Κέρκυρα Κέρκυρα

mitsos7

Member
Μηνύματα
88
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Searching
Καλημέρα, να κάνω και εγώ την ερωτησή μου εδώ μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει...

Θέλω να πάω με πλοίο Κερκυρα. Από Πάτρα μου είπαν ότι δεν πάνε τα πλοία στην Κέρκυρα. Πρέπει να πάω μόνο οδικώς μέσω Ηγουμενίτσας; Είμαστε ζευγάρι από Αθήνα με 2 παιδιά. Δεν νομίζω ότι παλεύονται 6+ ώρες οδικώς.

Ευχαριστώ.
 

mariza97

Member
Μηνύματα
15
Likes
9
Υπάρχει πιθανότητα να πάω στην Κέρκυρα τον Ιούνιο, για 2-3 μέρες. Τι θα μπορούσα να κάνω; Τι να πρωτοεπισκεφτώ; Θα με ενδιέφερε κάποιο μουσείο ίσως, και ό,τι έχει να κάνει με βιβλία και χειροποιήτα κοσμήματα.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλησπέρα. Ξέρει να μου πει κάποιος αν αρχές Σεπτέμβρη έχει συχνά δρομολόγια από Ηγουμενίτσα για Κέρκυρα ?

Ευχαριστώ!
 

juliasss

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
γεια σας παιδια !!! Καινούργια εδω θελω να μάθω πληροφορίες για κερκυρα . Θελω να μείνω κάπου που βασικα δεν υα χρειαζομαι αυτοκινητο το βραδυ . Την μερα δεν κε ενοχλεί . Ποια περιοχή της Κέρκυρας ειναι το κέντρο ???
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.889
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
γεια σας παιδια !!! Καινούργια εδω θελω να μάθω πληροφορίες για κερκυρα . Θελω να μείνω κάπου που βασικα δεν υα χρειαζομαι αυτοκινητο το βραδυ . Την μερα δεν κε ενοχλεί . Ποια περιοχή της Κέρκυρας ειναι το κέντρο ???
:welcome2:
 

Insomniac

Member
Μηνύματα
16
Likes
23
Παιδιά ερώτηση, ο Καβος πέρσι μάζεψε κόσμο στα επίπεδα 2005 ή ειναι πεθαμένα ακόμα;
 

apostolosgl

Member
Μηνύματα
65
Likes
135
Καλησπέρα παιδιά! Θα επισκεφτώ την Κέρκυρα τον Ιούλιο με την γυναίκα μου και τον μικρό, θα ήθελα αν μπορείτε να μου προτείνεται κανένα καλό εστιατόριο - ταβέρνα που έχετε επισκεφτεί και πιστεύετε ότι αξίζει να επισκεφτούμε. Οποιαδήποτε πληροφορία -tip είναι ευπρόσδεκτη. Επίσης θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει καραβάκι που να σε πηγαίνει αυθημερόν στους Παξούς και να ναι από που και σε ποια τιμή. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

xameno_rouxo

Member
Μηνύματα
121
Likes
12
καλησπερα
ετοιμαζω διακοπες στην Κερκυρα φετος


εχει παει καποιος για να με βοηθησει να οργανωσω το ταξιδι μου;

ευχαριστω
 

ioulia91

Member
Μηνύματα
6
Likes
5
Καλησπερα!!Τελη Σεπτεμβρη θα παω διακοπες Κέρκυρα!Δεν εχω ξαναπαει εκει οποτε αν μπορούσατε να μου προτείνετε μερη να επισκεφτώ,μαγαζια για φαγητο/καφε/ποτο θα με βοηθούσαμε πολυ!!Ευχαριστω!!
 

Photodoctor

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα στην παρέα. Με λένε Κωνσταντίνο, είμαι 44 ετών και πατέρας 2 παιδιών 10 και 13 ετών. Θέλουμε φέτος να επισκεφτούμε την Κέρκυρα τον Αύγουστο για καμιά βδομάδα. Θα θέλαμε κάποιες πληροφορίες όσον αφορά που θα ήταν καλύτερα να μείνουμε. Στην πόλη, εκτός, στο κέντρο, απόκεντρο , κάποιο άλλο χωριό; Θα έχουμε ΙΧ στη διάθεσή μας. Επιπλέον μέρη για επίσκεψη, παραλίες για μπάνιο. Γενικά είμαστε...γυριστρούληδες !
 

Sofiapap123

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Γεια σας,
τον Αύγουστο κλείσαμε για μία εβδομάδα με μια φίλη Κέρκυρα.
Ποίες παραλίες αξίζουν και ποίες καλύτερα να αποφύγουμε....
Απο φαγητό που αξίζει να φάμε μέσα στην πόλη? Η ποια μπαράκια αξίζουν...
Και σκεφτόμαστε να πηγαίναμε μοα μέρα η στους Παξους η στα Διαποντια νησιά και πως πας μέχρι εκεί?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.604
Likes
12.423
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Γεια σας,
τον Αύγουστο κλείσαμε για μία εβδομάδα με μια φίλη Κέρκυρα.
Ποίες παραλίες αξίζουν και ποίες καλύτερα να αποφύγουμε....
Απο φαγητό που αξίζει να φάμε μέσα στην πόλη? Η ποια μπαράκια αξίζουν...
Και σκεφτόμαστε να πηγαίναμε μοα μέρα η στους Παξους η στα Διαποντια νησιά και πως πας μέχρι εκεί?
Γεια σου.
Αυτά τα θέματα θα σε βοηθήσουν Κέρκυρα - Κέρκυρα Πρόγραμμα

Κέρκυρα - Φαγητό στην Κέρκυρα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.120
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom