Γενικά Λάθος Καταχώριση Στοιχείων

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Δηλαδή θα τον αφήσουν;;;;
Πετάει εντός Σέγκεν. Την ταυτότητα θα τη δουν μόνο στις πύλες, και κανείς δε θα το συγκρίνει με την καταχωρημένη ταυτότητα. Άλλο θέμα έχει: Ότι οι ταυτότητες από "Φ" έχουν σταματήσει να εκδίδονται πάνω από τα 15 χρόνια που προβλέπεται, οπότε εδώ και χρόνια είχε την υποχρέωση να την αλλάξει. Μπορεί κάποιος να του την πει.

Παρεμπιπτόντως, δεν πετάτε Βρυξέλλες. Πετάτε Σαρλερουά. Μια πόλη του μεγέθους της Πάτρας.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Έτσι έτσι Σαρλερουά. Ας πούμε ότι περνάει από Θεσσαλονίκη. Από Βρυξέλλες για Πράγα περνά;;
Για όλες τις πτήσεις απάντησα. Υποθέτω και η επιστροφή είναι από τον ίδιο δρόμο;
 

konstantin59

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας, στην προσπάθειά μου να να κλεισω 2 εισηυτήρια για ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ με RYANAIR δήλωσα στοιχεία επιβατών με ελληνικούς χαρακτήρες....Αυτό έγινε γιατί Η πλατφόΡμα έκανε δεκτά - χωρίς να μου αρνηθεί ή να μετετρέψει τους ελληνικούς χαρκτήρες σε λατινικούς, όπως γίνεται λχ στην aegean...Ξέρει κάποιος να μου απαντήσεις αν θα έχω πρόβλημα; Τι μπορώ να κάνω; Ευχαριστώ...
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Μπες στο chat και ζητα να σου τα αλλάξουν. Νομιζω πως εχει ξανασυμβεί σε ατομο εδω στο φορουμ και το διορθωσαν...
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.570
Likes
12.756
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Μέσα σε 48 ώρες από την ημερομηνία κράτησης θα σου κάνουν αλλαγές στο όνομα δωρεάν . Αν περάσει το 48ωρο θα χρεωθείς την 100αρα.....Οπότε γρήγορα στο chat!
 

Louk@S

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Παιδιά sos θα πεθάνω από το άγχος. Έκλεισα πτήση , έγραψα όνομα στα ελληνικά και στο τσεκ ιν μου έβγαλε ένα λάθος στο όνομα και ένα στο επίθετο από μετατροπή στα αγγλικά , τι κάνω ; Επίσης το έχω γράψει και σε άλλα εισιτήρια !
 

Nikoskaloy

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Καλησπέρα σας, έχω ενα προβλημα με τη ryanair . Εχω κλεισει one-way ταξιδι απο Αθηνα για Βουδαπεστη. Οταν εκανα την αγορά εβαλα τα στοιχεία μου με ελληνικούς χαρακτήρες οπως αναγράφονται στη ταυτοτητα. Δεν μου εβγαλε τοτε καποιο σφάλμα. Στη κάρτα επιβίβασης στο app στο κινητό μου μου έχει σωστά το όνομα μου με ελληνικούς χαρακτήρες . Οταν μπήκα στη ryainair.com για να εκτύπωσω το εισητήριο για σιγουριά μου βγάζει τελειως λαθος το ονομα μου, οπως απο ''Νικόλαος" σε "Niklaos" και ακομα χειροτερα το επίθετο μου. Ξερετε αν θα έχω πρόβλημα; το μονο ενθαρρυντικό είναι ότι γυρνάω με Aegean που εκεί δε θα έχω πρόβλημα .


.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.600
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλησπέρα σας, έχω ενα προβλημα με τη ryanair . Εχω κλεισει one-way ταξιδι απο Αθηνα για Βουδαπεστη. Οταν εκανα την αγορά εβαλα τα στοιχεία μου με ελληνικούς χαρακτήρες οπως αναγράφονται στη ταυτοτητα. Δεν μου εβγαλε τοτε καποιο σφάλμα. Στη κάρτα επιβίβασης στο app στο κινητό μου μου έχει σωστά το όνομα μου με ελληνικούς χαρακτήρες . Οταν μπήκα στη ryainair.com για να εκτύπωσω το εισητήριο για σιγουριά μου βγάζει τελειως λαθος το ονομα μου, οπως απο ''Νικόλαος" σε "Niklaos" και ακομα χειροτερα το επίθετο μου. Ξερετε αν θα έχω πρόβλημα; το μονο ενθαρρυντικό είναι ότι γυρνάω με Aegean που εκεί δε θα έχω πρόβλημα .


.
Καλημέρα. Προφανώς πρέπει να επικοινωνήσεις μέσω chat με την ryanair. Διάβασε και τα μηνύματα πιο πάνω για να πάρεις μια ιδέα. Μάλλον έχεις πρόβλημα.

Δηλαδή και στην aegean έκλεισες το εισιτήριο με ελληνικούς χαρακτήρες στο ονοματεπώνυμο;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom