Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο: Σε ποια περιοχή να μείνω;

Sanna1971

Member
Μηνύματα
124
Likes
213
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνια
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη
Καλησπερα στην παρεα. Να ρωτησω αν γνωριζει καποιος. Πηγαινουμε για μια εβδομαδα λονδινο για πρωτη φορα. Να προτιμησουμε διαμονη earls court η aldgate; απο αποψη ασφαλειας και ευκολιας στις μετακινησεις;
 

vicky_pl

Member
Μηνύματα
172
Likes
448
Επόμενο Ταξίδι
Ζαγοροχώρια
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καλησπερα στην παρεα. Να ρωτησω αν γνωριζει καποιος. Πηγαινουμε για μια εβδομαδα λονδινο για πρωτη φορα. Να προτιμησουμε διαμονη earls court η aldgate; απο αποψη ασφαλειας και ευκολιας στις μετακινησεις;
Έχω μείνει πολλές φορές στην περιοχή aldgate, χωρίς να αντιμετωπίσω κανένα πρόβλημα!
 

Sanna1971

Member
Μηνύματα
124
Likes
213
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνια
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη
Έχω μείνει πολλές φορές στην περιοχή aldgate, χωρίς να αντιμετωπίσω κανένα πρόβλημα!
Ευχαριστω πολυ. Με εβγαλες απο μεγαλο διλημμα. Βρηκα καλα καταλυματα στην περιοχη και σχετικα οικονομικα και μαλλον θα καταληξω εκει. Και φυσικα αν εχεις κατι να μου προτεινεις θα το ακουσω με χαρα
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
412
Likes
235
Επόμενο Ταξίδι
???
Καλημέρα στην παρέα. Έχω κλείσει διαμονή στο pimlico, αλλά λόγω αλλαγής πτήσης θα μείνω ένα βράδυ παραπάνω και έκλεισα σε ένα ξενοδοχείο στο Hammersmith. Σαν περιοχή τι λέει; Επειδή θα φτάσουμε και κάπως αργά, για βράδυ αξίζει;
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Καλημέρα στην παρέα. Έχω κλείσει διαμονή στο pimlico, αλλά λόγω αλλαγής πτήσης θα μείνω ένα βράδυ παραπάνω και έκλεισα σε ένα ξενοδοχείο στο Hammersmith. Σαν περιοχή τι λέει; Επειδή θα φτάσουμε και κάπως αργά, για βράδυ αξίζει;
Η περιοχή είναι μια χαρα. Pub θα βρείτε ανοιχτές συνήθως μέχρι τις 11-12, αλλά μάλλον όχι κάτι άλλο, απ’οσο θυμάμαι τουλάχιστον.
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
412
Likes
235
Επόμενο Ταξίδι
???
Η περιοχή είναι μια χαρα. Pub θα βρείτε ανοιχτές συνήθως μέχρι τις 11-12, αλλά μάλλον όχι κάτι άλλο, απ’οσο θυμάμαι τουλάχιστον.
Για βόλτα το πρωί πριν κατευθυνθούμε πιο κεντρικά έχει κανένα ενδιαφέρον; Διάβασα για μια όμορφη γέφυρα!
 

panagiotis.k

Member
Μηνύματα
205
Likes
725
Για βόλτα το πρωί πριν κατευθυνθούμε πιο κεντρικά έχει κανένα ενδιαφέρον; Διάβασα για μια όμορφη γέφυρα!
Η pub The Queen's Head ειναι μια χαρά για μπυριτσα και κάτι να φάτε αλλά κλείνει στις 11.

Όσο για τη γέφυρα για μια γρήγορη βόλτα καλή είναι ναι. Ειναι όμορφη και ιδιαίτερη. Κατασκευαστηκε πριν από 135 χρόνια και αυτή τη στιγμή γίνεται συντήρηση αλλά οι πεζοί περνάνε κανονικά! Κάποιες extra πληροφορίες:



signal-2021-09-25-18-11-41-527.jpg
 

SofakiXef

Member
Μηνύματα
18
Likes
1
Παιδιά καλησπέρα και πάλι…
Μια ερώτηση… ποιες περιοχές θεωρούνται «κεντρικές»;
Ή αλλιώς ποια αξιοθέατα είναι τα εντελώς κεντρικά;
Ώστε να τα βάλω στη CityMapper να βρω μέρος διαμονής αντίστοιχα.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

akatelka

Member
Μηνύματα
23
Likes
10
Βtw έχεις επισκεφθεί εσυ το Λονδίνο; Γιατί δημιούργησα ένα τοπικ με ερώτηση αλλά δε νομίζω να απαντηθεί ΠΟΤΕ 😅 μήπως ρωτήσω εσένα
Ζούσα χρόνια εκεί, έχω ξαναπάει κι έπειτα ,και σε λίγες ώρες θα μαι πάλι εκεί.... :)
 

SofakiXef

Member
Μηνύματα
18
Likes
1
Ζούσα χρόνια εκεί, έχω ξαναπάει κι έπειτα ,και σε λίγες ώρες θα μαι πάλι εκεί.... :)
Ωωωωωωωω 😲😲😲😲
Τυχερέ!!
Ερώτηση λοιπόν…
Ποιες περιοχές θεωρούνται κοντά στο κέντρο; Γιατί κοιτάω ξενοδοχεια ή/και σπίτια!!
Πχ το 18 που είχα ξαναπάει μέναμε bermondsey….
Τώρα βρήκα αλλά πχ sussex gardens, Westminster ρωτάω ένα φιλαράκι που μένει εκεί.. μου λέει είναι καλή περιοχή κ κοντά,.. τη βάζω στη Citymapper και μου λέει ότι απέχει 1 ώρα από London eye πχ 😂
 

akatelka

Member
Μηνύματα
23
Likes
10
Ωωωωωωωω 😲😲😲😲
Τυχερέ!!
Ερώτηση λοιπόν…
Ποιες περιοχές θεωρούνται κοντά στο κέντρο; Γιατί κοιτάω ξενοδοχεια ή/και σπίτια!!
Πχ το 18 που είχα ξαναπάει μέναμε bermondsey….
Τώρα βρήκα αλλά πχ sussex gardens, Westminster ρωτάω ένα φιλαράκι που μένει εκεί.. μου λέει είναι καλή περιοχή κ κοντά,.. τη βάζω στη Citymapper και μου λέει ότι απέχει 1 ώρα από London eye πχ 😂
Ψάξε λίγο στο φορουμ και θα βρεις προτάσεις διαμονής και ξενοδοχείων στο κέντρο. Το θέμα κέντρο είναι μεγάλη συζήτηση. Υπάρχουν πχ επιλογές ξενοδοχείων στο Covent Garden που είναι καρακεντρο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.733
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom