Βιετνάμ Ινδία Ινδονησία Καμπότζη Ταϊλάνδη Ινδία - Ταϊλάνδη - Καμπότζη - Βιετνάμ - Μπαλί

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Συγνωμη που ''μπαινω'' στο θεμα φιλε μου αλλα ηθελα να ρωτησω μιας που μιλατε και για ταιλανδη για 10 νυχτες εκει ο συνδυασμος bangkok,ko-tao, ko phangan, ko samui ή bangkok, ko yao, phuket, ko phiphi , krabi.

Ή καποιος αλλος συνδυασμος εκει;
 

ggonholidays

Member
Μηνύματα
576
Likes
1.164
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Γκαλαπάγκος
Συγνωμη που ''μπαινω'' στο θεμα φιλε μου αλλα ηθελα να ρωτησω μιας που μιλατε και για ταιλανδη για 10 νυχτες εκει ο συνδυασμος bangkok,ko-tao, ko phangan, ko samui ή bangkok, ko yao, phuket, ko phiphi , krabi.

Ή καποιος αλλος συνδυασμος εκει;
Ποια εποχή θα πας;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Για καλοκαιρι ή τις διακοπες της πρωτοχρονιας, γενικα την περιοδο των γιορτων.
 

mbthemis

Member
Μηνύματα
57
Likes
99
Σκέψου αν θες να δεις πολλά ή αν θες να χαλαρώσεις και λίγο...
κατά τα άλλα μια χαρά ακούγονται όλα αυτά
 

ggonholidays

Member
Μηνύματα
576
Likes
1.164
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Γκαλαπάγκος
Για καλοκαιρι ή τις διακοπες της πρωτοχρονιας, γενικα την περιοδο των γιορτων.
Είχα και γω το ίδιο δίλημμα και με βασάνιζε για μήνες. Νομίζω όμως ότι για καλοκαίρι ίσως είναι καλύτερα στο κόλπο της Ταϊλάνδης παρά στην θάλασσα του Άνταμαν. Για χειμώνα όμως οι επιλογές είναι παρά πολλές και οποία και να εξελίξεις δεν θα βγεις χαμένος. Κο Λαντα; ko lipe; έχεις σκεφτεί; (για να κάνω το δίλημμα ακόμα ποιο μεγάλο :- D )
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Να χαλαρωσω θελω, οχι και να ειναι ερημια και αν μπορω να τα συνδυασω και με καποια αξιοθεατα ή καποια μνημεια καποιας μορφης, δεν ξερω. Δεν εχω ψαχτει για ιστορικα μνημεια. Πιθανον στα παραλια απο οσα εχω διαβασει να μην εχει κατι σχετικο και να τα εχει στο βορρα της χωρας.

ggonholidays τωρα μονο αυτα μενει να δω και θα τρελαθω!
 

ggonholidays

Member
Μηνύματα
576
Likes
1.164
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Γκαλαπάγκος
Khao lak με surin και Similan ;:D:D

Πέρα απ την πλάκα κο Σαμουι - Κο Παγκαν - Κο Ταο είναι πολύ καλός συνδυασμός;

Αλλά θα χάσεις Κραμπι και Πι πι και και και .... (είμαι στο μυαλό σου;):p
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Να σου πω την αληθεια εγω θα ηθελα να το συνδυασω με περισσοτερα ιστορικα στοιχεια, ξερεις τιποτα ναους, καποια φυση αλλα η παρεα θελει αλλα...
 

ggonholidays

Member
Μηνύματα
576
Likes
1.164
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Γκαλαπάγκος
Να σου πω την αληθεια εγω θα ηθελα να το συνδυασω με περισσοτερα ιστορικα στοιχεια, ξερεις τιποτα ναους, καποια φυση αλλα η παρεα θελει αλλα...
Η βκκ είναι γεμάτη από ναούς και μνημεία. Από κει επίσης πας μονοήμερη Αγιουταγια . Δεν φτάνουν όμως 10 μέρες βκκ και 3 νησιά. Πρέπει να αφήσεις κάτι πίσω. Η παρέα να κάνει και κανένα συμβιβασμό... Ταξε κατι :haha:
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Ξερεις αντε να τον προσπαθησω για συμβιβασμο αλλα θα πρεπει να εχω ενα προγραμμα, να παρουσιασω καποια στοιχεια δηλαδη αν τους πω οτι αφηνουμε ενα νησι για να παμε μερικες εκδρομες στην υπαιθρο, αλλα δεν ξερω που. Αυτη που ειπες ειναι μια εκδοχη και ευχαριστω. Ψαχνω και για αλλες αλλα πολυ περιεργη αυτη η ταιλανδη, δεν ξερεις τι να πρωτοδεις!!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ξερεις αντε να τον προσπαθησω για συμβιβασμο αλλα θα πρεπει να εχω ενα προγραμμα, να παρουσιασω καποια στοιχεια δηλαδη αν τους πω οτι αφηνουμε ενα νησι για να παμε μερικες εκδρομες στην υπαιθρο, αλλα δεν ξερω που. Αυτη που ειπες ειναι μια εκδοχη και ευχαριστω. Ψαχνω και για αλλες αλλα πολυ περιεργη αυτη η ταιλανδη, δεν ξερεις τι να πρωτοδεις!!
Την Chiang Mai δεν την είδες καθόλου? Εκτός των ιστορικών στοιχείων και λοιπών ενδιαφερόντων τριγύρω, το κέντρο της θυμίζει σε σημεία και ελληνικό νησί (γραφικά στενά δρομάκια, ασπροβαμμένοι τοίχοι, κλπ.). Άσε που έχει και σεμινάρια ταϋλανδικής κουζίνας (που κάτι μου λέει ότι σ' ενδιαφέρει...).
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Την Chiang Mai δεν την είδες καθόλου? Εκτός των ιστορικών στοιχείων και λοιπών ενδιαφερόντων τριγύρω, το κέντρο της θυμίζει σε σημεία και ελληνικό νησί (γραφικά στενά δρομάκια, ασπροβαμμένοι τοίχοι, κλπ.). Άσε που έχει και σεμινάρια ταϋλανδικής κουζίνας (που κάτι μου λέει ότι σ' ενδιαφέρει...).
Πως δεν την ειδα, διαβασα και μια ιστορια που την περιλαμβανει αλλα δεν θυμαμαι απο ποιο μελος ηταν.
Μια νυχτα φτανει εκει λες;
Για την κουζινα μεσα επεσες, βασικα οχι απλα μεσα, καρακεντρο!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.760
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom