Ιταλία, καλησπέρα και βοήθεια!

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

roulagiorgos

Member
Μηνύματα
36
Likes
1
Ρούλα σταμάτα να τρολάρεις... οκ έγραψες ότι έγραψες, γελάσαμε σταμάτα το τώρα...

Στην απίθανη περίπτωση που δεν τρολάρεις, στο ξανάπα, μην ασχολείσαι με το σπορ ειδικά για ταξίδι γάμου, γιατί θα γελάσει ο κάθε πικραμένος...

Παράκληση... όσοι θέλετε να βοηθήσετε την φίλη μας μην την ξεσηκώνεται να κάνει κάτι που είναι πέρα από τις δυνάμεις της... εκτός αν εσείς την κόβετε ικανή, χωρίς καμιά πείρα να οργανώσει ένα τέτοιο ταξίδι και να διαχειριστεί τις ενδεχόμενες στραβές του...
δε σε κατάλαβα....τί θες να πεις??
τί τρολάρω??
μου προτίνουν,το ψάχνω κ επανέρχομαι γτ ψάχνω αεροπορικά και χιλιόμετρα....σε τί σε ενόχλησα??και αυτό μη μου πεις δεν είναι προσβολή!!!ναι!δεν είμαι ικανή γτ δεν έχω ταξιδέψει!!
σκότωσα κανέναν??
βρήκα το φόρουμ σας κ θεώρησα ότι αυτός είναι ο ρόλος του
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Ο ρόλος του φόρουμ είναι να προστατεύει τα μέλη του από κακοτοπιές και φυσικά να δίνει συμβουλές... εσύ δεν μπορείς να πας ένα τέτοιο ταξίδι μόνη σου, γιατί δεν ξέρεις... αυτό δεν είναι κακό, κανένας δεν ξέρει μέχρι να μάθει... το να θες να μάθεις στο γαμήλιο ταξίδι σου είναι τραγικό... Έχεις πετάξει μαργαριτάρια που κανένας δεν έχει σχολιάσει είτε γιατί δεν ξέρει, είτε γιατί δεν ασχολείται... συνεπώς είναι κρίμα να καταστρέψεις ένα τέτοιο ταξίδι ακούγοντας την παπαριά που θα σου πει ο ένας και ο άλλος ανώνυμα σε ένα τυχαίο φόρουμ... σου φαίνεται τόσο δύσκολο να το καταλάβεις?
 

roulagiorgos

Member
Μηνύματα
36
Likes
1
και όσο για το αν είμαι ανίκανη για το σπόρ ταξίδια,όλοι από κάπου ξεκινήσατε!
το αν δε ξέρω να γκουγκλάρω,να ψάχνω sites κτλ γτ δε μαρέσει ο υπολογιστής κ η τεχνολογία,αυτό δε σημαίνει να μη ταξιδέψω ποτέ.
γιαυτό νομίζω υπάρχουν τα φόρουμ κ τα έμπειρα στο θέμα το ανάλογο μέλη..
δε νομίζω να κοροιδεύω...
διαβάζω τις προτάσεις,έχω ελάχιστο χρόνο λόγω προετοιμασιών γάμου να ψάχνω,με αγχώνει το οικονομικό κ ότι βρίσκω,το παραθέτω κ αναζητω λύσεις...

το μεμπτό δε το βλέπω κάπου που μου λές να σταματήσω να γράφω...
οκ αν ενοχλώ αποσυνδέομαι κ δε ξαναενοχλώ αλλά τότε βάλτε όρους σε όσους γράφονται να μην είναι άσχετοι
 

roulagiorgos

Member
Μηνύματα
36
Likes
1
Ο ρόλος του φόρουμ είναι να προστατεύει τα μέλη του από κακοτοπιές και φυσικά να δίνει συμβουλές... εσύ δεν μπορείς να πας ένα τέτοιο ταξίδι μόνη σου, γιατί δεν ξέρεις... αυτό δεν είναι κακό, κανένας δεν ξέρει μέχρι να μάθει... το να θες να μάθεις στο γαμήλιο ταξίδι σου είναι τραγικό... Έχεις πετάξει μαργαριτάρια που κανένας δεν έχει σχολιάσει είτε γιατί δεν ξέρει, είτε γιατί δεν ασχολείται... συνεπώς είναι κρίμα να καταστρέψεις ένα τέτοιο ταξίδι ακούγοντας την παπαριά που θα σου πει ο ένας και ο άλλος ανώνυμα σε ένα τυχαίο φόρουμ... σου φαίνεται τόσο δύσκολο να το καταλάβεις?
σωστά μου τα λες κ όντως έχω μπλεχτεί κι άλλο.και έχω γράψει μαργαριτάρια γτ μια φίλη με είχε πείσει ότι αυτό που θέλω γίνεται..
δεν εχεις άδικο σε αυτό..
αλλά το να λες να σταματήσω να γράφω κ όσα είπες μάλλον προσβολές είναι για ένα νέο μέλος.το πως το σύνταξες το κείμενό σου πριν διαφέρει μακράν απότι μου εξηγείς τώρα..
το προηγ.πόστ σου ήταν απότομο κ προσβλητικό του στύλ ''σταμ'ατα το τώρα''
γιαυτό υπάρχετε υποτίθεται σα φόρουμ..να βοηθάτε....αλλιώς ξεχωρίστε ικανούς από άσχετους
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
501
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
αφου δεν εχεις χρονο γιατι δεν πας σε ενα ταξιδιωτικο γραφειο να σου ετοιμασει αυτο την εκδρομη και να μην σκας?εχεις που εχεις το τρεξιμο του γαμου,ασε να τρεξει αλλος γι αυτο
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.078
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
και όσο για το αν είμαι ανίκανη για το σπόρ ταξίδια,όλοι από κάπου ξεκινήσατε!
το αν δε ξέρω να γκουγκλάρω,να ψάχνω sites κτλ γτ δε μαρέσει ο υπολογιστής κ η τεχνολογία,αυτό δε σημαίνει να μη ταξιδέψω ποτέ.
γιαυτό νομίζω υπάρχουν τα φόρουμ κ τα έμπειρα στο θέμα το ανάλογο μέλη..
δε νομίζω να κοροιδεύω...
διαβάζω τις προτάσεις,έχω ελάχιστο χρόνο λόγω προετοιμασιών γάμου να ψάχνω,με αγχώνει το οικονομικό κ ότι βρίσκω,το παραθέτω κ αναζητω λύσεις...

το μεμπτό δε το βλέπω κάπου που μου λές να σταματήσω να γράφω...
οκ αν ενοχλώ αποσυνδέομαι κ δε ξαναενοχλώ αλλά τότε βάλτε όρους σε όσους γράφονται να μην είναι άσχετοι
Νομίζω άλλα σου λέμε όλοι κι άλλα καταλαβαίνεις.

αλλά το να λες να σταματήσω να γράφω κ όσα είπες μάλλον προσβολές είναι για ένα νέο μέλος.
το προηγ.πόστ σου ήταν απότομο κ προσβλητικό του στύλ ''σταμ'ατα το τώρα''
Α τον Traveller μην τον παρεξηγείς, έτσι κάνει με όλους, είναι το στυλ του:D
(παρ'όλα αυτά έχει δίκιο σε αυτά που λέει οπότε προτείνω να τον ακούσεις)
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Ρουλα,χωρις να παρεξηγησεις αυτο που θα πω,ολοι οσοι βλεπουν τις ερωταπαντησεις σε αυτο το θεμα,βλεπουν οτι εχουν φυγει 6 σελιδες χωρις τελικα να μπορεσεις να βγαλεις καποιο προγραμμα.
Οπωσδηποτε,το οτι δεν εχεις ταξιδεψει το κανει πιο δυσκολο να προγραμματισεις ενα τετοιο ταξιδι με πολλες πολεις.Αρκετοι το παθαινουν αυτο.
Γνωμη μου 1.πηγαινε σε ενα πρακτορειο να δεις τι προγραμμα μπορουν να σου φτιαξουν αυτοι,ατομικο η να ακολουθησεις ενα δικο τους.
2.πηγαινε Ρωμη,μεινε 5 μερες,παρε τρενο,πηγαινε Βενετια αλλες 4 και μετα επιστροφη Αθηνα.
Να μην μπλεχτειτε καθολου με αυτοκινητο.Και πιο ωραια θα περασετε και δεν θα βαλετε εννοιες(παρκαρισμα,ενοικιαση,αγχος προσανατολισμου κλπ)
Σκεψου το και θα δεις οτι ειναι πιο απλα ετσι.:D
 

roulagiorgos

Member
Μηνύματα
36
Likes
1
δε θαρεσε σε κανέναν να τον πάρουν απτα μούτρα επειδή δε ξέρει κάτι.
τί σημαίνει έτσι είναι??δεν είμαστε φίλοι να τον ξέρω...
και βασικά,δε καταλαβαίνω άλλα...έγραψε να σταματήσω να τρολάρω (?) και να μη γράφω...γτ πετάω κ μαργαριτάρια...
η αλήθεια είναι ότι ζητούσα κάτι ανέφικτο αλλά γιαυτό μπήκα εδω....ξαναλέω ότι αυτό είναι το ζητούμενο των φόρουμ...να δημιουργούν μια ομάδα κ να βοηθούν παραθέτοντας κ τις ιστορίες τους...για μένα ο χρόνος είναι ελάχιστος νασχοληθώ να διαβάζω κ να ψάχνω λόγω τρεχαμάτων...οπότε βλέπω τί μου λέτε,το ξαξαψάχνω κ ρωτώ τυχόν απορίες....
δε μπορεί όμως να μου ζητούν να ''σταματήσω αυτό που κανω'' γτ???? τί κανω δλδ??
υπάρχουν κ άσχετοι σε αυτοί τη ζωή...αν ενοχλούν να διαγραφούν κ να μην ''ενοχλούν''(για μένα μιλάω)
 

roulagiorgos

Member
Μηνύματα
36
Likes
1
Ρουλα,χωρις να παρεξηγησεις αυτο που θα πω,ολοι οσοι βλεπουν τις ερωταπαντησεις σε αυτο το θεμα,βλεπουν οτι εχουν φυγει 6 σελιδες χωρις τελικα να μπορεσεις να βγαλεις καποιο προγραμμα.
Οπωσδηποτε,το οτι δεν εχεις ταξιδεψει το κανει πιο δυσκολο να προγραμματισεις ενα τετοιο ταξιδι με πολλες πολεις.Αρκετοι το παθαινουν αυτο.
Γνωμη μου 1.πηγαινε σε ενα πρακτορειο να δεις τι προγραμμα μπορουν να σου φτιαξουν αυτοι,ατομικο η να ακολουθησεις ενα δικο τους.
2.πηγαινε Ρωμη,μεινε 5 μερες,παρε τρενο,πηγαινε Βενετια αλλες 4 και μετα επιστροφη Αθηνα.
Να μην μπλεχτειτε καθολου με αυτοκινητο.Και πιο ωραια θα περασετε και δεν θα βαλετε εννοιες(παρκαρισμα,ενοικιαση,αγχος προσανατολισμου κλπ)
Σκεψου το και θα δεις οτι ειναι πιο απλα ετσι.:D
κ συ ωραία μου τα λες...ένα μέλος ( νομίζω ivana) μου πρότινε λίμνες κ το παραθαλ'ασσιο λόγω καλοκαιριού που θέλω...
γιαυτό μπλέχτηκα....αλλά δε ζήτησα κ κάτι τραγικό...
ρώτησα για αμάξι αν με συμφέρει κ που να μείνω απόλα..
σε ταξιδιωτικά πήρα τηλ αλλά οι προσφορές γιαυτά που θέλω είναι πανάκριβες γτ ως γνωστόν συνεγράζονται κ προτίνουν ξενοδοχεία κ αεροπορικά(τουλάχιστον σε 2 που πήρα προσφορά)
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Ρουλα,ξερεις τι γινεται?οπου λαλουν πολλοι κοκκοροι,αργει να ξημερωσει:D!
Του ενος του αρεσει τα τσινκουε και σε αλλον οχι κλπ.Σε καποιον αρεσει η Ρωμη και ο αλλος την σιχαινεται.Τι θα κανεις εσυ?θα αλλαζεις το προγραμμα σου συμφωνα με την γνωμη τους?
Εσυ πρεπει να φτιαξεις το προγραμμα οσο πιο απλο γινεται,γιατι οπως λες,εχεις πολλα πραγματα να κανεις.
Μην σου γινει βραχνας και το ταξιδι.Σκεψου ενα απλο πλανο.
 

Otokodate

Member
Μηνύματα
90
Likes
89
κ συ ωραία μου τα λες...ένα μέλος ( νομίζω ivana) μου πρότινε λίμνες κ το παραθαλ'ασσιο λόγω καλοκαιριού που θέλω... γιαυτό μπλέχτηκα...
Ρούλα μην μπερδεύεσαι απλά είδαν όλοι πως το αρχικό πρόγραμμα που έφτιαξες δεν βγαίνει και σου λένε από μερικές εναλλακτικές λύσεις - ο καθένας αναλόγως με τις εμπειρίες και τις προτιμήσεις που έχει.

Επίσης, βλέπουν όλοι πως...

(Α) Έχεις μπερδευτεί.
(Β) Δεν είσαι έμπειρη στα ταξίδια στο εξωτερικό.
(Γ) Δεν έχεις ιδιαίτερη επαφή με την τεχνολογία οπότε έχεις και δυσκολίες να βρεις πληροφορίες μόνη σου στο internet. Είναι πολύ δύσκολος ο προγραμματισμός ταξιδιού χωρίς να ξέρει κάποιος 2-3 πραγματάκια σχετικά με το internet.


...και όπως είναι λογικό καταλήγουν να σου λένε πως καλύτερα θα ήταν είτε να περιορίσεις το ταξίδι σου σε κάτι απλό π.χ. "πηγαινε Ρωμη,μεινε 5 μερες, παρε τρενο, πηγαινε Βενετια αλλες 4 και μετα επιστροφη Αθηνα" που σου λέει ο karfitsa ή/και να πας να στα κανονίσουν όλα από κάποιο ταξιδιωτικό γραφείο όπως σου γράφουν διάφοροι άλλοι. Εγώ συμφωνώ μαζί τους, γιατί ακόμα και κουτσά στραβά αν καταφέρεις να φτιάξεις μόνη σου ένα πολύπλοκο πρόγραμμα με πολλές στάσεις σε διάφορες πόλεις το πιθανότερο είναι να πάει κάτι στραβά για κάποιο λόγο και να σας βγει όλο το γαμήλιο ταξίδι ξινό.
 

roulagiorgos

Member
Μηνύματα
36
Likes
1
otokodate & giagia σας ευχαριστώ πάαααρα πολύ για τις συμβουλές σας-είδικά τη giagia για το δικό σου πλάνο!!!
στην αρχή το πλάνο πουδωσα μουπαν ότι είναι δύσκολο κ κουραστικό κ ανώφελο κ μέλη από δω πχ ivana μου πρότιναν τις λίμνες το τσίνκουε κ βερόνα-βενετία..
πάνω σε αυτό λοιπόν εγώ ψάχτηκα κ απλά ξαναρώτησα για αμάξι,τρένο και διανυκτερευσεις....κ από κει άρχισε το πανηγύρι!!
το θέμα μου δεν είναι το βρωμοτάξιδο που τελικά αντί να χαίρομαι έχω καταστεναχωρεθεί απτο μεσημέρι γτ για μια βοήθεια ψάχτηκα κ τελικά κατηγορούμαι για τρολάρισμα -φαντάσου το απόγευμα έμαθα τί σημαίνει...τόσο βλήτο με τεχνολογία είμαι-και μου είπαν συγκεκριμένα να σταματήσω να γράφω!!!!!!!
δε το κατάλαβα???
όποιος είναι δυσπιστος ας απαγορεύει κ ας αλλάξει τους όρους των φόρουμ...
δε μπορεί να μη δίνω σημασία όταν δημοσιοποιεί κατηγορίες λόγω απρόσωπου μέσου όπως είναι το ίντερνετ κ ούτε να δημοσιοποιούν αυθέρετα ''γνώμες'' τύπου ''σταμάτα αυτό πουκάνεις,γελάσαμε'' επειδή δε πιστεύει ότι στην εποχή μας υπάρχουν κ άσχετοι άνθρωποι...έλεος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
έχω στεναχωρηθεί κ ίσως δεν άξιζε
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.283
Μηνύματα
886.559
Μέλη
38.952
Νεότερο μέλος
barkoulis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom