Γενικά Λάθος Καταχώριση Στοιχείων

AERAS

Member
Μηνύματα
759
Likes
1.118
καλημερα!! εχω κλεισει ενα αεροπορικο εισιτηριο απο Στουτγκαρδη για θεσσαλονικη κ εβαλα αναποδα τ ονοματεπωνυμο!! θα εχω προβλημα?

με aegean
Έχει τύχει και σε εμένα αυτό όταν πήγα Κωνσταντινούπολη αλλά δεν θυμάμαι εταιρία. Δεν είχα θέμα. Παραξενευτηκαν σε κάθε έλεγχο οι υπάλληλοι αλλά όλα κομπλέ. Αν όμως το είχα εντοπίσει πριν το ταξίδι θα είχα ενημερώσει την αεροπορική.
 

connosp

Member
Μηνύματα
377
Likes
812
καλημερα!! εχω κλεισει ενα αεροπορικο εισιτηριο απο Στουτγκαρδη για θεσσαλονικη κ εβαλα αναποδα τ ονοματεπωνυμο!! θα εχω προβλημα?

με aegean
;Εχω ταξιδέψει τουλάχιστον 3 φορές με ανάποδα τα ονόματα με Ryanair χωρίς πρόβλημα.
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
506
Likes
837
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
εχω κανει ΛΑΘΟΣ καταχωρηση εισητηριου στα μέλη ως Εφηβος εναν απο τους 4 επιβατες αντι για ΘΕΣΗ Παιδι και εχω πληρωσει τα εισητηρια ο θεμα ειναι οτι δεν μου δεχεται το Check in και στις 2 πτησεις πηγαινε και επιστροφή. Εχω βαλει κανονικα διπλα στους γονεις του να ταξιδεψει και ολα τα σχετικα. Η πτηση ειναι με Ryain Το λαθος ηταν οτι για 3 μηνες δεν ειναι Εφηβος αλλα Παιδι ανηλικο....και δεν προχωρα το CHECK IN αναγνωριζει το συστημα μονο ηλικιας 12 ετων και ανω....η μηχανη check in


Καμία Ιδεα ??? Νεο Εισητηριο ??? επικοινωνια με RYAIN? κατι αλλο???
 

kiriaki slt

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
εχω κανει ΛΑΘΟΣ καταχωρηση εισητηριου στα μέλη ως Εφηβος εναν απο τους 4 επιβατες αντι για ΘΕΣΗ Παιδι και εχω πληρωσει τα εισητηρια ο θεμα ειναι οτι δεν μου δεχεται το Check in και στις 2 πτησεις πηγαινε και επιστροφή. Εχω βαλει κανονικα διπλα στους γονεις του να ταξιδεψει και ολα τα σχετικα. Η πτηση ειναι με Ryain Το λαθος ηταν οτι για 3 μηνες δεν ειναι Εφηβος αλλα Παιδι ανηλικο....και δεν προχωρα το CHECK IN αναγνωριζει το συστημα μονο ηλικιας 12 ετων και ανω....η μηχανη check in


Καμία Ιδεα ??? Νεο Εισητηριο ??? επικοινωνια με RYAIN? κατι αλλο???
επικοινωνησε καλυτερα με την εταιρια
 
Last edited by a moderator:

athenasta

Member
Μηνύματα
8
Likes
3
Έχω κάνει κράτηση εισιτηρίων για μένα και το αγόρι μου μέσω της ραιν και το όνομα του αγοριού το έχω γραμμένο στα ελληνικά αλλά με κεφαλαία γράμματα έχω κάνει την αλλαγή που δικαιούμαι δωρεάν . Η πτήση είναι από το Βερολίνο θα μπορέσει να ταξιδέψει ή πρέπει οπωσδήποτε να κάνω αλλαγή με λατινικούς χαρακτήρες?
 

athenasta

Member
Μηνύματα
8
Likes
3
Sorry, αλλά αν δε μπορείτε να γράψετε το όνομά σας σωστά σε ένα εισιτήριο ΟΥΤΕ ΚΑΝ με τη δεύτερη προσπάθεια, τα λάθη πλέον πληρώνονται.

Συγνώμη αλλά δεν το έχω ξανά κάνει . Από την στιγμή που δέχεται τους ελληνικούς χαρακτήρες και η ταυτότητα έχει γραμμένο στα ελληνικά το όνομα σκέφτηκα ότι θα το δεχτεί
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.786
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom