Ισοθερμικά εσώρουχα

livoe

Member
Μηνύματα
30
Likes
124
Καλησπέρα παιδιά,
ήθελα να σας ρωτήσω μήπως και γνωρίζετε θα πάω μέσα φεβρουαρίου αυστρία μου είπαν να προετοιμαστώ για πολύ κρύο βέβαια ισοθερμικό δεν έχω βάλει ποτέ και δεν έχω ιδέα τι είναι καλό να αγοράσω. Εάν γνωρίζει κανείς καμιά καλή μάρκα, ακόμα και τι νούμερο πρεπει να το πάρω!
Πάρε ένα κολάν και ένα μακρυμάνικο φανελάκι, συνήθως είναι αρκετά στενά
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Στα lidl και κανουν θραυση αυτο τον καιρο ! Παρε εκει περα αυτα , μη ξοδευεσαι για το λιγο διαστημα που θα βρισκεσαι στην Αυστρια.
Και εγώ από δαύτα έχω πάρει πάρει και με κρατούν ζεστή εδώ στις Αγγλίες. Οπότε τα εγκρίνω...Αν κυκλοφορούσαν και σε άλλα χρώματα π.χ ένα κοκκινάκι για ατμόσφαιρα, θα ήταν ακόμη καλύτερα. :p
 

gordito

Member
Μηνύματα
26
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Bελιγραδι
Kαι το κρυο στην ζωη ειναι, δεν χρειαζεται να τρεχετε μολις βγειτε απο το αμαξι να μπειτε μεσα γρηγορα.

Οι αυστριακοι δηλαδη φορανε ισοθερμικα;
 

livoe

Member
Μηνύματα
30
Likes
124
Και εγώ από δαύτα έχω πάρει πάρει και με κρατούν ζεστή εδώ στις Αγγλίες. Οπότε τα εγκρίνω...Αν κυκλοφορούσαν και σε άλλα χρώματα π.χ ένα κοκκινάκι για ατμόσφαιρα, θα ήταν ακόμη καλύτερα. :p
υπάρχουν και καταστήματα που έχουν και χρωματιστά
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Tα ισοθερμικά του lidl νομίζω ότι είναι διαθέσιμα για τις ημέρες που τα βγάζει προσφορά μόνο και δεν είναι όλα το ίδιο. Εχει βγάλει αυτά των 12€ που άκουσα ότι είναι καλά αλλά έβγαλε και κάποια άλλα με 7€ που άκουσα ότι είναι ψιλομάπα. Αν μένεις Θεσσαλονίκη και θέλεις κάτι πολύ φθηνό για να κάνεις την δουλειά σου για λίγες ημέρες ξέρω ένα μαγαζί.

Τώρα όσον αφορά τους Αυστριακούς παίζει ρόλο και σε τι θερμοκρασίες έχεις συνηθίσει να ζεις. Πχ. σε κάτι βόρεια κράτη όταν κάνει 32 βαθμούς που για εμάς είναι μια φυσιολογική θερμοκρασία εκεί έχουν εκατοντάδες θανάτους.
 

Inertia79

Member
Μηνύματα
53
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Είδα πρόσγφατα μεγάλη ποικιλία στα Marks&Spencer (εγώ πήρα όχι για ταξίδια αλλά για το κρύο του σπιτιού μας!). Θα σε συμβούλευα κι εγώ για κολάν ή φανελάκια κοντομάνικα - κατά τ΄άλλα η λύση του layering εκτός του ότι είναι κομψή και σικ είναι και ιδιαίτερα αποτελεσματική σε πόλεις με κρύο κλίμα και ζεστούς εσωτερικούς χώρους.
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Υπάρχει αρκετή ποικιλία ισοθερμικών τα οποία γίνονται ανάρπαστα και στα καταστήματα Admiral. Για τσεκάρετε το. :)
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.177
Likes
5.353
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
Υπάρχει αρκετή ποικιλία ισοθερμικών τα οποία γίνονται ανάρπαστα και στα καταστήματα Admiral. Για τσεκάρετε το. :)
εγω μολις σημερα το πρωι πηρα ισοθερμικα Lasting ( τσεχικα) απο ιντερνετ.
τιμες 25-35 ευρω αναλογως το κρυο που σηκωνουν
 

annadidi

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Μαλιστα ενδιαφέρον όσα μου γράψατε και σας ευχαριστώ πολύ!!!
kabamarou: ναι από θεσσαλονίκη είμαι θα ήθελα κάτι ώστε να μου κρατήσει να το φοράω και σε άλλες εκδρομές βέβαια δεν σημαίνει απόλυτα ότι καλό= ακριβό!!!
gordito: δίκαιο έχεις απλά θεωρώ ότι πρέπει να διευκολύνουμε την ζωή μας εν τέλει μπορεί να μην πάρω απλά απόψεις μαζεύω!!!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Αντε παιδια ακομα δεν βρηκατε να αγορασετε αυτα τα ισοθερμικα βρακια ?
(πλακα κανω γιατι ειμαι παλιο μελος και το συγκεκριμενο θεμα ειναι απο τα μακροβιοτερα.)
Παντως περα απο τις ωραιες λυσεις που εχουν προταθει εδω μεσα ολα αυτα τα χρονια ,εγω θα ελεγα και το εξης :αν βρειτε μαγαζια με ειδη σκι και στο εξωτερικο ..μπορειτε να παρετε και απο κει.Οι ξενοι ξερουν απο καλο κρυο....για παραδειγμα εγω πετυχα χειμερινες εκπτωσεις στο Μοναχο.Ειχε ενα 3οροφο μαγαζι κοντα στη marienplatz ολο με ειδη για σκι ,ισοθερμικα ,,κλπ
Πηρα μεταξυ αλλων ενα δερματινο αντρικο μπουφαν με γουνινη επενδυση 80 ευρω με την εκπτωση.
 

pixies

Member
Μηνύματα
120
Likes
95
Επόμενο Ταξίδι
Myanmar
το lidl παντως που περασα χτες δεν ειχε, ειναι με τις εβδομαδιαιες προσφορες του αλλα λογικα θα ξαναφερει μου ειπαν
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Σήμερα έχει το Lidl προσφορά ισοθερμικά.Δεν ξέρω αν θα προλάβει κάποιος αν πάει τώρα όμως γιατί συνήθως τελειώνουν πολύ γρήγορα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom