Τουρκία Κωνσταντινούπολη πληροφορίες

DimiBiri

Member
Μηνύματα
292
Likes
921
Επόμενο Ταξίδι
Pending...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Δηλαδή δεν έχεις πρόσβαση σε όλα τα σημεία που είχες και όταν λειτουργούσε ως μουσείο; Επίσης ξέρει κανείς που πήγε πρόσφατα τι ώρες είναι οι προσευχές τους;;; Ευχαριστώ!
Να διευκρινίσω ότι πήγα χωρίς ξεναγό και δεν ξέρω αν θα ήταν διαφορετικά αν είχα κάποιον Μαζί..... Δεν είχα πρόσβαση στο γυναικωνιτη. Επίσης η πλειοψηφία των ψηφιδοτων είναι καλυμμένη με κάτι τεντοπανα. Το πανέμορφο πάτωμα καλυμμένο με βεραμαν μοκέτα. Ο προναος έχει στους τοίχους θήκες για παπούτσια. Προσωπικά έχοντας πάει και όταν ήταν ακομα μουσείο μπορώ να σου πω ότι δε βλεπεις ούτε το 1/3 των όσων έχει να προσφέρει.

Υγ. Οι ώρες τις προσευχης δεν ξέρω ποιες είναι αλλά και πάνω τους να πέσετε δε διαρκούν πολύ.
 
Last edited by a moderator:

gkalla

Member
Μηνύματα
1.228
Likes
6.650
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Έτσι ακριβώς όπως λένε οι προλαλήσαντες. Απογοητευτικό το θέαμα.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.996
Likes
12.067
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Προσωπικά έχοντας πάει και όταν ήταν ακομα μουσείο μπορώ να σου πω ότι δε βλεπεις ούτε το 1/3 των όσων έχει να προσφέρει.
Ακριβώς, είναι η μέρα με τη νύχτα σε σχέση με την περίοδο που ήταν μουσείο. Πλέον είναι ένα τζαμί που δεν αξίζει εσωτερικά η επίσκεψη αν δεν θέλεις να προσευχηθείς.
 

Efi.k

Member
Μηνύματα
11
Likes
35
Να διευκρινίσω ότι πήγα χωρίς ξεναγό και δεν ξέρω αν θα ήταν διαφορετικά αν είχα κάποιον Μαζί..... Δεν είχα πρόσβαση στο γυναικωνιτη. Επίσης η πλειοψηφία των ψηφιδοτων είναι καλυμμένη με κάτι τεντοπανα. Το πανέμορφο πάτωμα καλυμμένο με βεραμαν μοκέτα. Ο προναος έχει στους τοίχους θήκες για παπούτσια. Προσωπικά έχοντας πάει και όταν ήταν ακομα μουσείο μπορώ να σου πω ότι δε βλεπεις ούτε το 1/3 των όσων έχει να προσφέρει.

Υγ. Οι ώρες τις προσευχης δεν ξέρω ποιες είναι αλλά και πάνω τους να πέσετε δε διαρκούν πολύ.
Μάλιστα ... Απογοήτευση δηλαδή... Ευχαριστώ για την απάντηση !
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
Μάλιστα ... Απογοήτευση δηλαδή... Ευχαριστώ για την απάντηση !
Όχι απογοήτευση.
Κατά τη γνώμη μου πρέπει να πας με ξεναγό (όχι με γκρουπ) που θα σου δείξει πολλά που δεν φαίνονται με πρώτη ματιά. Εμάς μας ξενάγησε επί 2,5 ώρες.
Πρόσβαση στον γυναικωνίτη δεν επιτρέπεται.
 

Efi.k

Member
Μηνύματα
11
Likes
35
Όχι απογοήτευση.
Κατά τη γνώμη μου πρέπει να πας με ξεναγό (όχι με γκρουπ) που θα σου δείξει πολλά που δεν φαίνονται με πρώτη ματιά. Εμάς μας ξενάγησε επί 2,5 ώρες.
Πρόσβαση στον γυναικωνίτη δεν επιτρέπεται.
Ποιον ξεναγό είχατε;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.554
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Υπερβολή το 2,5 ώρες ακόμα και μαζί με τον γυναικωνίτη. Όμως σίγουρα τη δούλεψε την αμοιβή του
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
Υπερβολή το 2,5 ώρες ακόμα και μαζί με τον γυναικωνίτη. Όμως σίγουρα τη δούλεψε την αμοιβή του
Δεν επρόκειτο για ξερή ξενάγηση αλλά και ερωταπαντήσεις υπό μορφή συζήτησης.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.996
Likes
12.067
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Όχι απογοήτευση.
Κατά τη γνώμη μου πρέπει να πας με ξεναγό (όχι με γκρουπ) που θα σου δείξει πολλά που δεν φαίνονται με πρώτη ματιά. Εμάς μας ξενάγησε επί 2,5 ώρες.
Πρόσβαση στον γυναικωνίτη δεν επιτρέπεται.
2,5 ώρες; Την τελευταία φορά που πήγα άντεξα 2,5 λεπτά μετρημένα με το ρολόι. Κι αυτά περισσότερο για να βγάλω και να ξαναβάλω τα παπούτσια.
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
2,5 ώρες; Την τελευταία φορά που πήγα άντεξα 2,5 λεπτά μετρημένα με το ρολόι. Κι αυτά περισσότερο για να βγάλω και να ξαναβάλω τα παπούτσια.
Δεν είχα καμία αμφιβολία...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.827
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom