Ισπανία Ιταλία Ιταλια ή Ισπανια

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.680
Likes
50.541
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Nομιζω και σε δίλημμα να ήταν ο άνθρωπος μετά τις εκπληκτικές φωτογραφίες πρέπει να αγόρασε εισιτήριο για Μπιλμπάο.
 

reisender

Member
Μηνύματα
62
Likes
64
bilbao-san sebastian δαγκωτό. Ήμουν εκεί την περασμένη βδομάδα. Καταπληκτικό φαγητό και ένα Σαν Σεμπαστιάν που τέλη νοέμβρη ήταν ηλιόλουστο και στημένο σαν ένα ιδανικό σκηνικί για τους αστούς της μπελ επόκ. Αποπνέει μια καλοζωία το μέρος
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.680
Likes
50.541
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αν ήταν για το φαγητό μόνο, δεν θα πατούσα ποτέ το πόδι μου ξανά στην Ισπανία.
Προσιτό ναι καλούτσικο ναι, καταπληκτικό όμως δεν το λες ειδικά σε σύγκριση με το τι προσφέρει η Ιταλία.
Μπα σε καλό σου πρωινιατικα!!!! Να σαι καλά!
 

Evi_Stav

Member
Μηνύματα
259
Likes
641
Μπιλμπάο δεν έχω πάει, δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη.

Ωστόσο, το Μιλάνο, αν και δεν έχει κάτι ιδιαίτερα όμορφο να δεις, έχει ορισμένα σημεία που είναι αρκετά γραφικά και, γενικά, σε συνεπαίρνει ο "αέρας" του.

Δεν μπορώ να το εξηγήσω ακριβώς, αλλά μετά από 4 φορές που έχω πάει για ΣΚ (φθηνά εισιτήρια Ryanair γαρ), το έχω αγαπήσει! Είναι οι πανκομψα ντυμένοι Μιλανέζοι; Είναι η κουλτούρα του απογευματινού Aperitivo; Σίγουρα υπάρχουν πράγματα να δεις και να κάνεις σε 1-2 μέρες εκεί.

Άσε που είναι μόλις μια ώρα μακριά το πανέμορφο Bergamo (την αγαπώ αυτήν την πόλη) αλλά και η Κόμο. Οπότε, σίγουρα μπορεί κάποιος να πάει Μιλάνο και με μονοήμερες εκδρομές (ή και διαμονές) να μείνει ακόμα και μια βδομάδα στην περιοχή!

Οπότε, για κάποιον που δεν έχει δει καθόλου την Ιταλία και δεν θα έχει να συγκρίνει με Ρώμη, Φλωρεντία κλπ, το Μιλάνο είναι μια χαρά ωραία και φθηνή επιλογή!
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Μπιλμπάο δεν έχω πάει, δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη.

Ωστόσο, το Μιλάνο, αν και δεν έχει κάτι ιδιαίτερα όμορφο να δεις, έχει ορισμένα σημεία που είναι αρκετά γραφικά και, γενικά, σε συνεπαίρνει ο "αέρας" του.

Δεν μπορώ να το εξηγήσω ακριβώς, αλλά μετά από 4 φορές που έχω πάει για ΣΚ (φθηνά εισιτήρια Ryanair γαρ), το έχω αγαπήσει! Είναι οι πανκομψα ντυμένοι Μιλανέζοι; Είναι η κουλτούρα του απογευματινού Aperitivo; Σίγουρα υπάρχουν πράγματα να δεις και να κάνεις σε 1-2 μέρες εκεί.

Άσε που είναι μόλις μια ώρα μακριά το πανέμορφο Bergamo (την αγαπώ αυτήν την πόλη) αλλά και η Κόμο. Οπότε, σίγουρα μπορεί κάποιος να πάει Μιλάνο και με μονοήμερες εκδρομές (ή και διαμονές) να μείνει ακόμα και μια βδομάδα στην περιοχή!

Οπότε, για κάποιον που δεν έχει δει καθόλου την Ιταλία και δεν θα έχει να συγκρίνει με Ρώμη, Φλωρεντία κλπ, το Μιλάνο είναι μια χαρά ωραία και φθηνή επιλογή!
Μια ωρίτσα είναι και η πανέμορφη Βερόνα.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.867
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom