Γενικά Λάθος Καταχώριση Στοιχείων

connosp

Member
Μηνύματα
388
Likes
825
προσφατα εγινε αυτο; γιατι ισως τωρα να ειναι πιο αυστηρα τα πραγματα απο οτι παλιοτερα. ειναι κριμα να μη μπορεσω να πεταξω εξαιτιας αυτου και ειναι κριμα να δωσω και 30 ευρω για μια τοσο ασημαντη λεπτομερεια..
Πέρσι τον Μάιο και πρόπερσι. Δεν χρειάζεται νομίζω να το δώσεις σημασία, πέρνα δίχως να το αναφέρεις.
 
Μηνύματα
6
Likes
2
Ρε παιδιά καλησπέρα. Στο δικό μου εισιτήριο έγινε λάθος με το φύλο. Χρεώνομαι για αυτήν την αλλαγή; Υπάρχει θέμα αν δεν το αλλάξω; ευχαριστώ εκ των προτέρων 🤦‍♀️
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Σε ποια εταιρία? Στείλε τους σε chat, mail ή πάρ' τους τηλέφωνο να το αλλάξουν.
Υ.Γ. δε μου έχει τύχει
 
Μηνύματα
6
Likes
2
Σε ποια εταιρία? Στείλε τους σε chat, mail ή πάρ' τους τηλέφωνο να το αλλάξουν.
Υ.Γ. δε μου έχει τύχει
Έκλεισα μέσω trip.com. πήρα τηλέφωνο να πω ότι έγινε λάθος. Μου είπε ότι υπάρχει περίπτωση χρέωσης, αλλά και μη χρέωσης ανάλογα τις αεροπορικές. Δεν ήξερε να απαντήσει. Εν τέλει έκανα αίτηση αλλαγής,Απάντηση δεν πήρα ποτέ.Α!! Και επίσης, ενώ δείχνει ότι έχουν εκδοθεί τα εισιτήρια, δεν έχω λάβει Ούτε εισιτήριο , ούτε boarding pass. Μόνο απόδειξη πληρωμής και ενα δρομολόγιο 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Έκλεισα μέσω trip.com. πήρα τηλέφωνο να πω ότι έγινε λάθος. Μου είπε ότι υπάρχει περίπτωση χρέωσης, αλλά και μη χρέωσης ανάλογα τις αεροπορικές. Δεν ήξερε να απαντήσει. Εν τέλει έκανα αίτηση αλλαγής,Απάντηση δεν πήρα ποτέ.Α!! Και επίσης, ενώ δείχνει ότι έχουν εκδοθεί τα εισιτήρια, δεν έχω λάβει Ούτε εισιτήριο , ούτε boarding pass. Μόνο απόδειξη πληρωμής και ενα δρομολόγιο 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️
Αυτό που λες είναι πρακτορείο.Για ποιά αεροπορική μιλάμε;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Μηνύματα
6
Likes
2
Καλύτερα να μιλήσεις με τις αεροπορικές.Τι εννοείς δεν πήρες εισιτήριο;Δεν πήρες επιβεβαίωση κράτησης με κωδικό κράτησης;Με αυτόν τον κωδικό θα μιλήσεις με τις αεροπορικές.
Όσες φορές ταξίδεψα, πάντα μου έστελναν εισιτήριο & boarding pass. Έχω αριθμό κράτησης και αριθμό πτησεων
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Καλύτερα να μιλήσεις με τις αεροπορικές.Τι εννοείς δεν πήρες εισιτήριο;Δεν πήρες επιβεβαίωση κράτησης με κωδικό κράτησης;Με αυτόν τον κωδικό θα μιλήσεις με τις αεροπορικές.
Όποτε λογικά μιλάμε για δυο κρατήσεις με δυο διαφορετικές αεροπορικές εταιρίες και δυο διαφορετικούς κωδικούς υποθέτω , απλά τι σάιτ συνδύασε δυο διαφορετικές πτήσεις για να βγάλει μια χαμηλή τιμή
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Όποτε λογικά μιλάμε για δυο κρατήσεις με δυο διαφορετικές αεροπορικές εταιρίες και δυο διαφορετικούς κωδικούς υποθέτω , απλά τι σάιτ συνδύασε δυο διαφορετικές πτήσεις για να βγάλει μια χαμηλή τιμή
Αφού οι εταιρείες δεν έχουν κάποια σχέση μεταξύ τους τότε λογικά θα έχει δύο κωδικούς κράτησης.Ας δει αρχικά το mail επιβεβαίωσης της κράτησης και ας μας πει.
 
Μηνύματα
6
Likes
2
Όποτε λογικά μιλάμε για δυο κρατήσεις με δυο διαφορετικές αεροπορικές εταιρίες και δυο διαφορετικούς κωδικούς υποθέτω , απλά τι σάιτ συνδύασε δυο διαφορετικές πτήσεις για να βγάλει μια χαμηλή τιμή
Ναι ναι. Απλά το μόνο που έχουν στείλει είναι μια επιβεβαίωση ότι ταξιδεύω με τις τάδε ημερομηνίες , τις τάδε αεροπορικές και τα δύο δρομολόγια και τις2 αποδείξεις πληρωμής. Αυτά. Θα δω στις αεροπορικές τι παίζει.

Αφού οι εταιρείες δεν έχουν κάποια σχέση μεταξύ τους τότε λογικά θα έχει δύο κωδικούς κράτησης.Ας δει αρχικά το mail επιβεβαίωσης της κράτησης και ας μας πει.
Επίσης λένε για αυτόματο τσεκ ιν , ότι εκείνοι το κάνουν.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Ναι ναι. Απλά το μόνο που έχουν στείλει είναι μια επιβεβαίωση ότι ταξιδεύω με τις τάδε ημερομηνίες , τις τάδε αεροπορικές και τα δύο δρομολόγια και τις2 αποδείξεις πληρωμής. Αυτά. Θα δω στις αεροπορικές τι παίζει.
Στην επιβεβαίωση δεν γράφει κωδικούς κράτησης;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom