Γενικά Λάθος Καταχώριση Στοιχείων

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Ξεχασα να προσθεσω το δευτερο μικρο ονομα του γιου μου στην κρατηση. Το ειδα τωρα στο τσεκ ιν. Λεω να μην κανω τιποτε. Με Brussels airlines. Ειναι χοντρο?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ξεχασα να προσθεσω το δευτερο μικρο ονομα του γιου μου στην κρατηση. Το ειδα τωρα στο τσεκ ιν. Λεω να μην κανω τιποτε. Με Brussels airlines. Ειναι χοντρο?
Όχι ρε, δεν είναι χοντρό το παιδί, μια χαρά λεπτό είναι :)

Μην ασχολείσαι καν με το μικρό όνομα μετά τον πρώτο χαρακτήρα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Όχι ρε, δεν είναι χοντρό το παιδί, μια χαρά λεπτό είναι :)

Μην ασχολείσαι καν με το μικρό όνομα μετά τον πρώτο χαρακτήρα.
Ουφ, τον εχω πεταξει και με το δικο μου ονομα κατα λαθος, αλλα κοντευα να λιποθυμησω απο το αγχος, δεν αντεχω τοσες ταρζανιες πλεον.
 

THALIAL

Member
Μηνύματα
297
Likes
864
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτία
Καλημέρα, έχω κλείσει πριν αρκετούς μήνες, μέσω της eDreams εισιτήρια με aegean από Αθήνα-Μπιλμπάο με επιστροφή, με ημ/νία αναχώρησης την ερχόμενη Τρίτη. Την προηγούμενη εβδομάδα είδα ότι στο επίθετό μου έχω γράψει λάθος το τελευταίο γράμμα, αντί για U που είναι το σωστό, έχω βάλει Y. Όλα τα υπόλοιπα στοιχεία είναι σωστά. Επικοινώνησα και με την eDreams και με την aegean, όπου και οι δύο με στέλνουν από τον έναν στον άλλο...Εάν μέχρι την ημέρα της αναχώρησης δεν γίνει η σχετική διόρθωση, υπάρχει περίπτωση να μη με αφήσουν να πετάξω από Αθήνα; Εάν πάνε όλα καλά από εδώ, στην επιστροφή από Μπιλμπάο τι γίνεται;
Παρακαλώ, θα ήθελα τις απόψεις σας!
UPDATE: Τελικά, όλα καλά πήγαν, παρόλο που η αλλαγή στο επίθετο δεν έγινε!
Στο Ελ. Βενιζέλος, κόλλησε η εφαρμογή του τσεκ-ιν στο κινητό και το μόνο που με ρώτησαν ήταν τι θέση είχα, αλλά και στην επιστροφή από το Μπιλμπάο, στον γκισέ της aegean στο αεροδρόμιο οι υπάλληλοι μου φάνηκαν αρκετά "ψαχτήρια", τελικά όλα πήγαν οκ.
Σχετικά με την eDreams, μετά από τόσα τηλέφωνα, παρόλο που οι υπάλληλοι ήταν ευγενέστατοι, ένα τόσο απλό αίτημα δεν λύθηκε...θα πρέπει να βρω αρκετά μεγάλη διαφορά τιμής εισιτηρίων για να ξανακλείσω μαζί τους.
 

las

Member
Μηνύματα
89
Likes
315
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Καλησπέρα έκλεισα εισιτήρια για Αθηνα από Κρήτη και στο επίθετο αντί T έβαλα R. Με Aegean. Γνωρίζετε αν για να το αλλάξουν θα με χρεώσουν 20€ και αν το αφήσω έτσι θα έχω θέμα;
 

THALIAL

Member
Μηνύματα
297
Likes
864
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτία
Καλησπέρα έκλεισα εισιτήρια για Αθηνα από Κρήτη και στο επίθετο αντί T έβαλα R. Με Aegean. Γνωρίζετε αν για να το αλλάξουν θα με χρεώσουν 20€ και αν το αφήσω έτσι θα έχω θέμα;
Καλησπέρα, εάν διαβάσεις παραπάνω το ίδιο έπαθα και εγώ, το λάθος δεν διορθώθηκε και τελικά πήγαν όλα καλά στο πήγαινε-ελα. Εάν τα έκλεισες απευθείας από την aegean όπου η αλλαγή γίνεται αμέσως από την εξυπηρέτηση πελατών μέσω τηλεφώνου, η γνώμη μου είναι να το αλλάξεις προς αποφυγήν άγχους και ας δώσεις ένα εικοσάρικο παραπάνω!
 
  • Like
Reactions: las

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.012
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Καλησπέρα έκλεισα εισιτήρια για Αθηνα από Κρήτη και στο επίθετο αντί T έβαλα R. Με Aegean. Γνωρίζετε αν για να το αλλάξουν θα με χρεώσουν 20€ και αν το αφήσω έτσι θα έχω θέμα;
Αν ηταν πτηση εξωτερικου θα σου ελεγα να το αλλαξεις. Για εσωτερικο ομως εγω δεν θα το αλλαζα.
 

las

Member
Μηνύματα
89
Likes
315
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Μίλησα με την Aegean και μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα μιας και μιλάμε για πτήση εσωτερικού. Δεν μου είπε καν για χρέωση απλως έκανε μια σημείωση που θα φανεί όταν πάω να κάνω check-in ώστε να φανεί ότι τους έχω ενημερώσει και να μην μου πουν τίποτα.
 
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα μόλις έκανα check in για αυριανή πτήση για μαλτα και διαπίστωσα ότι το επίθετο μου αντί για ch είναι περασμένο με Χ . Τώρα τι μπορώ να κάνω? Θα μπορέσω να ταξιδέψω?
 

andpsy

Member
Μηνύματα
272
Likes
658
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο, Νορβηγία
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική / Ισλανδία
Απευθυνθείτε στο τσεκ-ιν counter της Ryanair στο αεροδρόμιο, μήπως σας το διορθώσουν, θεωρώ δωρεάν, εφόσον είναι 1 γράμμα λάθος
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Καλησπέρα μόλις έκανα check in για αυριανή πτήση για μαλτα και διαπίστωσα ότι το επίθετο μου αντί για ch είναι περασμένο με Χ . Τώρα τι μπορώ να κάνω? Θα μπορέσω να ταξιδέψω?
Μπες στη σελίδα της Ryanair, βρες το chat μια μιλα μαζί τους, αννοας στο αεροδρόμιο θα είναι αργά.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.508
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom