Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο - Θέατρο

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Το Σικάγο το είδα από θέση στον εξώστη. Το θέατρο είναι σχετικά μικρό και αμφιθεατρικό χωρίς να περιορίζεται η θέα από τους μπροστά καθίμενους. Η παράσταση ήταν εξαιρετική. Καλά έκανες και έκλεισες από τώρα για το Πάσχα γιατί στην Λέστερ Σκουέαρ δεν είναι βέβαιο ότι θα βρεις εισητήρια για την ημέρα που θέλεις. Αν και νομίζω ότι δεν είναι τόσοι πολλοί οι έλληνες τουρίστες που πάσχα στο Λονδίνο θα προτιμήσουν να δουν παράσταση. Μακάρι να κάνω λάθος. Επειδή ανεβαίνω 12-15 Φεβρουαρίου έχει να προτείνει κανείς κάποια παράσταση που να τον ενθουσίασε?
Σταύρο,καλές κριτικές έχω ακούσει για Billy Eliot και Mama mia (εμείς μάλλον για το πρώτο μας βλέπω).
Πάρε στις παραστάσεις και τον Λεωνίδα.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.491
Likes
7.991
Το Σικάγο το είδα από θέση στον εξώστη. Το θέατρο είναι σχετικά μικρό και αμφιθεατρικό χωρίς να περιορίζεται η θέα από τους μπροστά καθίμενους. Η παράσταση ήταν εξαιρετική. Καλά έκανες και έκλεισες από τώρα για το Πάσχα γιατί στην Λέστερ Σκουέαρ δεν είναι βέβαιο ότι θα βρεις εισητήρια για την ημέρα που θέλεις. Αν και νομίζω ότι δεν είναι τόσοι πολλοί οι έλληνες τουρίστες που πάσχα στο Λονδίνο θα προτιμήσουν να δουν παράσταση. Μακάρι να κάνω λάθος. Επειδή ανεβαίνω 12-15 Φεβρουαρίου έχει να προτείνει κανείς κάποια παράσταση που να τον ενθουσίασε?
Θα συμφωνήσω ότι κλασική και εξαιρετική παράσταση είναι το Phantom of the Opera!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Εφόσον με το Grease έχεις κόλλημα, πήγαινε σ' αυτό. Μπορεί να μην είναι το καλύτερο, αλλά περί ορέξεως κολοκυθόπιτα, έτσι κι αλλιώς αν έχεις κολλήσει δε θα σε πείσουμε εμείς...
Βγάλε τουλάχιστον καλά εισητήρια (stalls και μόνο stalls) για να το απολαύσεις.
Και σκέψου το ενδεχόμενο να πας και σε μια δεύτερη παράσταση από τις παραπάνω (ή μια από τις "Jersey Boys", "Wicked").
Προς θεού όχι στο μαζοποιημένο υπερτουριστικό φάντασμα της όπερας (νομίζω ότι οι μόνοι Άγγλοι στην πλατεία και τους εξώστες του Her Majesty's Theater είναι οι ταξιθέτες...)
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Βρε συ taver για να καταλάβω. Το φάντασμα της όπερας δεν αξίζει μία, επειδή την παράσταση την επιλέγουν μαζικά οι τουριστές και όχι οι άγγλοι? Να μου πεις ότι οι ηθοποιοί δεν σου άρεσαν, το καταλαβαίνω, η σκηνοθεσία, τα σκηνικά, όλα αυτά ο.κ. Δεν είμαι θεατράνθρωπος αλλά έτσι που το έθεσες δεν νομίζω ότι είναι βάσιμο.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Βρε συ taver για να καταλάβω. Το φάντασμα της όπερας δεν αξίζει μία, επειδή την παράσταση την επιλέγουν μαζικά οι τουριστές και όχι οι άγγλοι? Να μου πεις ότι οι ηθοποιοί δεν σου άρεσαν, το καταλαβαίνω, η σκηνοθεσία, τα σκηνικά, όλα αυτά ο.κ. Δεν είμαι θεατράνθρωπος αλλά έτσι που το έθεσες δεν νομίζω ότι είναι βάσιμο.
http://www.travelstories.gr/%E5%F5%...FC%F2-%EB%EF%ED%E4%DF%ED%EF-22.html#post62349
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Εγώ το Φάντασμα της όπερας το βρήκα μια χαρά, και το θέατρο είχε αρκετούς Άγγλους όταν πήγα. Όπως θα δεις και στο θέμα που σε παρέπεψε ο taver, αλλά και σε αυτό και άλλοι έχουν την ίδια άποψη με εμένα. Κατά τα άλλα περί ορέξεως...
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Παιδιά το Billy Eliot είναι πολύ καλό ,ειδικά η σκηνή που ο Μπίλυ χορεύει με τον χορευτή μπαλέτου τον καρυοθράστη είναι όλα τα λεφτά !!!
Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.
 

vasilaki

Member
Μηνύματα
93
Likes
26
Θα βρίσκομαι στο Λονδίνο στις 1 και 2 Αυγούστου (Κυριακή-Δευτέρα) και θα ήθελα να δω μάλλον ή το Φάντασμα της Όπερας ή τη Γυναίκα με τα Μαύρα. Ποιό θα μου προτείνατε και λέτε να κλείσω από τον Ιντερνετ ή να πάω στη Leicester Square για εισιτήρια τελευταίας στιγμής; Ευχαριστώ!:rolleyes:
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Αυτή την περίοδο θραύση κάνει το billy elliot. εγώ τον φεβρουάριο είδα το jersey boys. αλλά το φθινόπωρο που θα ξανανέβω το billy elliot δεν το χάνω με τίποτα. αν επιλέξεις το ιντερνετ πρόσεχε να κλείσεις καλή θέση μην σε διαολοστείλουν στον τρίτο εξώστη και βλέπεις τη σκηνή με το κυάλι (ο τουμπιώτης ξέρει τι εννοώ !!). για κυριακή γνωρίζω ότι δεν παίζουν όλα τα έργα. για ψάξτο λίγο καλύτερα.
 

vasilaki

Member
Μηνύματα
93
Likes
26
Αυτή την περίοδο θραύση κάνει το billy elliot. εγώ τον φεβρουάριο είδα το jersey boys. αλλά το φθινόπωρο που θα ξανανέβω το billy elliot δεν το χάνω με τίποτα. αν επιλέξεις το ιντερνετ πρόσεχε να κλείσεις καλή θέση μην σε διαολοστείλουν στον τρίτο εξώστη και βλέπεις τη σκηνή με το κυάλι (ο τουμπιώτης ξέρει τι εννοώ !!). για κυριακή γνωρίζω ότι δεν παίζουν όλα τα έργα. για ψάξτο λίγο καλύτερα.
Ευχαριστώ. Το διαπίστωσα αυτό με την Κυριακή δυστυχώς. Για το Phantom of the Opera δεν βρήκα οπότε έκλεισα στο Woman in Black με 22,5 λίρες :clap:το άτομο και συγκεκριμένες θέσεις. Θα τα πάρω από το ταμείο του θεάτρου μισή ώρα πριν. Ελπίζω να πάνε όλα καλά. Θα σας πω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.477
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom