Ισοθερμικά εσώρουχα

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Τον τελευταίο αιώνα έχουν ανακαλυφθεί πολλοί και πολύ αποτελεσματικοί τρόποι εξόντωσης των μικροβίων. Αν εννοείς τις ιώσεις για το μπούκωμα και το βήχα που σε πιάνει, οφείλεται στο ότι από το πολύ κρύο κλεινόμαστε σε κακοαερισμένους χώρους, δηλαδή δεν το λέω εγώ, οι γιατροί το λένε.
Εμείς πάντως που με το γλυκό χειμώνα κάνουμε τις βόλτες μας κάτω από τον καθαρό χειμωνιάτικο φως, δεν μας πιάνει τίποτα. Ειδικά όταν φοράμε τα ισοθερμικά μας και τα κασκολάκια μας
Εχεις απολυτα δικιο.Οι γιατροι λενε οτι τα μικροβια δεν τα αρπαζεις στον καθαρο αερα αλλα στους εσωτερικους χωρους που πολλαπλασιαζονται με φρενηρη ρυθμο.Κοινως,δεν κρυωνεις εξω αλλα μεσα!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Βρε παιδιά, αφού αυτό το θέμα μας χαλογελάει εδώ και λίγες μέρες, μπήκα στο τρυπάκι να παραγγείλω ισορεθρμικά, ένα σετ, να υπάρχει.

Ξέρει κανείς τι πρέπει να προσέξω;
 

harilander

Member
Μηνύματα
559
Likes
458
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
Βρε παιδιά, αφού αυτό το θέμα μας χαλογελάει εδώ και λίγες μέρες, μπήκα στο τρυπάκι να παραγγείλω ισορεθρμικά, ένα σετ, να υπάρχει.

Ξέρει κανείς τι πρέπει να προσέξω;
να είναι στο νουμερο σου!!:D

δεν νομίζω οτι υπάρχει κατι συγκεκριμένο να σου πω πανω σε αυτο μιας και περα απο την λειτουργικότητα ειναι και προσωπικό. Τι εννοω , λογω ενασχόλησης με το βουνό εχω δοκιμάσει διάφορα ισοθερμικά, μερικά απο αυτά τα εχω ευχαριστηθεί ενω άλλα με εχουν κανει να μην τα αισθανομαι άνετα, ειτε να κρυώνω ή να με ενοχλούν στο δέρμα μετα απο πολυ χρήση ,αυτό εξαρτάται απο την αναλογία των υλικών (βαμβάκι, μαλλί, συνθετικό)
θεωρητικά τα πιο καλά ειναι αυτά με μεγαλύτερη αναλογία μαλλιού. (για οσους ειναι αλλεργικοί στο μαλλί μην ανυσηχητε , ειναι πολύ καλης ποιοτητας και επεξεργασμένο).
Προσωπικά εχω καταλήψει σε μια μαρκα που εχει καλή φόρμα,δεν με ενοχλεί στην υφή, δεν βρωμάει ευκολα ακομα και με πολύ ιδρώτα. ( odlo )
 

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Κοιτάω και εγώ να αγοράσω ισοθερμικό κολάν καο μπλουζάκι. Το Νουμερό μου κανονικά ειναι small σε μπλουζάκι και s-m σε παντελονι(ανάλογα). Πιστεύετε οτι θα πρέπει να πάρω Νo small σε ισοθερμικά??? 'Η θα είναι πολύ στενά???
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Κοιτάω και εγώ να αγοράσω ισοθερμικό κολάν καο μπλουζάκι. Το Νουμερό μου κανονικά ειναι small σε μπλουζάκι και s-m σε παντελονι(ανάλογα). Πιστεύετε οτι θα πρέπει να πάρω Νo small σε ισοθερμικά??? 'Η θα είναι πολύ στενά???
Εγώ γιατί νομίζω ότι πρέπει να είναι στενά για να μην ενοχλούν ή σε φουσκώνουν πολύ; Εγώ στενά τα πήρα (και τα έχω δοκιμάσει αρκετές φορές) πάντως.
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Εγώ γιατί νομίζω ότι πρέπει να είναι στενά για να μην ενοχλούν ή σε φουσκώνουν πολύ; Εγώ στενά τα πήρα (και τα έχω δοκιμάσει αρκετές φορές) πάντως.
Τόσο στενά που είναι δεν κόβουν; :p
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Έχω βρει κάποια σε προσφορά αλλά είχε μόνο small. Οπότε αφού είναι τόσο μαλακούτσικα θα τα πάρω :p
:D To πιο σημαντικό είναι να κάνεις τα ταξίδια που χρειάζονται για να βγάλουν τα λεφτά τους! Με το καλό!!
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Έχω βρει κάποια σε προσφορά αλλά είχε μόνο small. Οπότε αφού είναι τόσο μαλακούτσικα θα τα πάρω :p
Να τα παρεις, να τα παρεις.....εκει που θα πας δεν ειναι παιξε-γελασε...να βαλεις οτι ζεστο εχεις,εκει στις Αγγλιες που πας.........:D:D:p
 

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Θα τα πάρω και εγω σε small και ο Θεος βοηθός.........στο τέλος με βλέπω να μην τα φοράω :mad:
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
:D To πιο σημαντικό είναι να κάνεις τα ταξίδια που χρειάζονται για να βγάλουν τα λεφτά τους! Με το καλό!!
Να τα παρεις, να τα παρεις.....εκει που θα πας δεν ειναι παιξε-γελασε...να βαλεις οτι ζεστο εχεις,εκει στις Αγγλιες που πας.........:D:D:p
Όπως λέει και η αγαπημένη μου Καρφίτσα θα μου χρειαστούν και με το παραπάνω....
Antonis κάτω παύλα:p , στο αεροδρόμιο μας (east midlands airport) έχει κάτι εισιτηριάκια λουκούμι για Όσλο, Στοκχόλμη, Δουβλίνο κλπ οπότε θα πιάσουν τόπο. Άλλωστε θα πάρω δύο ζευγάρια...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom