Ιταλία, καλησπέρα και βοήθεια!

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

roulagiorgos

Member
Μηνύματα
36
Likes
1
ivana σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τον κόπο σου....το πρόβλημά μου δεν ήταν το πρόγραμμα ήταν ότι βρίσκω ακριβά εισητήρια από φλωρεντία σε ελλάδα!!(αθήνα)
και μόνο ρώτησα που να διανυκτερεύσω πιο καλά κ ξεκούραστα..
στο πλάνο που μου προτίνατε η μόνη μεγάλη διαδρομή είναι το τσίνκουε τέρρε με 300 χιλ.

καλημέρα!!
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Επικεντρώσου τότε στο Βορρά που έχει να σου δώσει πολλές και διαφορετικές εικόνες και άσε την Φλωρεντία για άλλο ταξίδι....Και κλείσε επιστροφή από Μιλάνο που είναι πιο νορμαλ οι τιμές......
 

roulagiorgos

Member
Μηνύματα
36
Likes
1
τελικό πλάνο

αθήνα-μιλάνο (βόλτα)

μιλάνο-κόμο (1 νύχτα) και ματζιόρε (1 νύχτα) *να μείνω κ στα 2?

από κει τσίνκουε τέρρε (2 νύχτες)

μετά βερόνα λίμνη γάρδα (1 νύχτα?)

και βενετία (2 νύχτες)


αφήνω τοσκάνη και ρώμη γι'άλλη φορά

καλύτερο??
και φαντάζομαι αμάξι από μιλάνο κ το αφήνω βενετία??
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
Εγώ θα σου πρότεινα να αφήσεις και τα τσινκουε τέρε και να αφιερώσεις τα 2 βράδυα στο κόμο γιατί με μια βραδιά μόνο στο κόμο τι να δείς ;;;
 

roulagiorgos

Member
Μηνύματα
36
Likes
1
αυτό που μου λέτε μας διευκολύνει κ από χιλιόμετρα γτ είναι γύρω στα 300κάτι!!!!;)

όμως μου τα πρότιναν κ εδώ μέσα απότι είδα λόγω ότι θαναι καλοκαίρι κ είναι παραθαλάσσια.

το tour αυτό βγαίνει 900 χιλιόμετρα με αμάξι από μιλάνο ως βενετία!!

οι υπόλοιπες αποστάσεις είναι μικρές...αλλά οκ 2 πολύ όμορφες λίμνες απότι λέτε αλλά ναφαιρέσω ΚΑΙ το τσίνκουε??
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Τα Cinque Terre είναι πανέμορφα, αλλά ταυτόχρονα πολύ τουριστικά και αρκετά ακριβά. Ειδικά το καλοκαίρι πρέπει να γίνεται ο κακός χαμός από κόσμο.

Το αυτοκίνητο είναι άχρηστο εκεί γιατί πολύ απλά απαγορεύται. Αν πάτε θα πρέπει να φροντίσετε από πριν πού θα το βολέψετε έξω από κάποιο χωριό.
Όλες οι μετακινήσεις μετάξύ των χωριών γίνονται με το τρένο. Τα χωριά απέχουν μεταξύ τους μόλις λίγα λεπτά.

Επίσης, επειδή είναι παραθαλάσσια και μπορεί να φαντάζεσαι αμμουδιές και μεγάλες παραλίες για μπάνια, έχε υπόψη σου ότι αυτό δεν παίζει. Εκτός από ένα, όλα τα υπόλοιπα χωριά δεν έχουν παραλίες, παρά μόνο μικρούς ορμίσκους, απόταμα βράχια και πανέμορφα νερά.
 

roulagiorgos

Member
Μηνύματα
36
Likes
1
απτα λεγόμενά σου νιώθω ότι καλό θαναι να πάω...με επιφύλαξη...
μια ΚΑΙΡΙΑ ερώτηση...
μήπως τότε με συμφέρει να πάρωαμάξι από μιλάνο-κόμο-ματζόρε και μετά ναμαι τσίνκουε μόνο με τρένο κ στη συνέχεια που θέλω βερόνα-βενετία??πως θα πάω??
μα τρένο στη βερόνα??κ από κει αμάξι για βερόνα-βενετία??


πω πω.....πάνω που καταλήγω,ξαναμπερδεύομαι...
δεν ήξερα ότι τσίνκουε δε μπορώ ναχω αμάξι...

**κόμο κ περιοχή μπελάζιο είναι παλούκι??διαβάζω για στροφές:roll:
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Ρούλα σταμάτα να τρολάρεις... οκ έγραψες ότι έγραψες, γελάσαμε σταμάτα το τώρα...

Στην απίθανη περίπτωση που δεν τρολάρεις, στο ξανάπα, μην ασχολείσαι με το σπορ ειδικά για ταξίδι γάμου, γιατί θα γελάσει ο κάθε πικραμένος...

Παράκληση... όσοι θέλετε να βοηθήσετε την φίλη μας μην την ξεσηκώνεται να κάνει κάτι που είναι πέρα από τις δυνάμεις της... εκτός αν εσείς την κόβετε ικανή, χωρίς καμιά πείρα να οργανώσει ένα τέτοιο ταξίδι και να διαχειριστεί τις ενδεχόμενες στραβές του...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.220
Μηνύματα
884.131
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom