Και τωρα φιλοι μου εμεις που εχουμε κλεισει για τις διακοπες μας στο εξωτερικο τι κανουμε?

chillysauce

Member
Μηνύματα
106
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Ομάν, ωχ αμάν!
Ταξίδι-Όνειρο
Αφγανιστάν,Ειρηνικός
Μεχρι να φυγει η Αιμιλια θα μπορει μεχρι 1000.
αυτό πώς ελέγχεται? και κυρίως, αν δηλώθούν στο τελωνείο? άρα τζάμπα τραβούσα τα 60άρια..ξανά κατάθεση με το ρίσκο να μην μπορώ να κάνω ανάληψη..
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
μακαρι...
 

nordkapp

Member
Μηνύματα
18
Likes
147
Επόμενο Ταξίδι
Γροιλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρος
Καλημερα.
Εχω πληρωσει αεροπορικα εισητηρια για Κοπενχαγη και Γροιλανδια Σεπτεμβριο.Στην Κοπενχαγη εχω κλεισει διαμονη μεσω καρτας με πληρωμη μετρητα εκει,και στην Γροιλανδια επισης μεσω καρτας με πληρωμη μετρητα εκει.Επειδη τα εισητηρια ειναι πολυ ακριβα(2500euro) και στην ακυρωση παιρνεις μονο φορους σκεφτομαι να το πραγματοποιησω.Η επομενη κινηση να ρωτησω τα ξενοδοχεια αν οι χρεωσεις απο τις πιστωτικες ισχυουν.Εσεις τι θα κανατε;
 
Last edited:

dpapatsimpas

Member
Μηνύματα
134
Likes
199
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Ιραν
Προχωρα,οτι ειναι να γινει θα γινει.Κανε το ταξιδι σου γιατι ειναι κριμα και να χασεις τα χρηματα σου και να μην πραγματοποιησεις το ονειρο σου
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.375
Likes
14.280
Καλημερα.
Εχω πληρωσει αεροπορικα εισητηρια για Κοπενχαγη και Γροιλανδια Σεπτεμβριο.Στην Κοπενχαγη εχω κλεισει διαμονη μεσω καρτας με πληρωμη μετρητα εκει,και στην Γροιλανδια επισης μεσω καρτας με πληρωμη μετρητα εκει.Επειδη τα εισητηρια ειναι πολυ ακριβα(2500euro) και στην ακυρωση παιρνεις μονο φορους σκεφτομαι να το πραγματοποιησω.Η επομενη κινηση να ρωτησω τα ξενοδοχεια αν οι χρεωσεις απο τις πιστωτικες ισχυουν.Εσεις τι θα κανατε;
Με τόσα ακριβά εισιτήρια νομίζω ότι δεν μπορείς να κάνεις πίσω.
Επιπλέον είναι σχετικά δύσκολος προορισμός και φαντάζομαι ότι θα τα έχεις ήδη οργανώσει όλα.
Το πρόβλημα βασικά είναι αν τα ξενοδοχεία ζητήσουν έγκριση για εγγύηση και απορριφθεί η κάρτα.Αφού έχουν ήδη δεχθεί τα μετρητά δεν υπάρχει κάποιος γνωστός που να έχει κάρτα εξωτερικού για να σε καλύψει στην εγγύηση;Πολύς κόσμος έχει,το είδαμε στα ΑΤΜ αυτές τις μέρες.
Αν και πιστεύω ότι μέχρι τον Σεπτέμβριο θα είναι καλύτερα τα πράγματα γενικά.
 

nordkapp

Member
Μηνύματα
18
Likes
147
Επόμενο Ταξίδι
Γροιλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρος
Με τόσα ακριβά εισιτήρια νομίζω ότι δεν μπορείς να κάνεις πίσω.
Επιπλέον είναι σχετικά δύσκολος προορισμός και φαντάζομαι ότι θα τα έχεις ήδη οργανώσει όλα.
Το πρόβλημα βασικά είναι αν τα ξενοδοχεία ζητήσουν έγκριση για εγγύηση και απορριφθεί η κάρτα.Αφού έχουν ήδη δεχθεί τα μετρητά δεν υπάρχει κάποιος γνωστός που να έχει κάρτα εξωτερικού για να σε καλύψει στην εγγύηση;Πολύς κόσμος έχει,το είδαμε στα ΑΤΜ αυτές τις μέρες.
Αν και πιστεύω ότι μέχρι τον Σεπτέμβριο θα είναι καλύτερα τα πράγματα γενικά.
Εχω στειλει σχετικο ερωτημα στα ξενοδοχεια μεσω Booking.Tα αεροπορικα εισητηρια τα εχω στα χερια.Ευχαριστω.
 

Rio rande

New Member
Μηνύματα
2
Likes
2
οπως ειχα πει εδω πριν απο λιγες μερες
>>ξαναποσταρω
..Επιτελους αρχισε σημερα 18 ιουλ να δινει το ΑΤΜ ..συντομα θα δουμε και ποσο θα ΕΙΝΑΙ το ΟΡΙΟ
 

zazou

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Παιδιά, καλησπέρα σας. Πρώτη φορά στο σάιτ κι ευτυχώς το βρήκα γιατί με την παρέα μου είμαστε να σκάσουμε. Από τις τράπεζες δεν βγάζουμε άκρη, άλλα ο ένας, άλλα ο αλλος. Το λοιπόν:

16 Αυγούστου έχουμε κλείσει ακτοπλοϊκά εισιτήρια για Τουρκία. Επειδή είμαστα να σκάσουμε, τελικά επιτρέπεται σίγουρα αυτό με το 1000ρικο ανά άτομο χωρίς να κάνεις κάποια διαδικασία ή αναμένεται να γίνει?
 

Action

Member
Μηνύματα
117
Likes
411
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Παιδιά, καλησπέρα σας. Πρώτη φορά στο σάιτ κι ευτυχώς το βρήκα γιατί με την παρέα μου είμαστε να σκάσουμε. Από τις τράπεζες δεν βγάζουμε άκρη, άλλα ο ένας, άλλα ο αλλος. Το λοιπόν:

16 Αυγούστου έχουμε κλείσει ακτοπλοϊκά εισιτήρια για Τουρκία. Επειδή είμαστα να σκάσουμε, τελικά επιτρέπεται σίγουρα αυτό με το 1000ρικο ανά άτομο χωρίς να κάνεις κάποια διαδικασία ή αναμένεται να γίνει?
μία προπληρωμένη μαζί σου, λίγα μετρητά στη τσέπη και έφυγες! ;)
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.375
Likes
14.280
Παιδιά, καλησπέρα σας. Πρώτη φορά στο σάιτ κι ευτυχώς το βρήκα γιατί με την παρέα μου είμαστε να σκάσουμε. Από τις τράπεζες δεν βγάζουμε άκρη, άλλα ο ένας, άλλα ο αλλος. Το λοιπόν:

16 Αυγούστου έχουμε κλείσει ακτοπλοϊκά εισιτήρια για Τουρκία. Επειδή είμαστα να σκάσουμε, τελικά επιτρέπεται σίγουρα αυτό με το 1000ρικο ανά άτομο χωρίς να κάνεις κάποια διαδικασία ή αναμένεται να γίνει?
΄Εχει διαμορφωθεί σε 2.000 Ευρώ ανά άτομο και ανά ταξίδι.
 

zazou

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Μόλις το διάβασα κι εγώ αυτό στην Καθημερινή!!! Για 17 μέρες θα μας φτάσουν άνετα, δεδομένου ότι θα φιλοξενηθούμε από φίλους, οπότε δεν έχουμε να πληρώσουμε διαμονή.
 

BestSeller

Member
Μηνύματα
12
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαϊάμι
Μπορούμε πλέον να φορτίσουμε προπληρωμένη; Μέχρι πρότινος δεν επιτρεπόταν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.427
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom