Κέρκυρα Κέρκυρα

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο. αν και έχω πάει αρκετές φορες στην κέρκυρα δεν έχω πετύχει ποτε κάποια εκδήλωση στην πολη τις κέρκυρας. μάλλον δεν πηγαίνω τις κατάλληλες ημερομηνίες...
φέτος θα πάμε από τις 15 αυγούστου και μετά, ανήμερα δηλαδή θα είμαστε εκεί.

αυτό που θέλω να δω είναι οι μπάντες τις κέρκυρας στον δρόμο...
δεν θα πω πανηγύρια γιατί ότι πανηγύρι έχω δει σε χωρια δεν μου πολύ αρέσανε (την μάνα μου την λένε λενιώ και τέτοια .... !!!)

οποιος γνωρίζει κάτι ας μου πει
thanks
Μπάντες δε νομίζω να δεις, αν πήγαινες λίγο νωρίτερα στις 11 έχουμε τη λιτανεία του Αγ.Σπυρίδωνα..
Ίσως προς το βραδάκι στο Λιστόν να πετύχεις καμια, βγαίνουν ορισμένες φορές και κάνουν ένα πέρασμα,πιο πιθανό δε να πετύχεις τους κανταδόρους!
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
Μπάντες δε νομίζω να δεις, αν πήγαινες λίγο νωρίτερα στις 11 έχουμε τη λιτανεία του Αγ.Σπυρίδωνα..
Ίσως προς το βραδάκι στο Λιστόν να πετύχεις καμια, βγαίνουν ορισμένες φορές και κάνουν ένα πέρασμα,πιο πιθανό δε να πετύχεις τους κανταδόρους!

ωραία οποτε τo μονο σίγουρο είναι ότι δεν πρόκειται να πετύχω...
κάποιο άλλο ξακουστό πανηγύρι κάτι τnς??? :clap:
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
ρε παιδια σε αυτες τις παραλιες μπορουμε να παμε με car?
πατήστε στο google maps --->>> Google Maps
 

illuminatus

Member
Μηνύματα
24
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Μπες σε κάποιο σάιτ αναζήτησης ξενοδοχείων και θα βρείς πολλές και φθηνές επιλογές. Ακόμη και για τον Αύγουστο, υπάρχουν ακόμη δωμάτια σε μικρά ξενοδοχεία κοντά στην πόλη σε λογικές (για Αύγουστο πάντα!) τιμές.



Επειδη τυχαινει η καταγωγη μου να ειναι απο Κερκυρα θα σου προτεινα να πας σ ενα μπαρακι μεσα στο παλιο καστρο της πολης που δεν το ξερουν πολλοι!! Η θεα ειναι απιστευτη και το βραδυ η ατμοσφαιρα στο καστρο φανταστικη!! Βεβαια αν θες το γνωστο και ως κ@@@χτυπημα το εμπορικο ειναι ο,τι πρεπει για σενα!! Ολα τα κλαμπ στη σειρα θα σε περιμενουν!! Δεν ξερω απο που θα κλεισεις και πως θα βρεις αυτοκινητο αλλα ξερω πως οι Κερκυραιοι δεν ξερουν να οδηγουν!! Γι αυτο με προσοχη!! Αυτα απο μενα!! Καλα να περασεις!
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
ξέρει κανεις ποτε είναι η βαρκαρόλα στην παλαιοκαστρίτσα?

και κάτι ακόμα, μπορεί κάποιος να μου δώσει πληροφορίες για το μαθράκι ερείκουσα k οθωνούς? το καραβάκι από που το περνώ? από άγιο στέφανο? θα μένουμε κοντά στο σιδάρι...
βεβαια βλέπω ότι στους οθωνούς έχει μεγάλες αποστάσεις για κάποιες παραλιες... πως πηγαίνεις στις παραλιες μετά?

οποιος γνωρίζει τι παίζει με τα 3 αυτά νησάκια ας μου πει...
σας ευχάριστω
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
ξέρει κανεις ποτε είναι η βαρκαρόλα στην παλαιοκαστρίτσα?

και κάτι ακόμα, μπορεί κάποιος να μου δώσει πληροφορίες για το μαθράκι ερείκουσα k οθωνούς? το καραβάκι από που το περνώ? από άγιο στέφανο? θα μένουμε κοντά στο σιδάρι...
βεβαια βλέπω ότι στους οθωνούς έχει μεγάλες αποστάσεις για κάποιες παραλιες... πως πηγαίνεις στις παραλιες μετά?

οποιος γνωρίζει τι παίζει με τα 3 αυτά νησάκια ας μου πει...
σας ευχάριστω
Η Βαρκαρόλα γίνεται συνήθως μέσα Αυγούστου..Για σίγουρα θα ενημερωθείς στην Κέρκυρα..Σχετικά κοντά σας, ωραία Βαρκαρόλα διοργανώνεται και στην παραλία του Αγ.Σπυρίδωνα,μετά την Αχαράβη..

Όσο για τα διαπόντια, το, ο Θεός να το κάνει, καραβάκι το παίρνεις απο τον Αγ.Στέφανο,έχει καθημερινά δρομολόγια, επίσης ενημερώνεσαι γαιτί δεν έχει κάθε μέρα για κάθε νησί...

Είναι όμορφα ήσυχα νησάκια, αν μείνετε μέρες στο νησί αξίζει να κάνετε μια βόλτα προς τα εκεί..
Αν θες ν ανακαλύψεις παραλίες λίγη πεζοπορία δε βλάπτει!!!
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
Η Βαρκαρόλα γίνεται συνήθως μέσα Αυγούστου..Για σίγουρα θα ενημερωθείς στην Κέρκυρα..Σχετικά κοντά σας, ωραία Βαρκαρόλα διοργανώνεται και στην παραλία του Αγ.Σπυρίδωνα,μετά την Αχαράβη..

Όσο για τα διαπόντια, το, ο Θεός να το κάνει, καραβάκι το παίρνεις απο τον Αγ.Στέφανο,έχει καθημερινά δρομολόγια, επίσης ενημερώνεσαι γαιτί δεν έχει κάθε μέρα για κάθε νησί...

Είναι όμορφα ήσυχα νησάκια, αν μείνετε μέρες στο νησί αξίζει να κάνετε μια βόλτα προς τα εκεί..
Αν θες ν ανακαλύψεις παραλίες λίγη πεζοπορία δε βλάπτει!!!
μετά τους παξούς που μιλήσαμε πριν νομίζω ότι δεν θα προτιμήσουμε τα 3 αυτά νησάκια... την άλλη φορα...
θα κάτσουμε 2 αλλα μπορεί k 3 weeks... οποτε ίσος και πάμε...
thanks again
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio

barbaradol

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα! είμαι καινούργια και δεν ξέρω να χειρίζομαι καλά τις δυνατότητες εδω! Στην Κέρκυρα ξέρω ενοικιαζόμενα δωμάτια σε πολύ καλή τιμη (κάτω από 30 ευρώ το δίκλινο ακόμα κ τον αυγουστο) στο Σιδάρι, λίγο μακριά από την πόλη αλλά κοντά σε ωραίες παραλίες. Eπισυνάπτεται site : www.marina-studios.gr
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
"Επειδη τυχαινει η καταγωγη μου να ειναι απο Κερκυρα θα σου προτεινα να πας σ ενα μπαρακι μεσα στο παλιο καστρο της πολης που δεν το ξερουν πολλοι!! Η θεα ειναι απιστευτη και το βραδυ η ατμοσφαιρα στο καστρο φανταστικη!! "


Πώς λέγεται το συγκεκριμένο μπαρακι που αναφέρεις; Επίσης ηθελα να σε ρωτησω..αληθευει ότι απ την Παλαιοκαστρίτσα μπορεί να νοικιάζει κανεις βαρκακι (που δεν χρειαζεται σαφως διπλωμα) ωστε να παει σε δυσπρόσιτες παραλίες; Έχεις κάτι ανάλογο στα υποψη σου;
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Πώς λέγεται το συγκεκριμένο μπαρακι που αναφέρεις;
Στο Παλαιό Φρούριο υπάρχει μόνο ένα μπαράκι, οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να το μπερδέψεις με κάποιο άλλο.

αληθευει ότι απ την Παλαιοκαστρίτσα μπορεί να νοικιάζει κανεις βαρκακι (που δεν χρειαζεται σαφως διπλωμα) ωστε να παει σε δυσπρόσιτες παραλίες; Έχεις κάτι ανάλογο στα υποψη σου;
Μπορείς να νοικιάσεις βαρκάκι από πάρα πολλές παραλίες της Κέρκυρας. Αν το νοικιάσεις για μια ολόκληρη μέρα μπορείς να επισκεφθείς και να κολυμπήσεις σε αρκετές κοντινές παραλίες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.837
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom