Γενικά Λάθος Καταχώριση Στοιχείων

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
Συγνώμη αλλά δεν το έχω ξανά κάνει . Από την στιγμή που δέχεται τους ελληνικούς χαρακτήρες και η ταυτότητα έχει γραμμένο στα ελληνικά το όνομα σκέφτηκα ότι θα το δεχτεί
Αυτό σημαίνει όμως ότι στο Βερολίνο θα πρέπει να ξέρουν να διαβάσουν στα Ελληνικά;Είναι πιθανόν;
 

athenasta

Member
Μηνύματα
8
Likes
3
Αυτό σημαίνει όμως ότι στο Βερολίνο θα πρέπει να ξέρουν να διαβάσουν στα Ελληνικά;Είναι πιθανόν;
Ναι αυτό είναι που με έκανε να το ψάξω . Η βλακεία είναι ότι στη αρχή είχε γραφτεί με μικρά και έκανα αλλαγή σε κεφαλαία και τώρα με βάζει να πληρώσω 110€ . Και δεν μπορώ να επικοινωνήσω με την εταιρεία γτ είναι η Ράιν και δεν έχει ελληνικό τηλ κέντρο. Υπάρχει κάποια άλλη λύση?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
Ναι αυτό είναι που με έκανε να το ψάξω . Η βλακεία είναι ότι στη αρχή είχε γραφτεί με μικρά και έκανα αλλαγή σε κεφαλαία και τώρα με βάζει να πληρώσω 110€ . Και δεν μπορώ να επικοινωνήσω με την εταιρεία γτ είναι η Ράιν και δεν έχει ελληνικό τηλ κέντρο. Υπάρχει κάποια άλλη λύση?
΄Εχει κάποιο chat η εταιρεία.Δοκίμασε εκεί.
 

athenasta

Member
Μηνύματα
8
Likes
3
[


Δεν μπορούν απλά να κοιτάξουν τα γράμματα ότι είναι ίδια

΄Εχει κάποιο chat η εταιρεία.Δοκίμασε εκεί.
Έχω στείλει κάτι απλά επειδή δεν παίρνω κάποια απάντηση είπα να το ψάξω λίγο και μόνη μου γτ χτες έγινε η κράτηση μήπως και προσλάβω εντός 24ωρου

Αυτό σημαίνει όμως ότι στο Βερολίνο θα πρέπει να ξέρουν να διαβάσουν στα Ελληνικά;Είναι πιθανόν;
Γνωρίζεις μήπως όταν θα μπω να κάνω το τσεκ ιν μήπως εκεί μπορέσω να διορθώσω το πρόβλημα ? Δεν ξανά ζητάει να εισάγεις στοιχεία στο τσεκ ιν?
 
Last edited by a moderator:

athenasta

Member
Μηνύματα
8
Likes
3
Με πολύ καλή θέληση ίσως.Αλλά καλή θέληση σπάνια πλέον υπάρχει από αεροπορικές.
Ευχαριστώ πολύ

;Εχω ταξιδέψει τουλάχιστον 3 φορές με ανάποδα τα ονόματα με Ryanair χωρίς πρόβλημα.
Να συμπληρώσω κάτι στην ερώτηση . Το δικό μου λάθος είναι ότι έγραψα το όνομα στα ελληνικά του συνεπιβάτη . Όταν μπω να κάνω τσεκ ιν θα μπορέσω να τα ξανά συμπληρώσω με λατινικούς χαρακτήρες ή αν κάνει μόνο του μετάφραση?

Οταν
Sorry, αλλά αν δε μπορείτε να γράψετε το όνομά σας σωστά σε ένα εισιτήριο ΟΥΤΕ ΚΑΝ με τη δεύτερη προσπάθεια, τα λάθη πλέον πληρώνονται.

Όταν θα κάνω τσεκ ιν δλδ το όνομα στο εισητηριο θα μπει στα ελληνικά? Δεν υπάρχει περίπτωση να μεταφραστεί αυτόματα ? Έχω ακόμα πολλές μέρες μέχρι το ταξίδι . Σε παρακαλώ αν γνωρίζεις κάτι πες μου γτ με το τσατ της ραιν δεν βγάζω ακόμα άκρη
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.057
Likes
1.604
Ναι αυτό είναι που με έκανε να το ψάξω . Η βλακεία είναι ότι στη αρχή είχε γραφτεί με μικρά και έκανα αλλαγή σε κεφαλαία και τώρα με βάζει να πληρώσω 110€ . Και δεν μπορώ να επικοινωνήσω με την εταιρεία γτ είναι η Ράιν και δεν έχει ελληνικό τηλ κέντρο. Υπάρχει κάποια άλλη λύση?
Θα το λύσεις με το chat το θέμα, λίγη προσοχή να καταλάβουν το πρόβλημα. Δες κι εδώ
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
516
Likes
856
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
Θα το λύσεις με το chat το θέμα, λίγη προσοχή να καταλάβουν το πρόβλημα. Δες κι εδώ

εμενα μου το λυσαν το θεμα σε 2 ωρες chat messanger της Ryain το θεμα του Εφηβου που ηταν παιδι. Βεβαια ειχα ολες τις αλλες προυποθεσεις σωστα (διπλα στην μητερα του καθησμα, πληρωμενο σαν εφηβο κλπ). Απλα δωσε τους να καταλαβουν οτι οι Ταυτοτητες μας εχουν 2 επιλογες Ελληνικα και Λατινικα και εσυ εισαι πανω απο ολα ελληνιδα...(πλακα κανω)
Μιλησε στο chat της RYAIN .....ΕΙΝΑΙ δεκτικοι
 

athenasta

Member
Μηνύματα
8
Likes
3
Μιλησε στο chat της RYAIN

Συγνώμη απλά επειδή δεν το έχω ξανά κάνει άλλη μια ερώτηση . Η συζήτηση γίνεται στο ίδιο τσατ όπου εμφανίζεται το ρομπότ ?
 

athenasta

Member
Μηνύματα
8
Likes
3
εμενα μου το λυσαν το θεμα σε 2 ωρες chat messanger της Ryain το θεμα του Εφηβου που ηταν παιδι. Βεβαια ειχα ολες τις αλλες προυποθεσεις σωστα (διπλα στην μητερα του καθησμα, πληρωμενο σαν εφηβο κλπ). Απλα δωσε τους να καταλαβουν οτι οι Ταυτοτητες μας εχουν 2 επιλογες Ελληνικα και Λατινικα και εσυ εισαι πανω απο ολα ελληνιδα...(πλακα κανω)
Μιλησε στο chat της RYAIN .....ΕΙΝΑΙ δεκτικοι
Εντάξει τελικά έβγαλα άκρη ευχαριστώ πάρα πολύ . Μου είπαν ότι όταν κάνω τσεκ ιν θα αλλάξει αυτόματα το όνομα με λατινικούς χαρακτήρες . Αλλά μετά που έκανα έλεγχο στα ονόματα της πτήσης το άλλαξαν κιόλας . Αλλά μέχρι να καταφέρεις να μιλήσεις με κάποιον θέλει αρκετή υπομονή. Ευχαριστώ πάρα πάρα πάρα πολύ
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
516
Likes
856
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
Εντάξει τελικά έβγαλα άκρη ευχαριστώ πάρα πολύ . Μου είπαν ότι όταν κάνω τσεκ ιν θα αλλάξει αυτόματα το όνομα με λατινικούς χαρακτήρες . Αλλά μετά που έκανα έλεγχο στα ονόματα της πτήσης το άλλαξαν κιόλας . Αλλά μέχρι να καταφέρεις να μιλήσεις με κάποιον θέλει αρκετή υπομονή. Ευχαριστώ πάρα πάρα πάρα πολύ

καλο ταξιδι στο ΒΕΡΟΛΙΝΟ!!! (γενικα οι εταιρειες θελουν οκοσμος να ταξιδευει και να τους αφηνει και καμια καλη αξιολογηση και οχι να μενει στο σπιτι και να τους βριζει)
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Η Ryanair θέλει ο κόσμος να ταξιδεύει αφού προηγουμένως έχει ξεχάσει να κάνει online check-in, η χειραποσκευή του να είναι 5 πόντους μακρύτερη και 1 κιλό βαρύτερη και να έχει κλείσει θέσεις για όλη την οικογένεια μήπως και χαθούν στα 100 τ.μ. της καμπίνας.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.274
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom