Τουρκία Κωνσταντινούπολη

Marilou!!!

Member
Μηνύματα
119
Likes
170
Απο την Πόλη με @Vegerazaros μια φώτο πειρασμός από το Inci για όλους όσους τη νοσταλγούν κ όλους που ετοιμάζεστε να την επίσκεφτείτε... εξαιρετικά αφιερωμένη στον @greco που μας έδωσε τις καλύτερες ευχές του για το ταξίδι μας!
 

Attachments

Dimitris-D

Member
Μηνύματα
73
Likes
33
Απο την Πόλη με @Vegerazaros μια φώτο πειρασμός από το Inci για όλους όσους τη νοσταλγούν κ όλους που ετοιμάζεστε να την επίσκεφτείτε... εξαιρετικά αφιερωμένη στον @greco που μας έδωσε τις καλύτερες ευχές του για το ταξίδι μας!
------------
Που βρίσκετε τελικά αυτο το περιβόητο Inci βρε Μαριλού?
Είναι όντως καπου στο τεταρτο στενό κατεβαίνοντας την Ιστικλαλ απο Τακσιμ προς Γαλατά? Για δωσε μας καμμιά κατευθυνση
Καλά να περνάτε!
 

pgouv

Member
Μηνύματα
37
Likes
8
Ελπιζω να μη κάνετε ban.
Πέρα απο το internet και μερικά καλά site που υπάρχουν με πληροφορίες ,αλλά και όσα υπάρχουν σε αυτό το forum που είναι μοναδικά , πιστεύω πως ένας οδηγός βοηθάει πολύ. Εγώ έχω αυτό που υπάρχει και στα ελληνικά

http://www.amazon.co.uk/DK-Eyewitness-Travel-Guide-Istanbul/dp/1409329259/ref=dp_ob_image_bk

Οι πληροφορίες είναι συνοπτικά έχει σχέδια αναλυτικά για πολλά πράγματα (αγια σοφια,παλάτια, τζαμιά με περιγραφές τί είναι το καθετι). Είναι με συνοπτικό τρόπο και είναι δυσκολο να τα βρει κανείς. Πχ στο τοπκαπι έχει περιγραφικά όλο το κήπο έξω απο το παλάτι, μέσα στο παλάτι και το χαρέμι. Σου έχει ακόμα και που είναι το πατριαρχείο , ακόμα και το inci που αναφέρθηκε πιο πάνω και διάφορες πληροφορίες.

Μπορεί να έχει κανα 20ρικο αλλά γλιτώνει χρόνο ,όπως και άλλοι οδηγοί.

Απο την Πόλη με @Vegerazaros μια φώτο πειρασμός από το Inci για όλους όσους τη νοσταλγούν κ όλους που ετοιμάζεστε να την επίσκεφτείτε... εξαιρετικά αφιερωμένη στον @greco που μας έδωσε τις καλύτερες ευχές του για το ταξίδι μας!
Φαίνεται τέλειο. Χορταίνεις όμως ή είναι αέρας όπως είπε καποιος και θες 7 τέτοια :D
 
Last edited by a moderator:

Dimitris-D

Member
Μηνύματα
73
Likes
33
Φαίνεται τέλειο. Χορταίνεις όμως ή είναι αέρας όπως είπε καποιος και θες 7 τέτοια :D
Καλημέρα
Εσείς βρε έχετε εκεί στην γειτονιά σου τον Ανδριά με το καλύτερο προφιτερόλ του κόσμου όλου οπότε στο Inci αν φαμε μόνο για την σύγκριση θα το κάνουμε

http://www.worldweatheronline.com/Istanbul-weather/Istanbul/TR.aspx?day=20&tp=1
 
Last edited by a moderator:

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Καμία σχέση. Το προφιτερόλ του Inci είναι κάπως άγλυκο και πολύ ελαφρύ. Πράγματι για να το ευχαριστηθείς θες 3-4.:D Του Ανδριά είναι τούμπανο.
@Marilou!!! και @Vegerazaros σας ζηλεύω! Καλά να περνάτε κορίτσια!
 

Dimitris-D

Member
Μηνύματα
73
Likes
33
Φίλε μου εσείς εκεί στην όμορφη Σαλονίκη γενικώς δεν έχετε να ζηλέψετε σχεδόν τίποτα ουτε από φαγητά ουτε από γλυκά
Ενας φίλος που ανεβοκατεβαίνει συχνά με εφοδιάζει και ξερω τις νοστιμιές και τις γλύκες σας
Σίγουρα από ζαχαροπλάστη σε ζαχαροπλάστη οι συνταγες και οι γευσεις διαφέρουν
Αν δεν έχεις δοκιμάσει το προφιτερόλ του Ανδριά συγκεκριμένα να το κάνεις αν κατεβεις Αθήνα
Η γνώμη μου η ταπεινή είναι παραδειγματος χάριν ότι όσο κι αν χτυπιούντε οι Αθηναίοι να φτιάξουν τρίγωνα σαν τα δικά σας δεν θα ειναι ποτέ
Ε καπως έτσι πιστευω και για το προφιτερόλ
Δεν βαριέσαι όμως κοντός ψαλμός αληλλούια μεθαυριο φευγουμε κι ελπίζουμε να το δοκιμασουμε
Τέλος περί ορέξεως ο καθείς μας με τα γουστα του σε κουβέντα να βρισκόμαστε να λέμε και καμμια καλημέρα εστω και για προφιτερόλ
Αντε και με εκανες να μου τρέξουν τα σάλια φέρνοντας στο μυαλό μου την Θεσσαλονίκη
 

pgouv

Member
Μηνύματα
37
Likes
8

marilounaxos

Member
Μηνύματα
91
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Απο την Πόλη με @Vegerazaros μια φώτο πειρασμός από το Inci για όλους όσους τη νοσταλγούν κ όλους που ετοιμάζεστε να την επίσκεφτείτε... εξαιρετικά αφιερωμένη στον @greco που μας έδωσε τις καλύτερες ευχές του για το ταξίδι μας!
Τι μας κανεις!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.632
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom