Ιταλία Κλήση τροχαίας από Ιταλία

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Αν ξέρει κάποιος και μπορεί να βοηθήσει γιατί λίγο που κοίταξα τα ποσά είναι τρομακτικά 145+ ευρώ για 10+ πάνω από το όριο ταχύτητας
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

connosp

Member
Μηνύματα
377
Likes
812

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Θα μπορούσε για 16 χιλ παραπανω να είχαν κ 6 μηνες φυλακή λίγα τα 169....Οί Ιταλοί είναι μανούλα στο να σκίζουν τους τουρίστες στις κλήσεις και νόμιζα ότι είχα καθαρίσει γιάτι παρκαρα μόνο σε παρκινγκ κ πρόσεχα στην εθνική οδό να μην περνάω τα όρια..Τελικά την πατήσαμε μέσα στη πόλη....Αν πληρώσεις αμέσως μειώνεται το ποσό όπως ήταν στην Ελλάδα παλιότερα η μπα;
 
Last edited:

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.052
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Ο κουνιαδος μου περυσι του ηρθε κληση 185€ για 14χλμ/ωρα υπερβαση. Αν δεν το πληρωνε μεχρι τη ληξη θα επρεπε να πληρωσει τα διπλασια. Του ειχαν κρατηθει και 50€ απο το γραφειο για εξοδα μεταβιβασης των στοιχειων του στην αστυνομια.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μεχρι 40χλμ/ω ειναι 169ε
απο 40 εως 60 ειναι 532ε με παρακρατηση του διπλωματος απο 3 εως 6 μηνες
απο 60 και πανω 829ε με παρακρατηση απο 6 εως 12 μηνες
οχι ακριβως. ισχυει οτι παρεθεσα στο λινκ αρθρο 142,παρ.7 του ΚΟΚ.
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Τώρα με χίλια ζόρια μετεφρασα κάποια κομμάτια αν πληρώσεις εντός 5 ημερών είναι 118 συν δικαστικα έξοδα συν γραμματοσημα πάει 135 από 169...Το θέμα είναι ότι ο βλακας που έφτιαξε το συμβόλαιο είχε κάνει αναγραμματισμο σε διεύθυνση κ αναριθμητισμο στον τκ οπότε κλήση δεν θα έρθει ποτέ. Προσπαθώ να βγάλω άκρη με μαιλ με την τοπική αστυνομία...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1.Θα μπορούσε για 16 χιλ παραπανω να είχαν κ 6 μηνες φυλακή λίγα τα 169....
2.Αν πληρώσεις αμέσως μειώνεται το ποσό όπως ήταν στην Ελλάδα παλιότερα η μπα;
1. δεν ειναι απαραιτητα 169. το εγραψα πριν. για την ακριβεια ειναι 168-674Ε. εξαρταται το ποσο παραπανω απο 10χιλ υπερβαση του οριου υπηρξε οπως και απο την ωρα πχ. μετα τις 22.00 το ποσο εκτοξευεται.
2.μπα..
 

pipis78

Member
Μηνύματα
67
Likes
475
Επόμενο Ταξίδι
Dubai
Καλησπέρα σε όλους. Να καταθέσω και εγώ την εμπειρία μου. Έχω οδηγήσει σε Γαλλία, Πορτογαλία, Γερμανία, Ισπανία, Βουλγαρία, Ταυλάνδη, Βουλγαρία, ΗΠΑ και Ιταλία. Ε από την Ιταλία και μόνο, πάντα μου έρχονται κλήσεις είτε για υπέρβαση ορίου ταχύτητας, είτε παράνομο παρκάρισμα, είτε είσοδος σε ιστορικό κέντρο, είτε για παράβαση διοδίων.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Καλησπέρα σε όλους. Να καταθέσω και εγώ την εμπειρία μου. Έχω οδηγήσει σε Γαλλία, Πορτογαλία, Γερμανία, Ισπανία, Βουλγαρία, Ταυλάνδη, Βουλγαρία, ΗΠΑ και Ιταλία. Ε από την Ιταλία και μόνο, πάντα μου έρχονται κλήσεις είτε για υπέρβαση ορίου ταχύτητας, είτε παράνομο παρκάρισμα, είτε είσοδος σε ιστορικό κέντρο, είτε για παράβαση διοδίων.

για να καταλάβω, οι κλήσεις σου έρχονται παράτυπα ενώ δεν έκανες καμία από τις παραβάσεις που αναφέρεις;;
 

Pel

Member
Μηνύματα
748
Likes
3.805
Ονειρεμένο Ταξίδι
Και πού δεν θέλω;
Χωρίς εννοείται να προτρέπω κανέναν στην παρανομία, απλά σημειώνω ότι ξέρω άνθρωπο που, έχοντας μπει στην λωρίδα έκτακτης ανάγκης σε ιταλική εθνική επειδή λόγω μποτιλιαρίσματος έχανε το αεροπλάνο, με το που γύρισε Ελλάδα ακύρωσε την πιστωτική του.
 

pipis78

Member
Μηνύματα
67
Likes
475
Επόμενο Ταξίδι
Dubai
για να καταλάβω, οι κλήσεις σου έρχονται παράτυπα ενώ δεν έκανες καμία από τις παραβάσεις που αναφέρεις;;
Εκτός της κλήσης παραβίασης διοδίων στο Μιλάνο, που την έχω κάνει την πατάτα και μπορώ να επιβεβαιώσω, όλες τις υπόλοιπες δε μπορώ να ξέρω. Πάντως σε όλες τις χώρες η οδηγική μου συμπεριφορά είναι η ίδια.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.661
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom