Κροατία Μαυροβούνιο Κροατία, Μαυροβούνιο

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
Μετα από πάααρα πολύ ψάξιμο βρήκα τους όρους της εταιρείας για την Κροατία στο ιντερνετ. Λέει ότι επισκέπτεσαι τις συγκεκριμένες χώρες αλλά πρέπει να πληρώσεις μία έξτρα ασφάλεια για εκει 25Ε.. Τέλος πάντων, μικρό το κακό.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.091
Likes
23.855
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Μετα από πάααρα πολύ ψάξιμο βρήκα τους όρους της εταιρείας για την Κροατία στο ιντερνετ. Λέει ότι επισκέπτεσαι τις συγκεκριμένες χώρες αλλά πρέπει να πληρώσεις μία έξτρα ασφάλεια για εκει 25Ε.. Τέλος πάντων, μικρό το κακό.
Έχω νοικιάσει πολλές φορές αυτοκίνητο από Γερμανία και ταξίδεψα σε αρκετές γειτονικές χώρες (Γαλλία, Ελβετία, Ολλανδία, Βέλγιο, Λουξεμβούργο, Τσεχία) και ποτέ δε μου ζητήθηκε έξτρα ασφάλεια.
Δε γνωρίζω τι ισχύει στην Κροατία και για ποιο λόγο σας ζητάνε την ασφάλεια αυτή.
 

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
Ούτε κι εγώ ξέρω για ποιό λόγο τη ζητάνε, απλά λέει ότι για τις συγκεκριμένες χώρες που σε αφήνουν να πας, χρειάζεται να αγοράσεις αυτή την ασφάλεια για να είμαστε και εκεί καλυμένοι. Κάπου διάβασα στο ίντερνετ ότι οι εταιρείες ενοικίασης στην Κροατία προσπαθούν να σου πουλήσουν τέτοια ασφάλεια για αυτές τις χώρες χωρίς στην πραγματικότητα να χρειάζονται, δηλαδή δεν θα σου ζητηθούν ποτέ στα σύνορα κλπ. Αλλά για να είμαστε ήσυχοι, αφού το λέει στους όρους, θα την πάρουμε αφου πρόκειται για 25Ε, όχι ότι τα έχουμε για πέταμα αλλά τέλος πάντων.. Γι' αυτό ρώτησα αν κάποιος έχει τέτοια εμπειρία απ'τις συγκεκριμένες χώρες να έπαιρνα μία δεύτερη γνώμη.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.809
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom