Ισπανία Κανάρια νησιά, η πρώτη μου αγάπη

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
πολυ συντομα θα ανεβασω και τις αναλογες φωτο.
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
Σκιουρίνα μ' άρεσε η περιγραφή σου που την πήγαινες μέρα - μέρα! Είχα διαβάσει σε γνωστό ταξιδιωτικό περιοδικό για τα Κανάρια και είχα σχηματίσει όμορφες εικόνες! Μήπως μπορείς να αναφέρεις κάτι για το κόστος της εκδρομής και γενικά περί τιμών?
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
λοιπον μενια,εισητηρια για βοτανικους κηπους 3 ευρω,για τελεφερικ 24 ευρω,για loro park 30 ευρω,για san miguele 50 ευρω.σουβενιρ,καφεδες ξαπλωστρες δεν εχει εξωφρενικες τιμες.το αυτοκινητο για μια εβδομαδα 220ευρω.εγω εκει που εδωσα αρκετα λεφτα ηταν στα αεροπορικα 650 ευρω,αλλα ηταν πολλες οι πτησεις.εκει θα μπορουσες να βρεις ισως και φθηνοτερα.τωρα δυστυχως δεν μπορω να σου πω για καταλυμμα.παντως η υποδομη ειναι πολυ καλη μπορεις να βρεις κατι που να σε βολευει.εγω πηγα μεσω raι,το ειχε καπποιος απο την παρεα.ειναι μια εταιρεια που "αγοραζεις" ενα διαμερισμα,στη ελλαδα,το συντηρεις και μπορεις να το ανταλλαξεις με καποιου αλλου σε οποιοδηποτε μερος του κοσμου.εμεις ανταλλαξαμε το δικο μας με ενα στην τενεριφη,και ενα στα γκραν καναρια.στην τενεριφη επιλεξαμε apartamentos,διχωρο και με κουζινα.στην πολη εχει πολλα σουπερ μαρκετ φτηνα και ετσι μπορεις να μαγειρευεις και να τρως στο σπιτι.γλυτωνεις αρκετα λεφτα ετσι.στα γκραν καναρια μπορει το δωματιο να ηταν διχωρο με δυο μπανια και λουξ κουζινα αλλα ηταν αλλο στυλ,ηταν σε ξενοδοχειο.στο ξενοδοχειακο συγκροτημα εκτος απο τα καθε λογης εστιατορια ειχε και spar(αλυσιδα σουπερ) .
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
Καναρια νησια,η πρωτη μου αγάπη

gran canariα.
εχω ανεβασει και αλλες στην αναλογη ενοτητα στις φωτο.
 

Attachments

  • 283,2 KB Προβολές: 291

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
Πολύ ενδιαφέρουσες οι πληροφορίες σου!
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
οτι αλλο χρειαστεις στη διαθεση σου!
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
να σαι καλα σευχαριστω!
 

tiko

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
πληροφοριες....

Καλημερα σκιουρακι!
διαβασα ολα οσα εγραψες για τα καναρια και πραγματικα, θελω τη βοηθεια σου....αν μπορεις να μου πεις, που εκλεισες εισητηρια, ξενοδοχεια, αυτοκινητο και γενικοτερα, πως το οργανωσες απο την Ελλαδα, θα με βοηθουσε πολυ..θελω να το οργανωσω και θα με βοηθουσες πολυ, μετα απο αυτη την φανταστικη περιγραφη που διαβασα!! φαινεται οτι ολα ηταν κανονισμενα στην εντελεια!! περιμενω νεα σου!
σε ευχαριστω πολυ σκιουρακι!!
 

xelidoni

Member
Μηνύματα
158
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή-Ισλανδία
σκιουρε , πολυ μου αρεσε η περιγραφή σου, με κάνεις να θέλω να βρεθώ όσο το δυνατό νωρίτερα στον Ατλαντικό και δίπλα στην Αφρικανική ήπειρο.
από όσο βλέπω στο νετ , υπάρχει δυνατότητα πλεον και για πιο φτηνές πτήσεις με πτησεις από Ισπανία.
σ ' ευχαριστούμε πολύ για τις πολύτιμες πληροφορίες και την περιγραφικότατη αφηγησή σου!καλά ταξίδια
 

xelidoni

Member
Μηνύματα
158
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή-Ισλανδία
εισιτηρια για καναρια

Καλημερα σκιουρακι!
διαβασα ολα οσα εγραψες για τα καναρια και πραγματικα, θελω τη βοηθεια σου....αν μπορεις να μου πεις, που εκλεισες εισητηρια, ξενοδοχεια, αυτοκινητο και γενικοτερα, πως το οργανωσες απο την Ελλαδα, θα με βοηθουσε πολυ..θελω να το οργανωσω και θα με βοηθουσες πολυ, μετα απο αυτη την φανταστικη περιγραφη που διαβασα!! φαινεται οτι ολα ηταν κανονισμενα στην εντελεια!! περιμενω νεα σου!
σε ευχαριστω πολυ σκιουρακι!!

κοιτα εισιτηρια με vueling , ryanair kai iberia απο ισπανια. ειδα και κατι προσφορες με 150 ευρω αυτες τις μερες και εφριξα που δε μπορω να τις εκμεταλευτω!!!:xmas_redface:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.531
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom