Ισπανία Κανάρια νησιά, η πρώτη μου αγάπη

Julia21r

Member
Μηνύματα
29
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Nuremberger
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Καλησπέρα και απο εμένα...αν και λίγο καθυστερημένα..μόλις διάβασα την ιστορία και ειλικρινα νοστάλγισα...τέτοιες μέρες τον προηγούμενο χρόνο ετοιμάζαμε βαλίτσες για Τενερίφη..αχ..μαγεία!Ειδικά αν έχετε παιδιά είναι ότι καλύτερο,διασκέδαση...πάρκα...πισίνες!Πολύ σύγχρονο νησί,εύκολο να το γυρίσεις και να πας σχεδόν παντού μέσα σε 10 Μέρες...

Τα είσητήρια τα έιχαμε κλέισει ένα μήνα πρίν και ήταν στην τιμή των 380 ευρώ(και επιστροφή)..με μία στάση απο Αθήνα-Μαδρίτη-Τενερίφη!!!
Δεν είναι πολύ ακριβό νησί..(μην ξεχνάμε οτι δεν υπάρχει ο Φ.Π.Α Και γυρίσαμε με κούτες απο τσιγάρα,χαχα)Για ξενεδοχεία βέβαια δεν ξέρω μιας κ πήγαμε με την R.c.a οπότε είναι το μόνο που δεν μπορώ να βοηθήσω..
Γενικά τα θεάματα και τα πάρκα είναι στη τιμή των 50 ευρω αλλά αξίζουν!!!

Σας το προτίνω ανεπιφύλαχτα και μπορώ να σας δώσω οποιαδήποτε πληροφορία μιας και τα έχω τόσο φρέσκα μες το μυαλό μου...

Καλό Καλοκαίρι σε όλους μας!!(όποιος πάαει Τενερίφη ας με πάρει κ εμένααααα):bleh: :cool:
 
Μηνύματα
20
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
MILANO
Ταξίδι-Όνειρο
HOLLYWOOD
τέλεια περιγραφή το νησί έχει enchanting landscapes είναι υπέροχο!!!
 

the Lycan

Member
Μηνύματα
215
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη...10 και σήμερα..
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
σκέφτομαι για ταξιδάκι εκεί σύντομα και ήθελα να ρωτήσω από όλα τα Κανάρια, ποιό προτείνετε ως καλύτερο για να επισκεφθούμε με κριτήρια την φυσική ομορφιά, τα αξιοθέατα και την ευκολία στη χρήση των μέσων μεταφοράς εκεί?
 

polaroid_pixie

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Καναρια νησια
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδια-Νεπαλ
Γεια σας κ απο εμενα!!!!Ειμαι νεα στο Φορουμ,και χαιρομαι που εχω την ευκαιρια να μιλησω με ανθρωπους που ταξιδευουν..!!!
Τον ιουλιο θα παω στα Καναρια(θα ξεκινησουμε απο Lanzarote και θα καταληξουμε Gran Canaria)εχω κλεισει εισιτηρια Athens-Madrid και Gran Canaria-athens αλλα μου μενει να κλεισω Madrid-Lanzarote..εχω βρει μια πτηση με Ryanair,η οποια εχει αρχικη τιμη χαμηλη ομως με ολα τα επιπροσθετα που πρεπει να πληρωσεις φτανει στα 120 ευρω...ενω η αλλη εναλλακτικη ειναι με Iberia και κοστιζει 200 ευρω...Να προτιμησω τη σιγουρια της Ιberia και να την πληρωσω 80 ευρω παραπανω?

Ευχαριστω εκ των προτερων!!!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Kάποιες μέρες του μήνα έχει και η Air Europa φθηνές τιμές (140 ΕUR).
 

anna4

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΛΤΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
πως ηταν το ταξιδι σου polaroid_pixie???σχεδιαζω και εγω τον οκτωβρη ταξιδι στην τενεριφη..αν εχεις καμια πληροφορια να μοιραστεις θα ειναι μεγαλη βοηθεια!!!!!!!
 

polaroid_pixie

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Καναρια νησια
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδια-Νεπαλ
Γεια σου Αννα!!Θα σου απαντησω για τα Καναρια νησια σε 2 και κατι εβδομαδες που θα επιστρεψω απο εκει!!!Φευγω αυριο!! :)
 

anna4

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΛΤΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
τελικά το ταξίδι στην τενερίφη έγινε ταξίδι στην ανδαλουσία!!!!!!δεν παραπονιέμαι θα είναι εξίσου ωραίο!!!!!!!!!!!!!!! θέλω να μάθω ωστόσο πως ήταν!!!!!!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.514
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom