Κέρκυρα Κέρκυρα εντυπώσεις

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Andria,το βρηκες αυτο που ηθελες για τα αναμνηστικα απο την Σισσυ?:shock: meli,το Κομμενο με το Κουλουρα ειναι αλλο;και αν ναι,ειναι κοντα;Το ξερατε οτι πανω απ τα καφε ΟΛΥΜΠΙΑ,chocola κτλ ηταν το saint george,ενα απ τα καλυτερα ξενοδοχεια του νησιου;Το ποιο χλυδατο βεβαια ηταν το παλιο bella venecia(διπλα απ αυτο που υπαρχει τωρα μ αυτο το ονομα εχουν χτηστει κατι πολυκατοικιες,στην θεση τους υπηρχε ενα μεγαλο & πολυτελες κτηριο που ομως βομβαρδιστηκε!)........
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Ναι,ειναι αλλο. Απο το κομμενο πας Κουλουρα σε 20 λεπτα περιπου. Κανεις μπανιο αν θες Προς την ιδια κατευθυνση ειναι,αλλα δεν ειναι και κοντα..Εχει ωραιες παραθαλασσιες ταβερνες παντως..
 

Andria

Member
Μηνύματα
18
Likes
1
maragiorgos, σ`ευχαριστώ πολύ για την παραπομπή, είδα ένα σωρό όμορφα πράγματα. Ασύγκριτη φινέτσα, αριστοκρατικά και συλλεκτικά όλα όσα αφορούν τη Σίσσυ!. Για την ώρα δεν έψαχνα κάτι συγκεκριμένο αλλά θέλω πάντα να ταξιδεύω με το νου και να παίρνω ιδέες! Να είσαι καλά!
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Καλημερες πολλες στην Κερκυρουλα μου!!!Αχχ πως περιμενω την μερα που θα ειμαι παλι εκει.....τι λατρεια Θεε μου!Ρε παιδια,μπας & τα χω χασει....???χιχιχι:haha::haha::haha::haha: :bleh:
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Αααα,βρε παιδια,ξεχασα κατι που ηθελα να σας ρωτησω.Επειδη εχω 8 χρονια(απο τοτε στην Αγγλια)να ταξιδεψω με αεροπλανο,ποσα κιλα επιτρεπεται στο ατομο(για ταξιδι εσωτερικου)?
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Αααα,βρε παιδια,ξεχασα κατι που ηθελα να σας ρωτησω.Επειδη εχω 8 χρονια(απο τοτε στην Αγγλια)να ταξιδεψω με αεροπλανο,ποσα κιλα επιτρεπεται στο ατομο(για ταξιδι εσωτερικου)?
Επιτρέπεται μια βαλίτσα 20 κιλών για economy class και 30 κιλών για business class. Κι επίσης δικαιούσαι να έχεις μαζί σου μια χειραποσκευή μέχρι 8 κιλά.
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
meli,αυτη την εποχη εχει κοσμο?Που συχναζει ο κοσμος για καφε η ποτακι τωρα?Τα μπανακια εχουν ξεκινησει?Ασε που ακουσα οτι καποιες πτησεις ειχαν ακυρωθει λογο της τεφρας.....αχχ λες να ισχυει & σε κανενα μηνα....?για να δουμε...:roll::roll::roll::roll:
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Αυτη η εποχη ειναι η καλυτερη ,μαζι με το φθινοπωρο,κατα την γνωμη μου!
Εχει οσο κοσμο πρεπει...
Στο Λιστον το βραδακι για τα πρωτα ποτακια ειναι θεικα,κι εκει πισω,ξερεις...γκρεκ...
Τα πρωτα μπανακια λιγο κρυα,αλλα η παραλια εξω,υπεροχη με λιγο κοσμο και πολυ ζεστη!!
Αντε ,σε περιμενουμε.Μην ανησυχεις,οι πτησεις που ακυρωθηκαν ηταν προς Αγγλια..
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Αχχ τι καλα...:clap: μακαρι να μην υπαρξει προβλημα!Meli,,σιγουρα τωρα πρεπει να ειναι σουπερ γιατι & ωραιο καιρο εχει & δεν γινεται αυτος ο χαμος του καλοκαιριου(οχι οτι με χαλαει....).Τυχεροι ολοι εσεις που μενετε εκει...!!!!:lol:Μου ειπε καποια φιλη που ειχε ερθει το Πασχα οτι καποιο μπαρακι πανω στο Λιστον εχει κανει ανακαινηση αλλα δεν θυμαμαι ποιο.Το grec δεν πρεπει να χει κανει ε?Οπως & να χει,αυτο ειναι το αγαπημενο μου στεκακι!Και κατι που δεν εχουμε πει,η Κερκυρα σε σχεση με την Χαλκιδα που μενω,στις τιμες ειναι πολυ καλυτερη!Και στον καφε & στο φαγητο & στο ποτο,& μην ξεχναμε οτι η Κερκυρα ειναι ενα κοσμοπολιτικο νησι & υποτυθεται οτι τα πραγματα επρεπε να ηταν αντιθετα!:roll:
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Πιναμε τον καφε μας στην Καποδιστριου & βλεπαμε που & που την Γκερεκου να καθετε διπλα μας,(...μια κουκλα!)τωρα ομως που θα της το "σαβουρωσουν" το οροφοδιαμερισμα(τακι) της πανω στον Λιστον,να δουμε ποτε θα την ξαναπετυχουμε.....:haha:
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Kαλα,εγω το πηρα,δεν το εμαθες???:cool:
Ανεβα για καφε!!!:haha:
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
....αντε βρε,καλορυζικο!Εχεις να ριξεις κανατια το Πασχα απο το παραθυρι που εριχναν οι "πρωην"διασημοι ιδιοκτητες.....ολες οι καμερες πανω σου!:haha:ααα.....αν ισχυει για το καφεδακι,σε λιγες μερες θα σου χτυπησω το κουδουνι....(ασε που τα κουδουνια ειναι κατεστραμενα....):bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.761
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom