Λακωνικη Μάνη

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Αν είχατε 6 βραδια θα τα σπάγατε 3 βραδια Μεσσηνιακή Μανη και άλλα 3 Λακωνική η όλα στην Λακωνική ;
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.407
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Ναι αυτό εννοώ. Γράψε λάθος! Μέρη με φαγητό σε λιμανάκια με ωραία τοπια εκτός από τα γνωστά σημεία που έχουμε αναφέρει υπάρχουν;
Μην φατε πουθενα στην Αρεοπολη
Τοπ φαγητο στο Tikla cuzina & wine bar στην Καρδαμυλη
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Παιδιά μιας και δεν βλέπω μεγάλη συμμετοχή στο θέμα αν είναι εύκολο πείτε μου σε ποια περιοχή στην Μεσσηνιακή Μάνη αξίζει να μείνουμε για 2 βραδια..
 

tkaramp

Member
Μηνύματα
161
Likes
1.231
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Παιδιά μιας και δεν βλέπω μεγάλη συμμετοχή στο θέμα αν είναι εύκολο πείτε μου σε ποια περιοχή στην Μεσσηνιακή Μάνη αξίζει να μείνουμε για 2 βραδια..
Καρδαμύλη θα έλεγα, αλλά δεν έχω καμία ιδέα από ξενοδοχεία.
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.172
Likes
5.276
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
Παιδιά μιας και δεν βλέπω μεγάλη συμμετοχή στο θέμα αν είναι εύκολο πείτε μου σε ποια περιοχή στην Μεσσηνιακή Μάνη αξίζει να μείνουμε για 2 βραδια..
Καρδαμύλη, έχει περισσότερες επιλογές διαμονής και διασκέδασης
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καρδαμύλη θα έλεγα, αλλά δεν έχω καμία ιδέα από ξενοδοχεία.
Καρδαμύλη, έχει περισσότερες επιλογές διαμονής και διασκέδασης
Και εγώ εκεί κοιτούσα... Έχω κλείσει ήδη 4 βράδια στην Αρεόπολη και τώρα έχω το εξής δίλημμα:

° Να μείνουμε όλα τα βράδια στην Λακωνική Μάνη και πάμε άλλη φορα στην Μεσσηνιακή; Η να το κάνουμε όπως εχουμε πει ποιο πάνω 4 Λακωνικη και 2 Μεσσηνιακή;

° Φοβάμαι μήπως είναι πολλές 7 μέρες για Μάνη και βαρεθούμε στο τέλος, οπότε μήπως πηγαίναμε 5 βράδια Λακωνικη και αφήναμε για άλλη φορά την Μεσσηνιακή;
 

tkaramp

Member
Μηνύματα
161
Likes
1.231
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Φοβάμαι μήπως είναι πολλές 7 μέρες για Μάνη και βαρεθούμε στο τέλος, οπότε μήπως πηγαίναμε 5 βράδια Λακωνικη και αφήναμε για άλλη φορά την Μεσσηνιακή;
Εξαρτάται από το πως ταξιδεύετε. Αν σας αρέσει να κάθεστε με τις ώρες στην παραλία ή αν θέλετε να κάνετε πεζοπορίες (δύσκολο ίσως λόγω ζέστης) γεμίζουν οι μέρες. Αν θέλετε να βλέπετε παργαματα πιο γρήγορα και με 5 μέρες μπορείς να δεις πολλά πράγματα και μεσσηνιακή και Λακωνική. Τι σας ενδιαφέρει?
 
Last edited:

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Εξαρτάται από το πως ταξιδεύετε. Αν σας αρέσει να κάθεστε με τις ώρες στην παραλία ή αν θέλετε να κάνετε πεζοπορίες (δύσκολο ίσως λόγω ζέστης) γεμίζουν οι μέρες. Αν θέλετε να βλέπετε παργαματα πιο γρήγορα και με 5 μέρες μπορείς να δεις πολλά πράγματα και μεσσηνιακή και κανονική. Τι σας ενδιαφέρει?
Ούτε για πεζοπορίες είμαστε ούτε να καθόμαστε με τις ώρες παραλίες.

Χαλαρά το μπανακι μας, το φαγητό μας και το ποτάκι μας. Σίγουρα θα δούμε τους βασικούς και αχαστους προορισμούς αλλά θέλουμε να δούμε και άλλα χωριά που μπορεί να μην είναι τόσο γνωστά αν φυσικά δεν είναι και πολύ μακριά, διότι δεν μπορώ να την βγάλω όλη μέρα στο τιμόνι μιας και στην δουλειά μου οδηγώ αρκετά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.280
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom