Κάρπαθος Κάρπαθος: Ακριτική και Μοναδική

tsopirs

Member
Μηνύματα
40
Likes
37
Αντώνη οπότε θες σε περιμένω..
15 μέρες ,πραγματικά θα περάσετε πολύ ωραία..Συμφωνώ με τον Αντώνη στις ταβέρνες..τα ξέρει καλύτερα άλλωστε..να φάτε και στην πιτσαρία με τα ουφο και ουφο...
 

giorgiof

Member
Μηνύματα
6
Likes
6
https://wanderingreece.wordpress.com/ Ανάρτηση στο προσωπικό μου blog για τις πανεμορφες παραλίες στην Καρπαθο. Φαγητο στη συνέχεια. περασα καταπληκτικά, υπέροχα νερά καλο φαγητο και καλές τιμές. κριμα που παντου ήταν μόνο Ιταλοί. οι Ελληνες προφανως θέλουν ακόμα Παρο, Μυκονο, Σκιαθο. Ευχαριστω πολυ για τις συμβουλές
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Ο Γιώργος ήταν η έννοια του "κωλόφαρδου!!!
Όπως και άλλοι που ήρθαν εφέτος στο νησί........
Είναι να μην έρθω εγώ. Εχω προηγουμενα με τον Αιολο...
 

tsopirs

Member
Μηνύματα
40
Likes
37
Ναη ημουν πολύ τυχερός,πέτυχα άνεμο μονο την ημέρα που πηγα στην διάσημη παραλία με άμμο και φυσούσε προς τα μέσα...είχε Όσο αεράκι έπρεπε για να δροσιζομαι για να δούμε φέτος που ελπίζω να παω δυο εβδομάδες και να περάσω και δυο μέρες στην Κάσο..λέω να είναι 15αυγ στην Όλυμπο..πραγματικά το λάτρεψα το νησί..Και ο Αντώνης ήταν υπόδειγμα
 
Μηνύματα
4
Likes
11
Καλησπέρα. Είμαι καινούργιο μέλος, μόλις γράφτηκα αν και σας διαβάζω χρόνια για να παίρνω ιδέες! Αντώνη έχουμε κλείσει (εγώ η γυναίκα μου και δύο παιδιά) 2 με 14 Ιουλίου για Κάρπαθο από Σητεία. Προς το παρόν έχουν ανοίξει δρομολόγια μέχρι τέλος Ιουνίου κάθε Σάββατο, τον Ιούλιο ελπίζω να βάλουν και μεσοβδόμαδα όπως πέρσι. Λοιπόν θα μένουμε 8 μέρες στο White House και 4 μέρες στο Όλυμπος Αρχιπέλαγος. Ξέρω ότι δεν προτείνεις διανυκτέρευση στην Όλυμπο (καθότι εκπαιδευτικός είμαι του διαβάσματος και έχω κάνει φύλλο-φτερό ότι έχετε γράψει εδώ μέσα για την Κάρπαθο), αλλά μας αρέσει να αράζουμε σε ένα ωραίο μέρος με τα βιβλία μας και υπηρέτησε και ο πεθερός μου (χωροφυλακή) πριν πολλά χρόνια στην Όλυμπο και στο Διαφάνι και η σύζυγος θέλει να δει αυτά τα μέρη ξανά. Με βάση αυτά που γράφεις έχω βγάλει πρόγραμμα λεπτομερώς άλλα θα ήθελα να τα πούμε και από κοντά αν ευκαιρήσεις στα Πηγάδια.

Κάτι ακόμα. Δεν μπόρεσα να βρω τον φούρνο των Μενετών στην εφαρμογή σου. Δεν ψάχνω καλά; Θα τον βρω πιστεύω ρωτώντας από κοντά. Τα λέμε Σάββας.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Με το καλό να έρθετε Σάββα!
Καλά κάνατε, δεν πειράζει, έχει και βόρεια να δείτε αρκετά, Όλυμπο, Διαφάνι και να πάτε και στη Σαρία με καραβάκι.
Αν θες στείλε μου μήνυμα προσωπικό εδώ λίγες μέρες πριν φτάσετε και κανονίζουμε να τα πούμε από κοντά, καλό θα ήταν.

Ο φούρνος των Μενετών, δε βρίσκεται στις Μενετές... Απλώς από εκεί είναι αυτοί που τους έχουν και εκεί έχουν το εργαστήριο. Θα τα βρεις στην κατηγορία BAKERY-->MENETES BAKERY.
 
Μηνύματα
4
Likes
11
Με το καλό να έρθετε Σάββα!
Καλά κάνατε, δεν πειράζει, έχει και βόρεια να δείτε αρκετά, Όλυμπο, Διαφάνι και να πάτε και στη Σαρία με καραβάκι.
Αν θες στείλε μου μήνυμα προσωπικό εδώ λίγες μέρες πριν φτάσετε και κανονίζουμε να τα πούμε από κοντά, καλό θα ήταν.

Ο φούρνος των Μενετών, δε βρίσκεται στις Μενετές... Απλώς από εκεί είναι αυτοί που τους έχουν και εκεί έχουν το εργαστήριο. Θα τα βρεις στην κατηγορία BAKERY-->MENETES BAKERY.[/
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. σου στέλνω το κινητό μου για να τα πούμε από κοντά. Κάποιος μου είπε ότι φτιάχνουν φοβερά ούφο στην Κάρπαθο!!! Κερνάμε ένα!!
Αντώνη ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Σου στέλνω το κινητό μου για να τα πούμε από κοντά. Κάποιος μου είπε ότι φτιάχνουν φοβερά ούφο στην Κάρπαθο!!! Κερνάμε ένα!!
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.692
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom