Κροατία Μαυροβούνιο Κροατία, Μαυροβούνιο

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Δυστυχώς είναι υψηλή τουριστική περίοδος και η περιοχή κατακλύζεται από ιταλούς
Εμείς πριν κάμποσα χρόνια, είχαμε κλείσει δωμάτιο εκτός της παλιάς πόλης του Ντουμπρόβνικ (χρειαζόσουν αμάξι για να παρκάρεις κοντά στις πύλες της κι αυτό ακόμα ήταν λόττο από την πολλή κίνηση). Νομίζω αν κάνετε αναζήτηση για ενοικιαζόμενα δωμάτια κάτι θα βρείτε
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
αν μπορείς καποια στιγμή δώσε πληροφορίες εδώ η σε μήνυμα...ναι θα εχει πολύ τουρισμο hydronetta...
 

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
Κάτι θα βρω να κλείσω σε προσιτή τιμή πιστεύω.. Ναι βλέπω πολλά διαμερίσματα είναι η αλήθεια. Έχω να ρίξω πολύ ψάξιμο!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.613
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Για την ενοικίαση διαμερισμάτων στο Dubrovnik ή μάλλον έξω από το Dubrovnik: προσοχή στην ανηφόρες και στα σκαλιά! Εμείς μέναμε σε ένα που είχε εξοντωτική πρόσβαση. Ξεχνάγαμε κάτι, φωτογραφική μηχανή, λεφτά οτιδήποτε και λέγαμε δεν πειράζει. Και όπως προαναφέρθηκε η λύση του αυτοκίνητου για τη μεταφορά από το διαμέρισμα στα τείχη δεν είναι και η καλύτερη.
Επίσης για την οργάνωση του ταξιδιού:νομίζω ότι αν θέλεις να γυρίσεις λίγο την περιοχή και δεδομένου ότι θα νοικιάσεις και αυτοκίνητο, είναι δύσκολο να έχει ως μοναδικό ορμητήριο το Dubrovnik. Ιδίως αν επισκεφτείς κάποιο από τα μεγάλα νησιά που προτάθηκαν ή το Split κτλ.
 

Evmenis

Member
Μηνύματα
162
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
london baby
Προσοχη.
Επειδη το ειχα ψαξει ακριβως για ντουμπροβνικ ισως εχετε προβλημα με την ενοικιαση αυτοκινητου αν θελετε να δειτε το μαυροβουνιο και την βοσνια.

Οι περισσοτερες ασφαλειες ΔΕΝ καλυπτουν το περασμα συνορων σε χωρες εκτος ΕΕ και αναγραφεται καθαρα στους ορους ,αν σκεφτεστε σοβαρα να κλεισετε τσεκαρετε πρωτα το αμαξι.
 

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
Εγώ που κοίταξα για την Avis δεν είδα να αναφέρεται κάτι τέτοιο. Αναφέρει τις χώρες στις οποίες δεν επιτρέπεται να ταξιδέψεις με το αμάξι, ανάμεσα στις οποίες είναι η χώρα μας, η Τουρκία, η Αλβανία και άλλες, αλλάδεν είδα πουθενά Βοσνία και Μαυροβούνιο..
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
αυτό για την avis που το ειδες? γιατί εγώ είδα αυτό...

CROSS BORDER RENTALS
aeixnbeweb01.rent_at_avis.com_avisonline_terms.nsf_dotted_line_3columns.gif


For travelling outside Croatia special conditions apply. The entry into some countries with an Avis vehicle is not allowed. Information will be given at time of check out, and these conditions will also be printed on the Rental Agreement.
 
Last edited by a moderator:

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.011
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
προσπάθησε απο το pamediakopes!!!!να ευλογήσουμε και λιγο τα γένια μας....
για πες βρε μαρίαζ τα εκλεισες τελικά?

θα μπορούσε καποιος που εχει ταξιδέψει στην περιοχή των Δαλματικών ακτών να μας πεί πως να οργάνωθεί ενα ταξίδι 6 η 8 ημερών, μιλώ για καθαρές ημέρες..με την προυπόθεση οτι προσγειώνεται κάποιος στο dubrovnik και θα νοικιάσει αυτοκίνητο?
σας ευχαριστώ, θα βοηθήσετε και έμενα να αποφασίσω!!!
2-3 μέρες Μαυροβούνιο, 2 μέσα στο Dubrovnik, 1 ημερήσια Μόσταρ (Βοσνία), και οι υπόλοιπες στα Κροατικά νησιά ή/και στο Σπλιτ. Όλα αυτά, με όποια σειρά προτιμάς.
Για το Μαυροβούνιο, η καλύτερη βάση είναι νομίζω το Kotor.
Στο Dubrovnik, καλύτερα να μένεις εντός των τειχών, αλλά αυτό σημαίνει ότι καλύτερα να μην έχεις αυτοκίνητο εκείνες τις μέρες...
 

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
Κάνε αναζήτη στο google για Avis Dubrovnik και εκεί που θα σου βγάλει Avis Locations (που έχει το αεροδρόμιο και το κέντρο πόλης) επέλεξε από πού θες να νοικιάσεις και θα σου βγάλει διάφορες πληροφορίες μεταξύ των όποίων και:

Travel Into Other Countries
Cross border rentals allowed into most European countries with all car groups except cross border rentals are NOT permitted into (see below) - Even if returning to Croatia.



Albania
Belarus
Bulgaria
Estonia
Greece
Latvia
Lithuania
Macedonia
Moldavia
Poland
Romania
CIS
Slovak Republic
Turkey
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Αντί να ψάχνεστε στα ψιλά γράμματα, γιατί δεν στέλνετε ένα μέιλ στην AVIS dubrovnik με ξεκάθαρο αίτημα: μπορώ να χρησιμοποιήσω το αμάξι στην Βοσνία και το Μαυροβούνιο;;;
 

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
Λες να μην το έχω σκεφτεί; Αλλά πρώτον βρήκα μέσα στο ίδιο το σαιτ αυτό που έγραψα στο προηγούμεο ποστ που μου φαίνεται αρκετά ξεκάθαρο, και δευτερον δεν έχω δει πουθενά μέσα στην ιστοσελίδα ένα ριμάδι e mail για να επικοινωνήσες ,Αν βρεις εσύ κάτι τέτοιο πές το και σε εμάς που ψαχνόμαστε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom