Κροατία Μαυροβούνιο Κροατία, Μαυροβούνιο

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
Όπως προείπα Θανάση δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα με το να βρω τρόπο επικοινωνίας μαζί τους καθώς πιστεύω ότι βρήκα αυτό που με ενδιέφερε. Επίσης εψαχνα μόνο στην σελίδα της Avis Dubrovnik στην οποία δεν έχει κάτι τέτοιο και σε αυτά που έστειλες εσύ μπορείς να στείλεις στο γραφείο της στο Zagreb, όχι στο Dubrovnik.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
στο Ζάγκρεμπ είναι τα κεντρικά της AVIS και σίγουρα θα ξέρουν τις νομοθεσίες
 

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
Ναι, για το συγκεκριμένο ερώτημα είμαι σίγουρη ότι παντού στην Κροατία τα ίδια θα ισχύουν.Απλά στην σελίδα που κοίταζα εγώ δεν είχε κάτι τέτοιο και ένοιωσα ότι πήγες να μου την πεις χωρίς λόγο κιόλας:cool: Οπως και να χει σε ευχάριστω,είδη έστειλα ένα mαil και ελπίζω να μου απαντήσουν για να το πω κι εδω μέσα να ξέρουν όσοι ψάχνονται για κάτι τέτοιο!
 

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
Μου απάντησαν σήμερα από την Αvis Κροατίας ότι επιτρέπουν το ταξίδι σε Μαυροβούνιο και Βοσνία που ρώτησα συγκεκριμένα:)
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
λογικό να επιτρεπόταν για Βοσνία, μιας και περνάς ένα μικρό μέρος της Βοσνίας από Σπλιτ για Ντουμπρόβνικ ;)
 

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
Σωστόοος:)Απλά το έγραψα για να είναι ξεκάθαρο πια και με επίσημη απάντηση σε όσους ενδιαφέρονται:)
 

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
Καλησπέρα σε όλους! Θέλω μία βοήθεια σχετικά με τα έγγραφα που θα πρέπει να έχω για να ταξιδέψω το καλοκαίρι σε Κροατία και απο εκεί σε Μαυροβούνιο και Βοσνία. Απ'όσο διάβασει εδώ μέσα η ταυτότητα νέου τύπου με λατινικούς χαρακτήρες αρκούν για την είσοδό μου και στις 3 χώρες.Σωστά;
Επίσης θα νοικιάσουμε αυτοκίνητο απ΄το Dubrovnik για να πάμε προς Μαυροβούνιο και Βοσνία, χρειάζεται Πράσινη κάρτα για το αυτοκίνητο για την είσοδό μας σε αυτές τις χώρες; Γνωρίζετε αν χρειαζόμαστε γενικά κάποια άλλα έγγραφα για αυτές τις χωρες τόσο για εμάς όσο και για το αυτοκίνητο; Ευχαριστώ!!
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.328
Likes
3.468
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Αν νοικιασετε αυτοκίνητο, θα σας ενημερώσει η εταιρεία αν μπορεί το αυτοκίνητο να βγει εκτός κροατιας --- εξαρτάται απτην εταιρεία, τον τύπο αυτοκινήτου, κ τις χώρες που θέλετε να πάτε
 

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
Αν νοικιασετε αυτοκίνητο, θα σας ενημερώσει η εταιρεία αν μπορεί το αυτοκίνητο να βγει εκτός κροατιας --- εξαρτάται απτην εταιρεία, τον τύπο αυτοκινήτου, κ τις χώρες που θέλετε να πάτε
Θα νοικιασουμε απ την Budget και λεει οτι μπορεισ να ταξιδεψεισ σε αυτεσ τισ 2 χωρεσ που θελουμε.Αυτο που δεν γνωριζουμε ειναι αν το αυτοκινητο χρειαζεται πρασινη καρτα για να παει σε αυτεσ τισ χωρεσ ή το καλυπτει η ασφαλεια που εχει με την ενοικιαση του.Γνωριζεισ μηπωσ τι ισχυει,γιατι εχω στειλει στην εταιρεια αλλα δεν μου απανταει.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
νομίζω ότι από τη στιγμή που σου λέει η εταιρεία ότι το αμάξι μπορεί να βγει από τη χώρα,είναι αυτονόητο ότι θα έχει πράσινη κάρτα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.403
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom