Τουρκία Κωνσταντινούπολη

Hope.19

Member
Μηνύματα
21
Likes
6
Πότε με το καλό ταξιδεύετε Hope.19; Εμείς φεύγουμε Πέμπτη και αγχώθηκα λίγο με τα επεισόδεια. Έχουμε κάποιον εκεί για άμεση ανταπόκριση;
κ εμεις Πεμπτη παμε.... κ στην Αθηνα ειχα τυχει τα επεισοδια τοτε με τον Αλεξη...στην τηλεοραση εδειχναν πως ηρθε το τελος, στην Αθηνα εγιναν οι μεγαλες φασαριες ομως μετα απο πολλλεεεες μερες.. τα μμε τα παραφουσκωνουν ολα... οσο για τον σεισμο...αν ειναι να σε βρει θα σε βρει.... σεισμογενεις χωρες ειμαστε, τι να κανουμε????
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Παιδιά εδώ δεν έχω ιδέα τι συμβαίνει. Χθες πάντως τρώγαμε κανονικά γλυκό στο inci και στην istiklal είχαν διαδηλώσεις... Βέβαια όταν θελήσαμε να φύγουμε που δεν καθίσαμε και όσο θέλαμε, φύγαμε με ταξί. Στο Sultanahmet είχαν πάλι κάτι οι Σύριοι, αλλά στο εντελώς ειρηνικό. Βέβαια δεν ξέρω πώς θα εξελιχθούν τα πράγματα στην Ταξίμ, άλλα το πολύ πολύ αποφεύγετε την περιοχή.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά
Παιδιά εδώ δεν έχω ιδέα τι συμβαίνει. Χθες πάντως τρώγαμε κανονικά γλυκό στο inci και στην istiklal είχαν διαδηλώσεις... Βέβαια όταν θελήσαμε να φύγουμε που δεν καθίσαμε και όσο θέλαμε, φύγαμε με ταξί. Στο Sultanahmet είχαν πάλι κάτι οι Σύριοι, αλλά στο εντελώς ειρηνικό. Βέβαια δεν ξέρω πώς θα εξελιχθούν τα πράγματα στην Ταξίμ, άλλα το πολύ πολύ αποφεύγετε την περιοχή.
Ε, το αλλο Σαββατο θα ξαναπανε στην πλατεια για πορεια..Τι να κανουν και αυτοι.?..Ερντογαν δεν θελουν και ομως αυτός βγαινει.... :p
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Ερντογάν στην πόλη, αλλού πίνουν νερό στο όνομά του και ποσώς τους αγγίζουν τα σκάνδαλα
 

Hope.19

Member
Μηνύματα
21
Likes
6
κ εμεις Πεμπτη παμε.... κ στην Αθηνα ειχα τυχει τα επεισοδια τοτε με τον Αλεξη...στην τηλεοραση εδειχναν πως ηρθε το τελος, στην Αθηνα εγιναν οι μεγαλες φασαριες ομως μετα απο πολλλεεεες μερες.. τα μμε τα παραφουσκωνουν ολα... οσο για τον σεισμο...αν ειναι να σε βρει θα σε βρει.... σεισμογενεις χωρες ειμαστε, τι να κανουμε????
Ε, το αλλο Σαββατο θα ξαναπανε στην πλατεια για πορεια..Τι να κανουν και αυτοι.?..Ερντογαν δεν θελουν και ομως αυτός βγαινει.... :p
Το αλλο Σαββατο λοιπον θα κλειστω στο jενοδοχειο αμα χρειαστει...;) Παιδια τι να κανω με τα χρηματα? Εγω σκεφτηκα να βαλω αρκετα στην καρτα μου (visa της alpha bank) για τα εστιατορια κλπ κ να κανω συναλλαγμα 300ε περιπου γιατι μου λενε στα παζαρια κλπ θελουν λιρες.. τι λετε?
 

olgaki

Member
Μηνύματα
28
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινουπολη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τόκυο
Χαίρετε κ απο μένα.
Έκλεισα για να πάω στην Πόλη την επόμενη εβδομαδα( πρώτα ο Θεός) με τα 3 μικρά παιδάκια μου.
Το ξενοδοχειο ειναι το grand hotel halic αν το γνωρίζει κανείς σας κ θελω τις εξής πληροφοριες:
- Επειδή τα 2 παιδιά ειναι μωρα διδυμα κ θα κινούμαστε παντού με το καρότσι, στις σταςεις μετρό υπάρχει ασανσέρ για να ανεβοκατεβαινουμε έτσι;
-Επίσης μια istanbul card μεχρι τι αριθμό ατόμων εξυπηρετεί;
Ευχαριστώ πολυ.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Χαίρετε κ απο μένα.
Έκλεισα για να πάω στην Πόλη την επόμενη εβδομαδα( πρώτα ο Θεός) με τα 3 μικρά παιδάκια μου.
Το ξενοδοχειο ειναι το grand hotel halic αν το γνωρίζει κανείς σας κ θελω τις εξής πληροφοριες:
- Επειδή τα 2 παιδιά ειναι μωρα διδυμα κ θα κινούμαστε παντού με το καρότσι, στις σταςεις μετρό υπάρχει ασανσέρ για να ανεβοκατεβαινουμε έτσι;
-Επίσης μια istanbul card μεχρι τι αριθμό ατόμων εξυπηρετεί;
Ευχαριστώ πολυ.
Το ξενοδοχείο σου δεν έχει και τις super κριτικές, αλλά είναι σε αρκετά καλό σημείο, με τη στάση Sishane του μετρό να είναι πολύ κοντά. Η συγκεκριμένη στάση έχει σίγουρα ασανσέρ, το θυμάμαι, θεωρώ ότι και με τις υπόλοιπες δε θα έχεις θέμα.
Η Istanbulkart αν θυμάμαι σωστά είναι για μέχρι 5 άτομα
 

olgaki

Member
Μηνύματα
28
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινουπολη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τόκυο
Ευχαριστώ για την απάντηση.
Ξέρει κανείς τι γίνεται τώρα στην Πόλη με τις πλημμύρες που δείχνει η τηλεόραση;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.692
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom