1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Απρίλιο - Ιούνιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Λεττονία Λιθουανία Λετονία - Λιθουανία: road trip στη χιονισμένη βαλτική

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ταξιδιωτικές Ιστορίες - Ευρώπη' που ξεκίνησε από το μέλος pattyyy, στις 19 Δεκεμβρίου 2010.

1. 1. Η πλατεία δημαρχείου.

2. Από το Devils Museum - ο διάβολος παθιάρης.

3. Ο διάβολος σε καλλιτεχνική φάση "Ιmagine"!

4. O δίαβολος επί το έργο!:p

5. Διαβολικές καρικατούρες του Χίτλερ και του Στάλιν χορεύουν πάνω στη Λιθουανία.

6. Η οδός Laisves Gatve (Freedom Avenue).

7. Στο Kavos Klubas.

8. To εστιατόριο Berneliu Uzeiga.

9. Kι ένα ελαφρύ σνακ στην μπυραρία Avilys.:p

Επισυναπτόμενα Αρχεία:

Last edited by a moderator: 5 Οκτωβρίου 2013
    malysa, katkats, apodrasi and 25 others like this.

2. Phanton

Phanton Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Βοστώνη
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ινδια
    Ακούγεται πολύ ενδιαφέρουσα ιστορία. Από κρύο ; Φαντάζομαι ....

pattyyy likes this.
  3. Manos

Manos Member

Τέλεια !
    Είναι ένα road trip που σκοπεύω να κάνω.
    Περιμένω με αγωνία τη συνέχεια.

Σε ευχαριστούμε.
    :xmas_smile:

pattyyy likes this.
  4. pattyyy

pattyyy Member

Επόμενο Ταξίδι:
    χμ...
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    νότια αφρική
    Phanton, Mano σας ευχαριστώ πολύ! Από κρύο άλλο τίποτα. Την πρώτη μέρα δεν είχαμε συνειδητοποιήσει όσα έπονταν. Επιζήσαμε όμως παρά τους -18!:xmas_smile: Από αύριο θα αρχίσω να γράφω λεπτομέρειες για το κάθε μέρος. Ελπίζω να φανούν χρήσιμες και να αποτελέσουν έμπνευση για ένα ταξιδάκι προς τον βορρά!

5. varioAthens

varioAthens Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    America Latina
    H ιστορία είναι ότι πρέπει για την περίοδο που διανύουμε: κρύο, χιόνι, παγωμένα δάση! :xmas_smile:
    Για συνέχισε μιας και δεν ξέρω σχεδόν τίποτα γι' αυτά τα μέρη!

pattyyy likes this.
  6. Dorotija

Dorotija Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Να είναι η Κρακοβία?
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Yemen
    Λετονία? Μα καλά πουβρεθήκατε εκεί απάνω ? :xmas_mrgreen:

Για τη Jurmala, θα πω την άποψη μου μετά το κείμενο σου. Όσο για τη Ρίγα, ήταν αγάπη μεγάλη. Black Balsam ήπιατε? Στο Cuba Bar πήγατε?

Σίγουρα πάντως η Λετονία ήταν ένα από τα καλύτερα ταξίδια μου. Κι επειδή έχω παρακολουθήσει τις ιστορίες σου, είμαι σίγουρη ότι θα μεταφέρεις εξαιρετικά την ατμόσφαιρα.

Ανυπομονώ και για βίλνιους!

pattyyy likes this.
  7. pattyyy

pattyyy Member

Επόμενο Ταξίδι:
    χμ...
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    νότια αφρική
    varioAthens η ιστορία είναι εντελώς σε χειμωνιάτικο πνεύμα. Εκεί έζησα τον χειμώνα όπως δεν τον έιχα ξαναζήσει ποτέ!
    Dorotija η παραμονή του φίλου μας ήταν ο λόγος που επιλέξαμε τη Λετονία (την οποία την γλυκοκοίταζα ούτως ή άλλως!). Και black balsam ήπιαμε και στο cuba bar πήγαμε βεβαίως-βεβαίως!:xmas_smile: Για τη Jurmala θα γράψω εντυπώσεις λίγο αργότερα. Εμείς κάναμε απλώς ένα πέρασμα σε off season εποχή. Απολάυσαμε μια χιονισμένη παραλία (πράγματι εντυπωσιακή!), με ελάχιστο κόσμο! Απ'ό,τι ξέρω όταν ο καιρός φτιάχνει, μετατρέπεται σε τουριστικό θέρετρο το οποίο δεν είναι ακριβώς το στυλ που προτιμώ..:xmas_razz:
    Και μία φωτογραφία από την εικόνα που αντίκρυσα από το παράθυρο του διαμερίσματος όταν ξύπνησα το πρωί! Είχε αρχίσει να χιονίζει...!

Επισυναπτόμενα Αρχεία:

8. Dorotija

Dorotija Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Να είναι η Κρακοβία?
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Yemen
    Cuba bar!! Συγκινούμαι τώρα... Φλερτ και μοχίτο Οκτώβρη μήνα στις ακτές της Βαλτικής με θερμοκρασίες κοντά στο μηδέν. Πίσω από τον καθεδρικό! Τώρα κι αν ανυπομονώ!!!!

Όσο για τη Jurmala, δεν θα την ξεχάσω ποτέ για διαφορους λόγους ένας από τους οποίους: business lunch σε κυριλέ εστιατόριο με ψάρια.. παραγγέλνει ο τύπος που πλήρωνε το γεύμα.. μου φέρνει μπροστα μου μια πιατέλα με διάφορα όστρακα.. τελείως άμαθη εγώ από αυτά.. και δεν ήξερα πως να τα φάω... :xmas_mrgreen::xmas_mrgreen::xmas_mrgreen: κατά τύχη γλιτώσαμε το διεθνές ρεζιλίκι...

Για πάμε παρακάτω παρακαλώ!!

9. kapetanore

kapetanore Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Κάπου...
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Κασμίρ - Νεπάλ - Θιβέτ
    Και πάνω που είχα αρχίσει να αναρωτιέμαι που χάθηκε αυτή η κοπέλα!!:xmas_mrgreen: Ελπίζω η παγωμένη Λετονία να σου άφησε ζεστές εικόνες και αναμνήσεις που θα μοιραστείς μαζί μας βεβαίως βεβαίως! Έλα να οδηγήσουμε και σε κανά παγωμένο δρόμο...

pattyyy likes this.
  10. ANEL

ANEL Member

μπράβο!!!να έχετε πάντα όμορφα ταξίδια...μα που είναι η συνέχεια??
    περιμένω εντυπώσεις από παγωμένη Βαλτική...να συμπληρώσω το παζλ μου...:xmas_biggrin:

pattyyy likes this.
  11. pattyyy

pattyyy Member

Επόμενο Ταξίδι:
    χμ...
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    νότια αφρική
    Oρέστη, Λένα σας ευχαριστώ πολύ! 'Ηταν πραγματικά ένα πολύ "ζεστό" και όμορφο ταξίδι σε χαμηλές θερμοκρασίες! Η συνέχεια έρχεται εντός λίγων ωρών!

12. dmdoc

dmdoc Member

Μπράβο για το κουράγιο σας να κάνετε τέτοιο ταξίδι μες το καταχείμωνο.Με μόνιμη παρέα εκεί,το "λογικό" θα ήταν να περιμένατε τον καιρό να στρώσει.

pattyyy likes this.