Ισοθερμικά εσώρουχα

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ναι και γω πιστευω οτι ειναι περισσοτερο εξοικιωμενοι με το κρυο.
Ωστοσο αν το ριξεις στο περπατημα στην εκδρομη σου ...και δεν καθεσαι ακινητος σε ενα σημειο ...σαφεστατα μετα απο λιγο αρχιζεις να ζεσταινεσαι περισσοτερο.
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Φυσικά μετράει η συνήθεια, αναγκαζεσαι να συνηθισεις. Οταν έξω στην πόλη έχει -20, η ζωή συνεχίζεται και πρέπει να συνηθισεις...
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Φυσικά μετράει η συνήθεια, αναγκαζεσαι να συνηθισεις. Οταν έξω στην πόλη έχει -20, η ζωή συνεχίζεται και πρέπει να συνηθισεις...
και -30 και -35 μη πω. Και με πάγο στο δρόμο

το χειρότερο να σου τύχει κάτι τέτοιο

 
Last edited by a moderator:

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
ThanasisU2 said:
και -30 και -35 μη πω. Και με πάγο στο δρόμο

το χειρότερο να σου τύχει κάτι τέτοιο

[URL="
Link:

Ναι όντως ο πάγος είναι χειρότερος από το πολυ κρύο. Κανεις ωραιοτατο πατινάζ τσαμπα(ενίοτε σπας και τπτ)

Ευτυχώς έχω ζήσει πολύ λίγες μέρες με -30...
 
Last edited by a moderator:

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
μώρε οι τούμπες είναι το λιγότερο. ονομαστική γιορτή και έσπασα μπουκάλι whiskey και ακόμα το κλαίω :Ρ χώρια φαγητό που έκανα κομάτια :Ρ
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
μώρε οι τούμπες είναι το λιγότερο. ονομαστική γιορτή και έσπασα μπουκάλι whiskey και ακόμα το κλαίω :Ρ χώρια φαγητό που έκανα κομάτια :Ρ
Εεεε, αυτα συμβαινουν εκει στον ψυχρο Βορρα :xmas_razz:
 

gordito

Member
Μηνύματα
26
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Bελιγραδι
Παιζει ρολο και η συνηθεια του καθε λαου. Εμεις ειμαστε τεμπελο-ριλαξακιδες.

Εδω στην Αθηνα εχουμε 10 βαθμους και φοραμε κασκολ και σκουφους, και τρεχουμε απο το αμαξι στην καφετερια παγωμενοι.
Σπιτι ολη μερα καλοριφερ, halls αν πονεσει λιγο το λαιμουδακι, και δεν παμε πουθενα με 36.8 θερμοκρασια και ζεστα τσαγια ολη μερα.
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Συμφωνω, φετος που εγκατασταθηκα παλι Ελλαδα, κατα τις αρχες Νοεμβριου που απλα ο καιρος σηκωνε ενα φθινοπωρινο μπουφανακι, ειδα τυπους να φορανε αντιανεμικα, κασκολ κλπ... Το κρυο δεν ειναι κακο, εγω θα προτιμουσα ο ελληνικος χειμωνας να ηταν πιο ψυχρος διοτι σκοτωνει τα μικροβια... 3 χρονια Γερμανια ουτε συναχι δεν ειχα, ενω εδω καθε χειμωνα μπουκωμα, βηχα κλπ
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.613
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Ο κάθε άνθρωπος αντέχει διαφορετικά στο κρύο. Επίσης, μερικοί άνθρωποι λόγω συνθηκών εργασίας κτλ. χρειάζονται έξτρα προστασία. Όπως του λόγου μου που κυκλοφορώ κυρίως με παπί. Και τέλος πάντων δεν πρόκειται να γίνω αγγλιδούλα και να περιφέρομαι ξεκάλτσωτη στο κρύο. :bleh:Και τον ελληνικό,αθηναϊκό, χειμώνα να τον αφήσετε ήσυχο. Λίγα καλά πράγματα μας έχουν μείνει...
 

gordito

Member
Μηνύματα
26
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Bελιγραδι
Ο κάθε άνθρωπος αντέχει διαφορετικά στο κρύο. Επίσης, μερικοί άνθρωποι λόγω συνθηκών εργασίας κτλ. χρειάζονται έξτρα προστασία. Όπως του λόγου μου που κυκλοφορώ κυρίως με παπί. Και τέλος πάντων δεν πρόκειται να γίνω αγγλιδούλα και να περιφέρομαι ξεκάλτσωτη στο κρύο. :bleh:Και τον ελληνικό,αθηναϊκό, χειμώνα να τον αφήσετε ήσυχο. Λίγα καλά πράγματα μας έχουν μείνει...
Εν μερει εχεις δικιο, αλλα το τρεχαλητο στο παπι ειναι αλλο θεμα.

Και ναι, ο καθε ανθρωπος δεν εχει τις ιδιες αντοχες στο κρυο, αλλα το πρωτιστο ειναι πως θα τον μαθεις εσυ.

Οταν λοιπον εχεις μαθει με το κασκολ και τα σκουφια στους 10 βαθμους και ολα τα συναφη που αναφερω στο απο πανω ποστ, λογικο ειναι ο οργανισμος να μην εχει συνηθισει στο κρυο, και με το παραμικρο αρχιζουν πυρετος, βηχας, κλπ
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
εγω θα προτιμουσα ο ελληνικος χειμωνας να ηταν πιο ψυχρος διοτι σκοτωνει τα μικροβια... 3 χρονια Γερμανια ουτε συναχι δεν ειχα, ενω εδω καθε χειμωνα μπουκωμα, βηχα κλπ
Τον τελευταίο αιώνα έχουν ανακαλυφθεί πολλοί και πολύ αποτελεσματικοί τρόποι εξόντωσης των μικροβίων. Αν εννοείς τις ιώσεις για το μπούκωμα και το βήχα που σε πιάνει, οφείλεται στο ότι από το πολύ κρύο κλεινόμαστε σε κακοαερισμένους χώρους, δηλαδή δεν το λέω εγώ, οι γιατροί το λένε.
Εμείς πάντως που με το γλυκό χειμώνα κάνουμε τις βόλτες μας κάτω από τον καθαρό χειμωνιάτικο φως, δεν μας πιάνει τίποτα. Ειδικά όταν φοράμε τα ισοθερμικά μας και τα κασκολάκια μας
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.895
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom