Κέρκυρα Κέρκυρα

Smaragda53

Member
Μηνύματα
987
Likes
2.075
Επόμενο Ταξίδι
αχ, μακάρι νάξερα!
Ταξίδι-Όνειρο
Πολυνησία
εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο. αν και έχω πάει αρκετές φορες στην κέρκυρα δεν έχω πετύχει ποτε κάποια εκδήλωση στην πολη τις κέρκυρας. μάλλον δεν πηγαίνω τις κατάλληλες ημερομηνίες...
φέτος θα πάμε από τις 15 αυγούστου και μετά, ανήμερα δηλαδή θα είμαστε εκεί.

αυτό που θέλω να δω είναι οι μπάντες τις κέρκυρας στον δρόμο...
δεν θα πω πανηγύρια γιατί ότι πανηγύρι έχω δει σε χωρια δεν μου πολύ αρέσανε (την μάνα μου την λένε λενιώ και τέτοια .... !!!)

οποιος γνωρίζει κάτι ας μου πει
thanks
στις 11/8 αργά το πρωί έχει μεγάλη λιτανεία με μπάντες
 
Last edited:

Basonikol

Member
Μηνύματα
37
Likes
18
Γεια σας και πάλι παιδιά..ύστερα από πολλές αναζητήσεις και πολλές αλλαγές σχεδίων λόγω ακριβείας φέτος ακτοπλοϊκων έκλεισα για Κέρκυρα με τον άντρα μου και τη τρεισιμιση χρόνων κορούλα μας..θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια καλά μεζεδοπωλεία η ταβερνες για φαγητό και με λογικές όσο δυνατόν γίνεται τιμές .θα μείνουμε κέντρο για αυτό θα ήθελα επίσης να ρωτήσω ποιες είναι οι πιο κοντινές παραλίες από τη πόλη και κατάλληλες για παιδιά; Θα έχουμε αμάξι εννοειται Ευχαριστώ πολύ για όλα..
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.600
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Γεια σας και πάλι παιδιά..ύστερα από πολλές αναζητήσεις και πολλές αλλαγές σχεδίων λόγω ακριβείας φέτος ακτοπλοϊκων έκλεισα για Κέρκυρα με τον άντρα μου και τη τρεισιμιση χρόνων κορούλα μας..θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια καλά μεζεδοπωλεία η ταβερνες για φαγητό και με λογικές όσο δυνατόν γίνεται τιμές .θα μείνουμε κέντρο για αυτό θα ήθελα επίσης να ρωτήσω ποιες είναι οι πιο κοντινές παραλίες από τη πόλη και κατάλληλες για παιδιά; Θα έχουμε αμάξι εννοειται Ευχαριστώ πολύ για όλα..
Γεια. Για φαγητό στην Κέρκυρα εδώ: Κέρκυρα - Φαγητό στην Κέρκυρα
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.600
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Είναι όλα πολύ παλιά τα ποστ τα διάβασα..για αυτό ξαναρωτήσω μήπως υπάρχει κάποιος να έχει πάει πιο προσφατα
Από 21 - 22 έχει ποστ ...

Και καλύτερα να είναι όλες οι προτάσεις εκεί συγκεντρωμένες.:)
 
Last edited:

Nik1981

Member
Μηνύματα
225
Likes
208
Ταξίδι-Όνειρο
στο χρόνο
Παραλιες για παιδιά μαλλον μόνο δυτικά, κυρίως νοτιοδυτικά. Μεγάλες αμμωδεις. Ισσος, Χαλικουνας, Αγιος Γόρδιος, Γλυφάδα κτλ.
Παλαιοκαστριτσα, Canal d'amour είναι κρύες ως παγωμένες και δεν είναι για παιδιά. Μπαταρία βοτσαλα, πέτρες.
ΝοτιοΑνατολική πλευρά παραλιες χάλια.
 

Basonikol

Member
Μηνύματα
37
Likes
18
Παραλιες για παιδιά μαλλον μόνο δυτικά, κυρίως νοτιοδυτικά. Μεγάλες αμμωδεις. Ισσος, Χαλικουνας, Αγιος Γόρδιος, Γλυφάδα κτλ.
Παλαιοκαστριτσα, Canal d'amour είναι κρύες ως παγωμένες και δεν είναι για παιδιά. Μπαταρία βοτσαλα, πέτρες.
ΝοτιοΑνατολική πλευρά παραλιες χάλια.
Κάπου είδα και για το Πόρτο τιμόνι..αξίζει να πάρουμε καραβάκι να πάμε;
 
Μηνύματα
119
Likes
163
Καλημέρα.

Έχει κάποιος/α να προτείνει τα top 5 beach bars του νησιού;

Εννοώ...σε ό, τι αφορά περιβάλλον και μουσική κυρίως.

:):cool:
 
Μηνύματα
771
Likes
608
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Καλημέρα.

Έχει κάποιος/α να προτείνει τα top 5 beach bars του νησιού;

Εννοώ...σε ό, τι αφορά περιβάλλον και μουσική κυρίως.

:):cool:
Μόνο για 2 έχω προσωπική άποψη. Σίγουρα La Grotta στην Παλαιοκαστρίτσα για το υπέροχο σκηνικό με τα βράχια και την κρυστάλλινη θάλασσα. Και Pazuzu στην Γλυφάδα ως το πιο τρέντυ.
 
Μηνύματα
771
Likes
608
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Πόρτο Τιμόνι δεν είναι εύκολο με παιδιά. Είναι καλό για insta stories αλλά δύσκολη η πρόσβαση. Με τα παιδιά μπορείτε να προτιμήσετε τη δίπλα παραλία Αγ.Γεώργιος Πάγων.
 

el de abajo

Member
Μηνύματα
202
Likes
586
Πόρτο τιμόνι μονόδρομος το καραβάκι, εμείς πήγαμε με παιδί από το μονοπάτι αλλά είναι στα όρια του απαγορευτικού...επίσης η θάλασσα και στο Πόρτο Τιμόνι και στον Αγιο Γεώργιο Πάγων κυριολεκτικά παγωμένη....νοιώθεις σαν χειμερινός κολυμβητής.
Αντίθετα 200μ μετά το Canal d'amour έχει την παραλία Αποτρυπητή με νορμάλ θερμοκρασία νερού και είναι πολύ καλή για παιδιά...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom