το τι παίζει αλλα δεν έχω καταλήξει ακόμα... η Ποκάρα έχει και μία λίμνη κοντά; Το είχα σκεφτεί πιό πολύ για βόλτα στα χωριά, θέλω βεβαια να δω και τα βούνα!! Εσύ που έχεις πάει τι θα μου πρότινες;:)
Δεν θα βαρεθείτε καθόλου αλλά μιας και πάς Νεπάλ είναι κρίμα να μη δεις και κάτι άλλο πλην της πρωτέυουσας.Έχει υπέροχη φύση και κοντά στο Κατμαντού έχει πολλά χωριά αν σε ενδιαφέρουν.Ρίξε μια ματιά στην ιστορία που είχα γράψει από το ταξίδι μου εκεί κι όπου μπορώ να βοηθήσω ευχαρίστως!

http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...E5%EC%DD%ED%EF-%EC%EF%F5-%ED%E5%F0%DC%EB.html
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.415
Likes
7.757
Λογικά Δελχί φτάνετε ξημερώματα, ε? Αν ναι, νομίζω ότι 2 διανυκτερεύσεις, δηλαδή 2 ολόκληρες μέρες, είναι ok για Δελχί... οπότε βάλε αυτή τη μία νύχτα στο Ρατζαστάν (π.χ. Τζοντπούρ) αν φυσικά βολεύει με τα δρομολόγιά σας!
Για ρούχα, εμείς πέρσι Οκτώβριο φορούσαμε καλοκαιρινά ακόμα και το βράδυ... ζακέτες δεν χρειαστήκαμε παρά μόνο στο αεροπλάνο για να καταλάβεις... και από παούτσια, εννοείται μόνο κλειστά αθλητικά... και αν είναι δυνατόν όχι κανένα αγαπημένο σου ζευγάρι... :haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.576
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom