Ισλανδία Ισλανδία low-budget?

Konstantinb

Member
Μηνύματα
223
Likes
947
@KIKI Μπορείς να το γράψεις ποια παιδιά το οργανώνουν? Έχω πάει Ισλανδία, αλλά καλό είναι να ρίχνουμε καμιά ματιά στα σχέδια τους.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.673
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
@KIKI Μπορείς να το γράψεις ποια παιδιά το οργανώνουν? Έχω πάει Ισλανδία, αλλά καλό είναι να ρίχνουμε καμιά ματιά στα σχέδια τους.
Σου στελνω π.μ. αργοτερα . Τωρα ειμαι δουλεια
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.127
Likes
20.358
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Αλλά απο το καθόλου καλυτερα λίγο .
Το "λίγο" στην Ισλανδία είναι "πλούσιο"....Να πάς και να περάσεις όμορφα!

Υ.Γ. Αν είσαι τυχερή, έχεις πιθανότητες να δείς και το Σέλας :)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Να ρωτήσω τους διαχειριστες αν επιτρεπεται να το γραψω εδω .

Αφεντικό και διαχειριστες μπορω να ανεφερω το ονομα του νεου αυτου εναλλακτικου γραφειου ;
Γενικά δεν είναι καλή ιδέα αλλά ειδικά σε αυτήν την περίπτωση, αυτό ακούγεται σαν κάποιους που είχαν έρθει εδώ και προωθούσαν αυτό που κάνουν δήθεν παρεϊστικα (ενώ ήταν καθαρά επαγγελματική δραστηριότητα) χωρίς καν να έχουν άδεια.

Θα πρότεινα επομένως τη συνέχεια του τοπικ χωρίς τη συζήτηση για τους συγκεκριμένους.
 

kirmis

Member
Μηνύματα
185
Likes
13
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
@ saudade

Πολύ όμορφες περιγραφές!

Έχεις εύκαιρο το ακριβές σημείο του hot spring, κοντά στον Reykjafoss waterfall που αναφέρεις?

Επίσης, στον Svinafellsjokull δεν καταφέρατε να περπατήσετε έστω και λίγο?
 
Last edited:

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.262
Likes
7.815
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Προσωπική άποψη ..... και ατάκα μου, αν θέλεις Low cost Iceland μην τρέχεις αλλού, πάνε μια Σαντορίνη να γίνεις ! αυτό.
 

AlexFocus

Member
Μηνύματα
18
Likes
50
@saudade πολυ ομορφη ιστοριουλα. Εμενα με εψησες ηδη για Ισλανδια. Ουτως η αλλως μου αρεσουν πολυ οι μακρινοι προορισμοι ειδικα οταν συνδυαζονται με φυσικο τοπιο.
 

vagelis1978

Member
Μηνύματα
19
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΛΤΑ
Καλησπέρα σε όλους! Και εμείς είμαστε τρεις φίλοι και σκεφτόμαστε να πάμε Ισλανδία το καλοκαίρι, καθώς είναι η μόνη εποχή που βολεύει όλους. Ενα θετικό σε σχέση με το παρελθόν είναι ότι πλέον υπάρχουν απευθείας πτήσεις προς Ρεϊκιαβικ από Αθήνα με την ισλανδική εταιρεία Play Airlines. Σχεδιάζουμε μόνοι μας το ταξίδι και προσπαθούμε να τα βάλουμε σε μία τάξη ξοδεύοντας όσο το δυνατόν λιγότερα χρήματα. Το διάστημα που θα έχουμε στη διάθεσή μας τότε είναι μία εβδομάδα. Αν υπάρχει κάποιος που σκέφτεται ή προετοιμάζει ένα τέτοιο ταξίδι, ευχαρίστως να ανταλλάξουμε απόψεις.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλησπέρα σε όλους! Και εμείς είμαστε τρεις φίλοι και σκεφτόμαστε να πάμε Ισλανδία το καλοκαίρι, καθώς είναι η μόνη εποχή που βολεύει όλους. Ενα θετικό σε σχέση με το παρελθόν είναι ότι πλέον υπάρχουν απευθείας πτήσεις προς Ρεϊκιαβικ από Αθήνα με την ισλανδική εταιρεία Play Airlines. Σχεδιάζουμε μόνοι μας το ταξίδι και προσπαθούμε να τα βάλουμε σε μία τάξη ξοδεύοντας όσο το δυνατόν λιγότερα χρήματα. Το διάστημα που θα έχουμε στη διάθεσή μας τότε είναι μία εβδομάδα. Αν υπάρχει κάποιος που σκέφτεται ή προετοιμάζει ένα τέτοιο ταξίδι, ευχαρίστως να ανταλλάξουμε απόψεις.
Σε αυτά τα θέματα θα βρεις πλήθος πληροφοριών και εμπειριών από μέλη που έχουν πάει ή προετοιμάζουν ταξίδι. Και βεβαίως πολύ καλά έκανες που άρχισες να διαβάζεις τις ταξιδιωτικές ιστορίες.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.168
Μηνύματα
882.713
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom